pátek 24. května 2019

mini Pavlova


Pavlovu dělám už několik let a u nás patří mezi nej dezerty, ale nedělám je už jako dřív z velkých plátů, protože při promazání šlehačkou a ovocem se musí sníst docela brzo a né každý ji chce jíst ve stejnou chvíli. Takže v troubě suším menší pláty zhruba 10-12 centimetrové a každý si je ozdobí kdy a jak chce. Je to pro nás praktičtější.

Jak si doma tento výborný zákusek udělat? Tady  a tady jsem již původ receptu i postup popisovala. Jen nyní se silnějším robotem dávám méně cukru. Robot vyšlehá bílky i s méně cukrem. 

Pavlova

5 bílků
špetka soli
200 g třtinového cukru
1 lžíce balzamikové redukce 
 1/2 lžíce hořkého kakaa

Bílky se solí vyšlehejte do hustého sněhu.
 Potom jemně vmíchejte cukr, balzamiko a kakao.
Z hmoty vytvořte dvě obr vyšší placky (výška alespoň 3 cm) nebo několik menších
 a pečte je na pečicím papíře při 120°C 70 minut.
Správná Pavlova má být na povrchu křupavá a uvnitř vláčná.
K ozdobení Pavlovy vyšlehejte 33% smetanu a přidejte ovoce, které máte rádi ... borůvky,  jahody, nebo zkuste kiwi, které k Pavlově patří podle původního receptu.

Přeji vám všem krásný víkend a ještě mám zprávu pro ty, kteří jste se ptali, jestli ještě budou Tradináře s věncem. Celá limitovaná série s věnečky se vyprodala, ale u mě na Krámku je ještě  posledních několik kusů. Naštěstí máků máme ještě dostatek:-) 
A všem moc děkuju za úžasné zprávy, co mi posíláte ze všech sítí. MOC si toho vážím a ze srdce děkuji♥ Nejvíc mě rozesmála fotka malého chlapečka, jak spí s otevřenou knihou na stránce, kde je vyfocen náš Áša. Oblíbil si našeho kocoura natolik, že po mamince žádá několikrát denně tuto stranu otevírat. 
Díky, díky. 

2 komentáře:

  1. Mňam a teď vím, co udělám na naší zítřejší garden party. Díky.
    Sleduji vás několik měsíců a k tomuto receptu jsem ještě nedošla. A chci Vám moc poděkovat za překrásnou knihu. Jsem z ní nadšená. Vaše čtenářka Kateřina.

    OdpovědětSmazat
  2. Děkuji za knihu,je opravdu nádherná.Děkuji,že Vás mohu sledovat😂.
    Hezký víkend.JP

    OdpovědětSmazat

Mějte se hezky a předem děkuji za vaše milá slova a řádky, kterých si velmi cením.
S láskou Monča ♥