pátek 22. března 2019

zahradní okénko


Krásný den. 
Vím, vím... Na mě dlouhá pauza, ale nějak poslední dobou ten virtuální svět nestíhám a po pravdě řečeno, jsem raději stále venku. Práce je mnoho a na počítači jsem stále méně a méně. Mnohdy ani nestihnu prolítnout, co nového u vás na instagramu. 
Vše si děláme sami a letos došlo na další úsek kolem domu, který je náročný na zpevněné svaly. Takže rýč, lopata, kolečko, kameny z polí, kačírek, beton, ztracené bednění ... to jsou mí společníci posledních dní. První dny jsou kruté, bolí i ty části těla, o kterých ani nevíte, že je máte, ale po pár dnech si tělo na vše zvykne a zocelí se. Moc mě to baví, jak pod rukama vznikají  další nová zákoutí. 
Fotky ještě nemám, tak dnes jen ty z probouzející se zahrady, kam přibylo také několik nových zákoutí.


Jako dekorace mám ráda jen přírodní materiály ... dřevo, keramiku, kameny.
Pokud by se vám nějaké dekorace na zahradu hodily, koukněte ke mně do Krámku, pár jich tam pro vás mám.Užívejte si těchto dvou teplých slunných dní. Je to už paráda, že?
Krásný víkend.

30 komentářů:

 1. Moniko, na Vaší nádherné zahradě ještě jde něco vylepšit ? Ale rozumím ti, nikdo, kdo miluje svojí zahradu s ní nebude nikdy spokojen a vždycky bude mít hlavu plnou plánů, co jde udělat jinak. A krásné jarní dni je škoda trávit jinak než v zahradě. Pěkný víkend! Pavel

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ty jsi milý, Pavle:-) ale u nás ještě zdaleka není vše hotovo.
   Užívejte si krásné jaro, rozkvetlou zahradu a rozpálenou pec :-)

   Vymazat
 2. Koukám, že máme slabost pro stejné materiály k dozdobení záhonů. Kameny a různá zajímavě tvarovaná dřeva. Já občas dovalím domů nebo na chatu z lesa i zajímavý pařízek, vykotlaný zbytek dřeva z opuštěného mraveniště (mravenci jsou na to opravdu machři!) nebo zajímavý kámen. Kdysi jsem zblbla muže a otce a táhli jsme ve třech dva kilometry z lesa ohromnej pařez, který si obydlel shluk malých smrkových semenáčků, ten pak putoval do pátého patra paneláku na lodžii a tam byl celou dobu co jsme tam bydleli a zůstal i nájemníkům po nás :-D Musím říct, že ty domečky jsou vážně v záhonech parádní!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vendo, musím se smát, když čtu Vaše řádky. Toto známe také a jaká je potom po té námaze radost, že?
   Děkuju moc. M

   Vymazat
  2. Tak mám dojem, že radost jsem měla tak akorát já...:-)Ti kdo to táhli se mnou byli z toho tak trochu rozladěni. A myslím že i ten nájemník po nás....;-) V.

   Vymazat
 3. Vím vím...když začínal příspěvek...tak jsem si oddychla...přistihla jsem se jak pár večerů usínám s obavami, co se děje na kopečku, že je dlouho ticho. ALE, když je důvod čerstvý vzduch, fyzická práce a krásno, které vzniká pod Vašima rukama a ne čas strávený u obrazovky PC, tak je mi blaze spolu s Vámi...díky že jste....Lenka Karlštejn

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Milá Lení, moc moc děkuju.
   Kdy na sebe zase někde narazíme??? :-) Krásné jaro.

   Vymazat
  2. Urcite nekdy a nekde, kdy to nebudeme ani jedna cekat.Krasny vikend!

   Vymazat
 4. Tedy, u vás to, Moniko, pěkně žije. Na vaše příspěvky si ráda i déle počkám.
  Hezké jaro. Jiřina z N.

