sobota 1. července 2017

degustace naslepoUž je to  naše letní rodinná tradice. Vytvoříme pozvánky, bodovací tabulky, sejdeme se v hojném počtu, připravíme různé vzorky moravských vín a ochutnáváme naslepo. Vína jsou přelita do láhve bez etikety a snažíme se tipovat, co je to za odrůdu, od jakého vinaře a kolik zhruba lahev stála:-) No, someliéři z nás nebudou, ale za tu srandu a zjištění, že jedeme všichni na téměř stejné vlně chutí, to stojí. Fajné to bylo, děkujeme za skvělou společnost.
Aby to dětskému osazenstvu nebylo líto, mají také své vzorky bez alkoholu.A když dojde tabule a vzorky vín ještě přebývají, pokračujeme v klidu dál:-)
Vzorek číslo 5 s tak nízkými body není hanbou pro moravské vinaře, naopak. Bylo to víno z Řecka a skončilo hned na trávníku :-) 

Užívejte si také svých rodin, léta, dovolených a mějte se krásně.

12 komentářů:

 1. Krásný nápad! :-) Moni, vám i celé rodině přeji zasloužené a hlavně pohodové prázdniny! :-) Jana

  OdpovědětSmazat
 2. Dost dobrá akce, přeji veselé prázdniny ..Šá

  OdpovědětSmazat
 3. Nadherne, dekuji za inspiraci...Jeste zvedavost pro deti mostik je odkud?Krasne leto vsem.JP

  OdpovědětSmazat
 4. Dobrý den ,dobrý nápad.Dost mě zaujala ta fotka s tabulkou hodnocení a ty značky v pravém dolním rohu.Tu poslední nějak neznám? Co to je? nejsem si jistá foto nejde zvětšit ale dost mě to pobavilo...Jinak pozvánka na akci je také supr.Veronika

  OdpovědětSmazat
 5. Prosím teceptik toho dortiku dekuji

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. upéct piškot ze čtyř vajec: vyšlehat zvlášť 4 bílky s 20g cukru krupice, 4 žloutky s 120G cukru a 4 lžícemi horké vody, spojit a přidat 180g polohrubé mouky a 2 lžičky vinného kamene (prášek do pečiva bez fosfátů)péct na 170°C asi 15 minut. Vychladlý korpus rozříznou. Náplň 2x vyšlehaná smetana + 2x tučný tvaroh + cukr moučka. Náplň dát do středu i nahoru a posypat obě vrstvy malinami (jahodami) a nahoře polít želatinou:-)

   Smazat
 6. Dobrý den Monco,určitě uz to tu padlo,Ale odkud máte servirovaci Stolek? Moc děkuji Mirka ze severu 😉

  OdpovědětSmazat

Mějte se hezky a předem děkuji za vaše milá slova a řádky, kterých si velmi cením.
S láskou Monča ♥