středa 19. července 2017

Muzeum berounské keramiky


I takováto malebná zákoutí se najdou v centru Berouna. Touto kameny vydlážděnou uličkou hned za středověkými hradbami se dostanete k Muzeu berounské keramiky. My tam o prázdninách chodíme do jejich keramické dílničky.  Vstup je symbolických 20,-Kč a vy dostanete svůj prostor vyrobit si cokoli z hlíny. Výrobky vám za několik dnů vypálí, vrátíte se dekorovat svá díla glazurou, burelem či engobou a po konečném vypálení si svůj výtvor odnesete hrdě domů. 
Kdo jste z okolí, máte skvělou možnost, jak dětem tvořivě zpříjemnit prázdniny. 


V keramické dílně jsou i kurzy pod vedením profi keramiček, které vás naučí třeba i práci na hrnčířském kruhu. 


Když jsem měla hlínu v rukách a neumělecky jsem se pokoušela vyrobit něco do zahrady, opět víc a víc smekám před všemi keramiky. Jak to děláte, že vám po rukama vzkvétá taková dokonalost? Klobouk dolů. Mávám vám holky ... Lení, Zuzí, Marcelko, Soňo :-) Díky vaším výrobkům na vás denně myslím, mám vás stále na očích:-)

Mějte všichni prima den.

7 komentářů:

 1. Ano Moní, taky denně myslím a obdivuji D. Kaulová

  OdpovědětSmazat
 2. Moni, díky za tip:) Hezké prázdniny:) zuzkaJ

  OdpovědětSmazat
 3. Moniko, to je opravdu malebné zákoutí. Jedna z těch fotek je jako ze Zlaté uličky :-) To musí být relax pro tebe i pro holky :-) Krásné léto, Ivana.

  OdpovědětSmazat
 4. Mam za sebou ukazkovou hodinu keramiky a jsem nadsena, naproste odreagovani, vyprazdneni hlavy. Od podzimu proto budu chodit ka kurz a uz se na to moooc tesim. A ano, neni to snadne:-). Toto misto vypada pohodove. Pekny den. M.

  OdpovědětSmazat
 5. V nadpisu chybi o.

  OdpovědětSmazat
 6. Tak tohle vám opravdu závidím, ulička má úžasnou atmosféru a možnost něco si vlastníma rukama uhňácat, koho by to nebavilo. Díky za super tip a krásné léto Pavla

  OdpovědětSmazat
 7. Ulička je nádherná, být poblíž, určitě s holkama dílnu navštívíme. Několik pokusů s hlínou bylo i doma, zkoušeli jsme i výpal v krbu :-)
  užívejte prázdnin, Pavel

  OdpovědětSmazat

Mějte se hezky a předem děkuji za vaše milá slova a řádky, kterých si velmi cením.
S láskou Monča ♥