čtvrtek 19. září 2019

Pro dýně ...... jako každoročně do Bykoše. Naši kamarádi si dýňovou farmu a hrnčířské trhy nenechají nikdy ujít. A i když jsou z velké dálky, jezdí pravidelně. 


Mějte se krásně, barevně, podzimně a užívejte si ty obyčejné maličkosti, které s sebou život nese.
Našla jsem moudrá a pravdivá slova spisovatele a básníka Maxe Ehrmenna ... kéž by člověk dosáhl všech těchto bodů v nejvyšší možné míře vědomí, že? 

„Jdi klidně svou cestou halasem a spěchem a nezapomeň pro ně, jaký mír se skrývá v tichosti. Pokud tím nezradíš sám sebe, vycházej dobře s každým člověkem. Svou pravdu vyslovuj tiše a jasně a naslouchej jiným, ať mdlého rozumu nebo nevědomým; také oni mají svůj příběh. Vyhni se lidem hlučným a svárlivým, jen jitří tvoji mysl. Nesrovnávej se s jinými, abys nezahořkl nebo nepropadl pýše. Vždycky se najde někdo větší nebo menší, než ty sám. Z plánů měj stejnou radost jako z dosaženého, drž se své životní cesty, byť i sebeskromnější; v proměnlivosti osudu je právě jen ona tvým vlastnictvím. Zachovej obezřetnost v každém podnikání, vždyť svět je plný klamu. Nenech se jím však oslepit a nevidět v něm i ctnost. Je mnoho lidí zápasících o velké myšlenky a všude kolem život naplněný hrdinstvím. Vždy buď sám sebou. A nikdy nepředstírej náklonnost. Stejně tak nebuď v lásce cynikem, protože tváří v tvář veškeré vyprahlosti a deziluzi je láska vytrvalá jako tráva. S ochotou přijímej, co napovídá tvůj věk a v pravý čas s grácií přenech mládí, co mu náleží. Posiluj svého ducha, aby ti byl štítem při nenadálém neštěstí. Nestresuj se však zlými představami, vždyť mnohá úzkost vzniká z únavy a osamění. Buď ukázněný a k sobě mírný zároveň. Jsi stejné dítě Vesmíru jako jsou stromy nebo hvězdy, máš právo tady být. Ať už to chápeš nebo ne, vesmír jde dál tak, jak jít má. Buď proto v míru s Bohem, ať si ho představuješ jakkoli a ať už jsou tvé snahy a touhy jaké chtějí, měj v hlučném zmatku světa ve své duši mír. Při vší své falši, otročině a rozbitých snech je to ještě pořád krásný svět. Buď veselý. Snaž se být šťastný.“ —  Max Ehrmann 

Krásné dny, moji milí.

23 komentářů:

 1. Krásně napsané a úžasné fotky.♥♥♥

  OdpovědětVymazat
 2. Nádhera Moniko!
  Miluju podzim, vlastně každé roční období. Podzim pro své nádherné barvy a teplé meze :) Pro ta zarosená rána, tak trošku v mlze. Pro ty draky plápolající na obloze a děti, které pod nimi pobíhají. Pro tu vůni spadaného listí, šustění při chůzi... večerní mihotání světýlek na zdi od hřejivých svíček... a voňavou, nádherně originálně oranžově zbarvenou, hustou dýňovou polévku!
  Nás návštěva dýňové farmy čeká za 14 dní a těším se na ni jak na Vánoce :)
  Těším se od Vás Moniko na tipy a Vaše osvědčené recepty, které z dýní děláte!
  A ten citát. Výstižné.
  Přeji krásné podzimní dny.
  Martina z Brna

  OdpovědětVymazat
 3. Proč to je až po schválení

  OdpovědětVymazat
 4. Děkuji,krásné💟.Hezký den.JP

  OdpovědětVymazat
 5. To je krása! Dýně jsou úžasné :)

  OdpovědětVymazat
 6. Moniko,dýně jsou krásné a taky je to krásně napsané.Hezký den.Marťa.

  OdpovědětVymazat
 7. Moni, moc Vám to sluší. Máte krásný úsměv. Ten citát si snad vylepím na zrcadlo, abych si to vše připomínala. Děkuju za něj a i za to, že blogujete dál, i přes všechno. My všichni se sem vracíme jako domů.

  OdpovědětVymazat
 8. děkuji...krásně napsáno,hezké fotky Sv.

  OdpovědětVymazat
 9. Ten kůň! ... je skvělý. Máme fotku syna na něm před 5 lety a dodnes ji mají babičky vystavenou :-) Musíme tam zase vyrazit. zdraví Zuzana

  OdpovědětVymazat
 10. Moc prima fotky. Všem vám to sluší! Ta slova Maxe Ehrmanna jsou opravu tak moudrá a pravdivá.
  Hezké dny, Moniko!
  Hanka

  OdpovědětVymazat
 11. Tak letos mám dýní mraky. Mám hodné kamarádky, co je pro mě vypěstovaly. Moc si jejich přátelství, trvající 25 let, vážím. Přeji hezké podzimní dny.

  OdpovědětVymazat
 12. Monika ako vždy nádherné fotky, cítím z nich pokoj a radosť. A citát? Dosť náročný na pochopenie, človek by musel byť dokonalý a to sa nedá. Autor bol múdry človek, mysliteľ a možno dal tie slová svetu až na sklonku svojho života.
  Krásny deň prajem Lenka

  OdpovědětVymazat
 13. Krásné fotky i krásná moudrá slova v závěru. Jdu si vyhledat Maxe Ehrmanna, děkuji :)

  OdpovědětVymazat
 14. Krásné fotky :-)
  A kde máte Toma? Na fotkách chybí, tak nějak nejste kompletní! Resp. je najednou hodně fotek, kde jste Vy, což dříve nebývalo!
  Alice

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Milá Alice, Tom si už nepřeje na blogu ani IG být, té publicity bylo pro něj už moc :-( Také mě to mrzí, ale respektuji jeho přání.

   Vymazat
 15. Moni, krásné fotky. Počasí výletům přeje, tak je dobře, že si je užíváte! Moc Vám to sluší, ale na rodinných fotkách chybí Tom - kde ho máte???? Alice

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Chybí... jednak má svůj vlastní program a vyslovil už na začátku prázdnin přání nebýt součástí blogu, té publicity už je na něj moc, tak to respektuji.

   Vymazat
  2. Ale nevyslovil doufam prani nebyt uz soucasti rodiny?

   Vymazat

Mějte se hezky a předem děkuji za vaše milá slova a řádky, kterých si velmi cením.
S láskou Monča ♥