sobota 15. července 2017

zastávka Nižbor
Konečně jsme Zastávku navštívili i s foťákem a já vám mohu skrze fotky ukázat jedno moc pěkné místo kousek od Berouna. Místní tuto nádražní restauraci, kterou provozuje Tomáš Hanák, který v Nižboře i bydlí, moc dobře znají. Ale možná bude tento článek pro někoho z větší dáli lákadlo třeba na prima cyklo výlet, nebo tipem na zastavení při toulkách a výletech Křivoklátskem nebo Krasem. Do Nižbora vede cyklo stezka podél Berounky už ze Srbska přes Beroun a Hýskov. Trasa je nenáročná, po rovině a když jsme sem s holkama jeli, divily se, kolik jsme rychle a bezbolestně ujeli kilometrů. Byly teď zvyklé na kopce v Brdech a na Šumavě a toto je opravdu lehoulinkatá trasa. 
Pro milovníky starých věcí, z kterých duši jednoduše vnímáte a cítíte, je Zastávka balzám pro oči. Vše je s citem a humorem sladěno do starého nádražního stylu, kde si i uši přijdou na své. Zaposlouchat se můžete do příjemného rytmu jazzu a swingu. Zkrátka zážitkový akord, když přidáte dobroty z místní kuchyně. Pan Hanák je příjemný a pohodový člověk. Vidíte ho umývat stoly i se usmívat na lidi. Našim slečnám dal při odchodu ochutnat novinku s mascarpone, kterou právě vymysleli v kuchyni a on si svůj dezert odnášel ven, aby si ho vychutnal. Když se naše slečny ostýchaly ochutnat z tácku, který jim podával, sám jim dal lžičku ovoce se šlehačkou až do úst. A na to se Bety zeptala: "A dostala i maminka?" Po tomto dotazu ano :-) A tatínek se divil, kde jsme se to zdržely. Už měl venku nasazenou helmu s jednou nohou v nášlapném pedálu.výhled z vitrážového okna restaurace na nižborský zámek


Kdo nemáte Zastávku daleko, určitě doražte. Možná je letos poslední příležitost posedět u kolejí. TADY si můžete přečíst proč.

Mějte prima víkend.

15 komentářů:

 1. No vidíš a já myslela, že už to Tomáš zabalil-psal ,že bude končit.je tam moc pěkně bylo by to škoda.H.

  OdpovědětSmazat
 2. Moniko vždy jsem jen četla o jeho hospůdce, kterou udělal, ale nikdy jsem neviděla fotečky. Paráda a děkuji za to. Kdybych tam někdy kolem jela, určitě bych se zastavila na trošku pohody. Jen se obávám, aby pan Hanák neukončil podnikání jak avizoval. Byla by to velká škoda. Zdraví Iwka

  OdpovědětSmazat
 3. Hooodne zajimave, misto i clanek, vedela jsem, ze hospudku ma, ale netusila jsem presne misto. Pekne dny. M.

  OdpovědětSmazat
 4. To je krasa! Skoda, ze to mame pomerne daleko, ale mozna bychom tim smerem mohli naplanovat nejaky vylet... Pekne dny, Iveta

  OdpovědětSmazat
 5. O existenci této restaurace jsem dosud neměla tušení. Krásné místo s duchem minulosti, kterého jsi nádherně zachytila na fotografiích.
  Doufám , že přednosta stanice ustojí byrokracii a najde nový smysl pro pokračování v činnosti. Kdyby nakonec výpravčí odpískal odjezd, byla by to velká škoda.
  Henrieta

  OdpovědětSmazat
 6. Taková místa by neměla končit, mají duši a lidé je provozují s láskou. Jenže jde dneska ještě něco dělat s radostí, mít práci jako koníček...?!?

  OdpovědětSmazat
 7. Moni, díky moc za rozšíření obzorů. Místo s duší! S panem Hanákem jsem se několikrát setkala na vernisážích a vždy byl moc milý... Při čtení tvých slov jsem uviděla Rebely ... dvěpadesát, když to vyjde :o)
  Měj hezkou sobotu, Helena

  OdpovědětSmazat
 8. Tak to je opravdu škoda,krásná hospůdka,pro nás moc daleko ale i tak jsem se ráda podívala líbí se mi tenhle retro styl a ty porcelánové pivní tácky dokonalé.

  OdpovědětSmazat
 9. Krásné místo - smutný příběh - kéž by byl veselý konec...díky za fotky Inka

  OdpovědětSmazat
 10. Příjemné místo se skvělou atmosférou. Snad se najde někdo, kdo bude chtít hospůdku provozovat dál. K.

  OdpovědětSmazat
 11. Moniko,myslim,že po tvé reportáži tu na blogu bude mít pan Hanák v Nizboru narváno a těžko se mu bude zavírat ;-)Ale chápu,že tento druh podnikání se v naší společnosti nějak nenosí,což je velká škoda!

  OdpovědětSmazat
 12. Moc pěkné místo a moc hezky jsi ho nafotila. Byla by škoda, kdyby tahle hospůdka skončila.

  OdpovědětSmazat
 13. Byla jsem tak nadšená z fotek, že jsem přehlédla závěr článku. Smutné, ale bohužel realita. Pan Hanák nebude sám. U nás ve městě už není jediný otevřená trafika, místo místních trhovců s přebytky ze zahrádek tu máme ty z Polska. Od nich nedostanete ani účtenku, natož doklad EET.
  Jestli tohle byl cíl...
  Hezký večer, Moni, H.

  OdpovědětSmazat
 14. Tak to se mi neskutečně líbí. Mám tolik ráda staré časy:).

  OdpovědětSmazat
 15. Milá Mončo, je to smutný příběh, protože toto místo máme moc rádi a informace z článku jsme již také četli. Bohužel není jediný. Začátkem roku skončilo v našem okolí spoustu hezkých obchůdků, které měly duši, ale nebyly rozhodně fabrikou na peníze. Majitelé je provozovali z podobných pohnutek jako pan Hanák. Místo nich jsou dnes vietnamské obchody, které prodávají absinth a čínské suvenýry.... Ráno jsme se vrátili ze zahraniční svatby a tam se nás ptali, zda opravdu myslíme vážně to, že chceme za premiéra pana Babiše. Naše kroky začaly mířit nějakým nepochopitelným směrem. Chápu všeobecnou frustraci, ale myslím, že to, aby měl jeden - ne příliš morální člověk - monopol na vše, není dobré. Slušným lidem časy v naší zemi nepřejí a možná to ani většina voličů nechce, když vidíme vývoj :-(. Dokud budou na prvním místě peníze, nad všemi ostatními hodnotami, zlepšení asi nenastane. Nevím, kolik lidí třeba ví, že řepka, která "rozsvěcuje" naší krajinu je před lisováním olejů postříkána roundupem, aby seschla a měla lepší výtěžnost. Studie prokázaly, že roundup otravuje nenávratně naší půdu a je prokázaným původcem rakoviny, ale koho to zajímá? Je z toho smutno a proto smekám před všemi, kdo dělají svojí práci poctivě, s láskou a nevzdávají to, i když je to těžší a těžší. Takoví lidé stojí za podporu a Vám díky podobné cítění....alespoň myslím :-). Krásné prázdniny v naší krásné a zkoušené zemi. Mája

  OdpovědětSmazat

Mějte se hezky a předem děkuji za vaše milá slova a řádky, kterých si velmi cením.
S láskou Monča ♥