pondělí 14. září 2020

Český Krumlov

 

Opět pár nocí v Krumlově. Ježíšek mi přinesl účast na běžeckém závodě Běhej lesy v Boleticích a Krumlov je coby kamenem dohodil, tak byla lokalita ubytování jasná volba.  Máme toto město už prochozené křížem krážem a stejně ty malebné uličky neomrzí a vždy potěší moji nostalgickou duši. Vždy si říkám, že jsem tady v jednom z mých minulých životů musela žít a zřejmě jsem dělala pradlenku pro celý hrad a stála od východu po západ slunka  u mandlu ... to by vysvětlovalo mou nechuť k žehlení v tom současném a lásku k tomuto místu :-)

Na každém rohu skvělé vínko, pivo a dokonce i kavárny se tady hodně zlepšily a vyrostla jich sousta nových nádherných a s výbornou kávou. 

Když jsme tu byli naposledy v květnu, bylo tu až děsivě liduprázdno, ulice vylidněné, mnoho restaurací ještě zavřeno, ač už mohly fungovat zahrádky. Nyní tu potkáte především Čechy a občas jsme zaslechli němčinu. Příjemně se tu dá všude chodit, žádné davy a nájezdy čínských turistů, žádné selfie tyče ve výhledu. Už tu není mrtvo, ale příjemně a milo.

Tak jestli chcete na malou foto procházku, račte za mnou :-)


Užívejte si vaše výlety, výšlapy nebo procházky a hlavně mějte pohodové dny.
6 komentářů:

 1. Monika ako vždy, fotky potešili. Mala som naplánovaný výlet do Krumlova práve tento istý víkend ako ty. Ale nevyšiel. Tak snáď nabudúce.
  Pekný dník prajem Lenka

  OdpovědětSmazat
 2. Moniko, miluju Jižní Čechy, včetně Krumlova. Nikdy nezklame. Jiřina z N.
  je to stejné jako s Mikulovem a Znojmem...

  OdpovědětSmazat
 3. Moniko, jedním slovem KRÁÁSA. Výběr záběrů pro fotky i Český Krumlov.

  OdpovědětSmazat
 4. Nejen místa, která většina návtěvníků fotí, jsou krásná. Vnímavý člověk najde i příjemná milá malebná zákoutí.
  Hezké dny!
  Hanka

  OdpovědětSmazat
 5. Moni,krásné fotky.V Krumlově jsem ještě nebyla,to je taky místo,které mám na seznamu míst kam se chci podívat.Krásné babí léto celé rodince.Marťa.

  OdpovědětSmazat

Mějte se hezky a předem děkuji za vaše milá slova a řádky, kterých si velmi cením.
S láskou Monča ♥