úterý 5. února 2019

domácí kváskový chléb


Přišlo mi mnoho dotazů, jak si upéct domácí kváskový chlebík. Jak vidím, asi občas opráším staré recepty, které jsem vkládala před lety. Jsem si vědoma, že se v mých receptech špatně hledá, pokud nevíte jméno, musíte vyhledávat posloupně.


Chleba pečeme každý týden už sedmým rokem. Žito kupujeme přes kamaráda v mlýně a meleme si ji na mlýnku těsně před pečením. Za ty roky jsme vystřídali nejrůznější způsoby přípravy chleba. Nejdříve jsme nechávali chleba roky kynout v ošatce. Později jsme pekli ve speciální míse s poklicí z keramiky a poslední rok pečeme v hranaté formě. Koupila jsem ji v IKEA  a pečeme místo bochánku rovnou tyto dvě formy. Výhodou je, že nemusíte zpracovávat těsto do bochánku. Smíchané a uhnětené těsto dáte rovnou do forem a necháte přímo v nich kynout. Potom pečeme při 250°C jen 30 minut. Tento tvar je i praktický na přípravu svačin do školy a práce.
I množství jsme si  do těchto dvou forem upravili. Pečeme z větší dávky převážně žitný, ale na těchto fotkách je chléb šumavského typu, kde je větší podíl hladké mouky.

 Příprava kvásku

100 g kvásku ( který čeká v lednici)
300 g žitné celozrnné mouky
300 ml nejlépe pramenité vody

Po vykynutí kvásku, které trvá i 10 hodin, odeberte opět 100 g kvásku do sklenice, uzavřete víčkem a nechte v lednici do dalšího pečení. Krmit kvásek v lednici nemusíte, pokud pečete chleba vždy jednou za 6-10 dní. Delší dobu by už nevydržel a potřebuje nakrmit vodou a žitnou moukou.

Příprava těsta


600 g žitného kvásku
800 ml nejlépe pramenité nechlorované vody
4-5 lžiček soli
velkou hrst kmínu
600 g žitné mouky
300 g hladké mouky
můžete přidat i semínka podle chuti: fenykl, slunečnicové, sezamové, dýňové ....

Těsto se musí pořádně prohníst, potom přendám do máslem vymazané formy, nechám kynout několik hodin (záleží na okolní teplotě) a peču 30 minut při 250 °C. Po vyndání z trouby zabalím bochníky do bavlněné utěrky a nechám takto vychladit. Chleba vydrží opravdu dlouho a neplesniví. Uchovávám opět v utěrce, žádný igelit.


Vím, že mnohé jste už dávno začaly s pečením chleba a třeba se k nám někdo zase přidá. 
My víme jedno, že ten kupovaný se s tím domácím nedá srovnat.
Hodně štěstí.