středa 15. ledna 2020

vlněné kámošky


Běhám posledních pár dní kolem takovýchto krásek, kterým je nyní určitě venku větší teplo než mě :-) A když jsem po běhu oblékla na zpocené tělo ještě jednu teplejší bundu, vrátila jsem se za nimi s foťákem, abych tyto nádherné modelky zmrazila do fotografie. Ta mláďata jsou všude stejná, neliší se od těch lidských ... dovádějí, provokují se, strkají, trkají, schovávají se za maminčinu sukni a mají energii na rozdávání.
Naše koňařka je stále na statku :-)

Jsem tak vděčná, že jsme si zvolili bydlení na venkově. Stačí vyjít z branky a už čerpáte vydanou energii zpět.
Mějte se pohodově.

18 komentářů:

 1. Já Vám rozumím, mám stejný názor i pocity :-)))) Moc pěkně fotíte ...

  OdpovědětVymazat
 2. S těmi mláďaty to je moc pěkně napsané. Ostatně jako všechno. s/mějte se jak jen to půjde ;-) Helča z Pošukova

  OdpovědětVymazat
 3. Dobrý den, Moniko. Já "bohužel" bydlím ve městě, tak čerpám energii přeneseně alespoň z Vašich fotek. A dnes z nich čerpám po obvyklém "teplu domova" i pěkný zimní chlad a přemýšlím nad bezdomovci, že já být jedním z nich, tak nepřežiju snad ani jedninou noc. Není nad to sedět doma, mít funkční topení a hrnek teplé kávy v ruce. Přeji hodně sil a do nového roku hodně zdraví. To je fakt nejvíc. Marcela

  OdpovědětVymazat
 4. Dobrý den Moniko, fotky i Vaše psaní vždy pohladí po duši. Prosím spocené ne, ale zpocené- změna stavu, trhá mi to oči. Jinak vždy u Vás krása sama. Děkuji,mějte se krásně, Daniela

  OdpovědětVymazat
 5. Milá Moniko,je to krása. My se také stěhovali,po 24 letech z malého městečka z domu se třemi rodinami,do svého domu na vesnici a denně děkujeme ,že jsme se tak rozhodli .Trochu jste nám v rozhodnutí pomohli i Vy,Vaše fotky Před a Po .Váš milý blog si často pročítám , velká inspirace a pomoc pro mě .Děkuji . Moc zdravím a přeji jen to nej nej...A moc Vám to sluší,... dae

  OdpovědětVymazat
 6. Ano je to paráda mít takhle přírodu na dosah ruky. Také to tak máme.
  Opět jako vždy prima fotky!
  Hanka

  OdpovědětVymazat
 7. To je jedna vec- mít na dosah ruky přírodu.Ale druhá věc je,že na vesnici nejsou možnosti pro děti takové jako ve meste- myšleno aktivity - profi vedené pohybové činnosti přes fotbal,hokej,gymnastika,výtvarka,hudebka atd.K tomu,když rodiče jsou zaměstnání a časové jim nevychází vozit děti do města.Takze děti mají smůlu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Zajimave meritko spokojenosti pro detskou dusi - profi krouzky, vytvarka..

   Vymazat
  2. S tím s Vámi nesouhlasím. Bydlíme na vesnici a děti tu mají aktivit dost, máme tu sportovní halu,1.stupeň ZŠ, dost kulturních i sportovních aktivit. Ve vedlejší vsi vzdálené 3km moderní školu s LŠU, halu, nové fotbalové hřiště. Opravdu je nemusíme nikam vozit, všude si dojedou sami buď vlakem nebo autobusem. Nevím o co víc jsou kroužky ve městě profi.

   Vymazat
 8. Město - větší moznosti,více ruchu.
  Vesnice - větší klid,menší možnosti.
  Vše má své výhody a nevýhody. A.

