pondělí 2. prosince 2019

adventně andělskyVšak už mě znáte a víte, že čím přírodněji a obyčejněji, tím pro mě lépe. K partičce dřevěných andělů přibyly letos další a už drží andělskou stráž. Nechci psát, že jen adventní, protože tu stráž drží u nás andělé celoročně. Ptáte se velmi často, jestli sádrová křídla a hlavička vydrží i venkovní podmínky. Ano, dlouho vydrží i sníh a déšť. Ale cca po dvou sezonách jen přidám další vrstvu sádrového obinadla a jsou jako noví :-)

Sice už jsem to tu psala mockrát, ale i tak mi neustále chodí dotazy, jak anděla vyrobit.
Tak po sto padesáté :-)

Andělé mají tělíčka ze špalku. Krček je velký hřebík. Hlavička je polystyrenová koule. Pokud potřebujete udělat velikou hlavu a neseženete polystyrenovou, vezměte seno, nebo noviny a motejte provázkem do vámi požadované velikosti. Křídla vystřihněte z kartonu. Ve výtvarných potřebách nebo v lékárně kupte sádrové obinadlo. Ano, to, kterým zdravotníci motají sádry na údy:-) Obinadlo si nastříhejte na různě dlouhé kousky, namočte vteřinu ve vodě, naneste a uhlaďte. Pásky překrývejte přes sebe, řaste je, aby byl výsledný efekt dynamičtější. Pokud vím, že anděl bude venkovní a bez střechy nad hlavou, motám alespoň dvě až tři vrstvy.
Na otvor do hlavičky používám vrtačku a uschlá křídla připevňuji ke špalku hřebíčky, nebo můžete použít tavnou pistoli. Svatozář umotejte z drátku a zapíchněte do hlavičky.Krásný den♥ a děkuji za vaši přízeň.

7 komentářů:

 1. Moni , díky za návod - já ho vlastně čtu poprvé - měj krásné dny ♥ Iva

  OdpovědětVymazat
 2. Martina z Českého ráje2. prosince 2019 19:21

  Moni, krása. Taky to mám tak, přirodně a obyčejně.To je krása.Mnějte se moc hezky.

  OdpovědětVymazat
 3. Příjemné podívání na Vaši krásnou adventní výzdobu. Hezky se na to kouká, je to pohlazení po duši.Děkuji, že mohu k Vám nahlížet, paní Moniko. Pavlína

  OdpovědětVymazat
 4. Krásné, už se těším na vánoční výzdobu. Bude v bílé barvě... ? Tak Vás tak tipuji na něžnost a svěžest. Hezké adventní dny všem. Hana

  OdpovědětVymazat
 5. Moni velmi príjemná dekorácia. Anjelika máme aj my. Vyrobila som veľmi dávno podľa tvojho príspevku. Ale pochválim aj lampášik s brezovou striežkou. Pekný deň prajem Lenka

  OdpovědětVymazat
 6. Dobrý den, Moniko. Musím Vám poděkovat za Váš blog. Chodím sem nakukovat už šestým rokem, už druhou mateřskou :) miluju ten klid, co od Vás dýchá, krásu Vaší zahrady i domácích dekorací i nápaditost a jednoduchost školních výtvorů...jak bych si Vás přála pro svoje děti :)
  Chci Vám poděkovat za možnost nahlédnout zpátky ke tradicím našich předků...zírám, jak se některé moje "kolegyně" k tradicím staví, znám maminky, které svým dětem "nelžou", tak jako my..."protože Mikuláš, čert, anděl a Ježíšek přece neexistují a naše děti k nám po tomto prozření ztratí důvěru"
  Jsem štastná za svoje "ulhané" rodiče, kteří mi dopřáli dětství s Ježíškem a čertem, nenesu si žádné trauma ani nepochybuji o čstnosti svých rodičů :)
  Rozepsala jsem se a to jsem Vám jenom chtěla poděkovat!
  Přeju Vám krásný předvánoční čas Eva Kovaříková, Zlín

  OdpovědětVymazat

Mějte se hezky a předem děkuji za vaše milá slova a řádky, kterých si velmi cením.
S láskou Monča ♥