  OdpovědětVymazat
 5. Krásné fotečky, taky teď ráda trávím čas venku :)

  OdpovědětVymazat
 6. Milá Moniko, vaše zahrada dýchá tak pozitivní energii, je krásně vyvážená,respektuje " řád krajiny "září přiměřenou divokostí, vlídnou elegantní ležérností a nesmírná pohostinnost a pohoda. Ale hlavně, je z ní cítit život ! Moc ráda k Vám chodím nakukovat, jste spřízněná duše, vaše články mi vždycky pomůžou, když náhodou na chvíli zabloudím a nechám se strhnout všedním shonem. Přeju Vám krásné jaro s rodinou :-) mějte se moc krásně !

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vy jste tak milá, děkuju moc.
   Přesně takto se u nás cítím. Tady dokážu vypnout a dobít baterky.
   Užívejte krásné jaro.

   Vymazat
 7. Máte to Moničko opravdu moc pěkné. Jste mou velkou inspirací a i pro mé kolegyně z práce,které jsem s Vámi"seznámila". Je ale taky pravda, že loni jste měla na blogu nejmíň příspěvků za celou existenci Vašeho blogu a trošku nás zanedbáváte. To je mi líto i když chápu,že práce kolem domu a v domě je moooc.
  Tak snad se to letos zlepší.
  Mějte se fajn.
  Katka

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji moc, Katko.
   S tou frekvencí se obávám, že nepředstihnu ty první roky. Blog se zpočátku píše velmi lehce. Je mnoho témat, zákoutí, receptů, výletů, akcí apod. My vlastně žijeme stále stejně, vše se v ročních období opakuje a mám pocit, že se už jen opakuji a nechci nudit :-)

   Vymazat
  2. Nikdy nenudíte Moni:). A máte skvělé nápady a jen tak houšť! Život přináší různá překvapení,náměty i inspiraci,tak třeba uvidíme :):).
   Katka

   Vymazat
 8. Tak tyhle zákoutí miluju. U nás zatím vznikají tak nějak přirozeně a že fungují a jsou obydleny přírodními bytostmi poznám tak, že si tam hrají děti, ano stále si hrají, i když už je jim náct.
  Krásné jaro k vám! Dnes jsme se konečně vláčkem dojeli podívat ke svatému Jánu, nádherně bylo!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To věřím. Ján a jeho okolní skály jsou moje ♥ a v tomto počasí ...ach.

   Vymazat
 9. Mila Monco vase zahrada vypada na fotkach krasne, ale ve skutecnosti je nadherna a dobiji energii ❤ katkaB

  OdpovědětVymazat
 10. Dobré ráno, jsem ráda že jste dala krásný příspěvek zahradní...Moc hezké,těším se na další! Jste moje inspirace,Moniko.Mějte se na kopečku krásně!!! Ivana

  OdpovědětVymazat
 11. Je to pohlazení po duši! Tolik krásných malebných zákoutí !
  Hanka

  OdpovědětVymazat
 12. Zdravím na Kopeček :o) mám prosím dotaz, kde se dá sehnat ta krásná lavička? Děkuji za odpověď a přeji nevysychající studnici inspirací :o) Jitka

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jitko, děkuji. My lavičku koupili na Alze, byla tam ale poslední kus. Dá se sehnat na více e-shopech, jmenuje se London. Určitě ji najdete. Krásné dny, M

   Vymazat
 13. Mončo s příspěvky od Vás z běžného života nikdy nenudíte. Já myslím, že ikdyby jsi se opakovala stále dokonala, tak své čtenáře budeš mít. Moc ráda si prohlížím fotky od Vás. Tak nějak mě to uklidňuje a hladí na duši a zároveň inspiruje. Akce zahrada nás čeká letos. :-) Lavička je boží! Takovou bych si představovala před dům. Můžu se zeptat, jak velkou zahradu Mončo máte? Musí to být náročné start se o to všechno :-) Ikdyž vím, že práce na zahradě Vás určitě baví. To je vidět :-)
  Krásné jarní dny ♥

  OdpovědětVymazat

Mějte se hezky a předem děkuji za vaše milá slova a řádky, kterých si velmi cením.
S láskou Monča ♥