neděle 31. března 2019

lásky zahradní


Včera obr radost z těžké dřiny s kameny a kačírkem kolem domu, kde tvoříme opěrné zídky a srovnávme nerovný terén pomocí krumpáče, rýče, netkané textílie a kačírku. A v podvečer radost z dekorování v zahradě. Celý den nám k práci vyzpěvovalo ptactvo. Ráno jsou opeřenci nejvíc vidět a k nám jich lítá tolik, že potřebuju altlas, abych je určila :-) Stojím s hrnkem na terase a koukám na to kino. Nádhera.


Zahradu, záhonky i zákoutí dekoruji vším, co mi přijde pod ruku. Toto je kus starého plotu, který někdo přinesl na podpal. Ptáčky jsem si uplácala na keramice a nalepila silikonem na bambusovou tyčku.


U jabloně dělá parádu staré rozpadlé kolo starého vozu. Válelo se v kopřivách u skládky. Pro mě poklad, který bude ještě dlouho dělat parádu.


Do drátěných klecí dávám květináče s netřesky, ty rychle rostou a vydrží celoročně.Občas se z lesa plahočíme s kusy starého dřeva. V záhoncích i na kačírku jim to moc sluší.


Tuto obr lucernu jsem v pátek pořídila ve výprodeji za pár korun v Jysku. Byla černá, hodně smutná a hodila se tak do krematoria. Pomohla tyrkysová syntetická barva a je z ní krasavice.


Tulipány jsou také jednoduchá výroba při návštěvě keramické dílny. Jen z vyváleného plátu vyřežu tvar tulipánu, bíle naglazuji a silikonem lepím k bambusovým tyčkám.
A večer se musíme na sluníčku odměnit.
Mějte se krásně a díky za vaši přízeň.

11 komentářů:

 1. Je to vytvořená příjemná hezká oáza klidu!
  Hezkou neděli!
  Hanka

  OdpovědětVymazat
 2. Dobrý den ,ráda pročítám vaše stránky,vnímám to,že tu nejsem zcela sama....Prosím nevíte co je s rooster hill,nebo kde ji najdu....ráda jsem pročítala její příspěvky.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Hezký den, Jana pravidelně přispívá na IG, tam ji vidět můžete. Snad tady někdo bude vědět, proč už nepíše blog
   https://www.instagram.com/rooster.hill/

   Vymazat
 3. Dobrý den ,ráda pročítám vaše stránky,vnímám to,že tu nejsem zcela sama....Prosím nevíte co je s rooster hill,nebo kde ji najdu....ráda jsem pročítala její příspěvky.

  OdpovědětVymazat
 4. Krása paní Mistrová, krása.... já se včerejší krásný den kochala v Drážďanech a Zuschendorfu barevnou krásou a rozmanitostí kamélií a orchidejí.

  OdpovědětVymazat
 5. Miluji Váš blog a těším se na každý příspěvek. Máte ohromný cit pro detaily a kreativní nápady můžu jen závidět :-))

  OdpovědětVymazat
 6. Dobrý den,pohlazení na začátku týdne! Těším se na další....Mějte se hezky!Ivana

  OdpovědětVymazat
 7. Dobrý den na kopeček Moni. Strašně se mi líbí Vaše keramické dekorace, vlastně mě už ani nepřekvapuje, že si je děláte sama :) Můžu se zeptat, jestli je vypalujete, případně jakou hlínu používáte? Dávno mám v hlavě, že bych si také nějaké vytvořila, ale nemám možnost výpalu v peci a nerada bych pak přihlížela, jak mi je pomalu odmývá voda. Zdraví Vás také Monika. Mimochodem děkuji za voňavé a krásně zabalené mýdlo, co dorazilo minulý týden.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Moní, děkuji. Jsem ráda, že se mýdla líbí.
   O letních prázdninách zajdu do keramické dílny při muzeu keramiky v Berouně, kde výrobky vypalují za nás, takže neporadím:-(

   Vymazat

Mějte se hezky a předem děkuji za vaše milá slova a řádky, kterých si velmi cením.
S láskou Monča ♥