pondělí 15. července 2019

KorshavnKorshavn je nejsevernější výběžek prostředního dánského ostrova Fyn. Najdou se tu i písčitá skaliska nad mořem, tak se krása tohoto místa jen umocňuje. Kopce, to je jediné, co mi v Dánsku chybělo.
Přišla mi smršť dotazů, tak se budu snažit na vše odpovídat.  Byli jsme ubytováni na ostrově Fyn v městečku Hasmark přímo u pláže. Na celém pobřeží jsou stovky upravených malých domečků a chatek a mnohé jsou k pronájmu, my je našli přes booking.com.  Dánsko je pro Čechy dražší země, ale překvapilo nás, že ubytování tak drahé není. Pronájem celé chalupy v Čechách je cenově srovnatelný. Byli jsme unešeni, jak vkusně, funkčně, designově čistě jsou všechny chatky upraveny. Vybavení chatek je naprosto dokonalé ... od veškerého nádobí přes mikrovlnku až po pračku. Tady bych si zvykla hned ... slušní lidé, usměvaví, nikdo se nikam nehoní ani ve velkých městech, vše se snaží vyřešit s klidem, sami od sebe nabízí s úsměvem pomoc, nikdo neporušuje žádná pravidla ... je to jako v jiném světě. 


Krásný den,
M

11 komentářů:

 1. No, paráda ! Co jiného napsat! Je to jiný pobyt u moře. S radostí bych si po téhle cestičce vyšlápla :-)
  Hezké dny!
  Hanka

  OdpovědětVymazat
 2. Vypadá to nádherně,je dobře ,že vám vše vyšlo podle přání a fotky jako vždy super,těším se na další.Všechny moc zdravím,pa Dáša :)

  OdpovědětVymazat
 3. Opravdu povedená dovolená a dokonalý zážitek pro děti o prázdninách. To se vám, Moni, moc povedlo. V Dánsku jsme ještě nebyla, přepošlu dceři, tip pro její rodinku.Jiřina z N.

  OdpovědětVymazat
 4. Opět paráda, krásné fotky, společné nadšení. Z Belgie jsme měli uplně stejný pocit, klidu, pohody, ticha a slušnosti, všude, na silnicích , v kavárně, v obchodě...o to víc se člověk vnímal zvuky moře, racky...Aťka

  OdpovědětVymazat
 5. Krasna inspiracia i pre nasu dovolenku.

  OdpovědětVymazat
 6. Tak to parádní auto, by se nám hodilo do našeho NEBe :-) Pěkný fotky. Věrka

  OdpovědětVymazat
 7. Nádherné fotky. To jsou úžasné a nádherné místa. Moc si užívejte dovolenou. Zdravime cela rodinka;-)

  OdpovědětVymazat
 8. Moni,prostě nádhera,víc psát nemusím.Marťa.

  OdpovědětVymazat

Mějte se hezky a předem děkuji za vaše milá slova a řádky, kterých si velmi cením.
S láskou Monča ♥