pondělí 26. srpna 2019

...

Už několik let u nás nepamatuji tak vlhký a propršený srpen. Touto dobou bývala zahrada vždy vyprahlá a žlutá. Letos po suchém červenci, kdy jsem zalévání květin vzdala, opět po pravidelných deštích sama ožila, vše rozkvetlo a zazelenalo se.  
V srpnu je prý na zahradách nejméně práce a sklízí se odměna za dřinu a přípravy, které jste si odpracovali na jaře. Je pravda, že jsem přes léto zahradě moc nedala, a i tak se nám odměňuje. Neměla jsem na jakoukoli činnost energii ani chuť. Stalo se toho mnoho, sáhla jsem si na své dno, kam jsem byla vhozena a neměla jsem delší léto než to letošní. Nyní v sobě hledám sílu, jak opět najít vnitřní klid a radost z obyčejných věcí, které mě vždy těšily. 


Sice jsme s holkama ještě nepřipravily ani to nejnutnější do školy. I výtvarné boxy leží ve stejném stavu, jak jsme je v červnu odložily, ale botky do školy již Terezka má. Také máte pocit, že přes léto děti ze všeho vyrostou? Po delší době jsme objednávaly na prodeti.cz, ale za tu dobu se tento internetový obchod odstěhoval pod velký řetězec Mall. Objednávky i vyhledávání v eshopu ale fungují téměř stejně jako před tím.  Na tělocvik si Terka vybrala jedny norské botky Trollkids  a o žluté tenisky měla zájem i Bety, hned si je nazula a nechtěla si dlouho přiznat, že boty o čtyři čísla větší zkrátka mít nemůže :-)


Mějte se krásně, my učitelé se jdeme vzdělávat a chystat školy pro vaše dítka.
Hezké dny,
M.