  OdpovědětVymazat
 9. Moni, krásné fotky oveček.Můj názor je, že děti na vesnici jsou na tom líp než ve městě.Proč mít víc aktivit, stačí pro to dítě jedna a plně se jí věnovat.Mončina dcera má krásnou a pak ty výšlapy po okolí a nádherná krajina.Ve městě má dítě spoustu všelijakých kroužků a vrátí se domů večer, ještě se učit a psát úkoly,večeře a spát.Zvířátka znají většinou ze Zoo a to je k prdu.Je to můj názor a nikomu nevnucuju.Moni ,krásný večer přeji Martina

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Naprosto se ztotožňuji s názorem Martiny z Č.Ráje: na venkově nemusí rodiče děti honit na kroužky, běhají po venku zadarmo, žádné zaprášené tělocvičny. A znají zvířátka, jejich život a přírodu přímo, nikoli z mobilu.
   Paní Moniko, váš blog je můj velmi oblíbený a to dlouhodobě.
   Jiřina z N.
   Jiřina z N.

   Vymazat
 10. Škoda nevyužít nadání pro určitý druh sportu nebo nadání hudební,když je člověk omezený dojížděnįm a prací mimo město.To by se pak život vyvíjel možná úplně jinak.Není to žádný múj výmysl,jsem učitelka,poznala jsem spoustu dětí,které dįky životu na vesnici a nesnadné dostupnosti nechaly talent uhasnout.M

  OdpovědětVymazat
 11. U nás na vesnici nejsou žádná zvířata....Takže z mobilu.
  Školka jedna,takže uc.maji své jisté, žádná konkurence,tak proč by se snažili něco navíc pro deti delat .
  Nene,přátelé,vesnice nejsou vždy nejvíc...

  OdpovědětVymazat
 12. Ty v ovečkách hned vidíš oblečení. :)

  OdpovědětVymazat
 13. Koukáme z okna ložnice na kopce plné ovcí, když zapadá slunce za obzor a ovečky s bečením běží svojí pěšinkou do noclehárny-to si připadám jak bača v Rumunsku. Neměnila bych, nemám TV a koukám co ovce-ráno, večer...živé sekačky.

  OdpovědětVymazat
 14. Monika potešili ma tvoje fotky, to je už aj v zácnosť vidieť takto blízko zvieratká. U vás je tak krásne , a tá príroda ach.
  A tiež žijem na vesnici a máme pre deti rôzne aktivity od umeleckej až po športovú. Všetko má svoje výhody aj nevýhody ako písala pani vyššie.
  Monika krásny deň prajem a teším sa na tvoje príspevky. Lenka

  OdpovědětVymazat
 15. Zajímavá diskuze se tu rozproudila. A tak přidám ještě jeden pohled, žijeme na vesnici, kde není nic, krom té víkendové hospody. Stejně tak je tu i málo dětí, tzn. téměř žádné. Měnila bych jen občas, přece jen pohodlí je pohodlí, ale vždy mě to velmi rychle přejde. A domů se moje děti naopak dostávají později než ty městské, lítání po vesnici už pomalu odrůstají a taky nemají moc s kým a ze ZUŠ se dostanou domů určitě později než jejich městští spolužáci, protože musejí čekat buď na spoj, nebo na mě než stihnu dojet z práce a ještě k tomu cesta 15/30min auto/autobus. Spolužáci jsou doma do 10min a jsou doma i v mezičase škola-kroužek, kde si třeba dají aspoň sváču. Zatímco já chystám puberťákovi ve vývinu svačinu na celý den, od rána (snídá až ve škole) až třeba do 18hod. Ale zase jsou celkem otrkaní životem v dobrém slova smyslu a poradí si s lecčím, rozhodně jsou mnohem samostatnější než městské děti a z ničeho se nehroutí.
  Moni, krásné fotky, nutí mě vyjít z branky naší zahrady :-)) B.

  OdpovědětVymazat

Mějte se hezky a předem děkuji za vaše milá slova a řádky, kterých si velmi cením.
S láskou Monča ♥