neděle 27. ledna 2019

radosti za vysvědčení


Jako odměnu za vysvědčení jsem holkám vybrala něco praktického, co mají nejraději. 
Fixy, pastelky a  hlavně nové penály, které si mohou neustále měnit a dekorovat podle svého.Ty udělaly radost velikou. Bety čeká letos první vysvědčení se známkami. A její shrnutí ... vyměnila by známky zase za slovní hodnocení. 

Penály jsme koupili TADY. Součástí jsou mini kostičky, kterými  děti pouzdra samy vyzdobí. Jmenují se Pixie Crew, ale holky jim říkají Lego penály :-)
A zajímavě uložená Stabila jsme našli TADY.


Mějte se krásně a oslavte ve čtvrtek s dětmi jejich ( a mnohdy i vaše) půlroční snažení. A kdyby se nezadařilo zrovna podle představ, všichni víme, že v životě jsou důležitější věci, než známky. 

2 komentáře:

  1. no, ty jsou parádní. U nás by měly také úspěch., páč LEGO milujeme :-) Díky za inspiraci, Marie.

    OdpovědětSmazat
  2. Milá Moniko, jsem vždy ráda za každý Váš příspěvek, zejména ty školní. Jak děti rostou, začínám se víc a víc zamýšlet nad tím naším školským systémem a je mi jasná jedna věc - že se budu snažit udělat maximum pro to, aby šly jinou cestou než kdysi já. Váš systém výuky je mi moc sympatický a připadá mi velmi nesmyslné, že se musíte vzdát slovních hodnocení, pokud to vyhovuje dětem a určitě i většině rodičů. Je mi jasné, že se asi ohledně toho nebudete nějak moc vypisovat na tomto blogu, ale nedá se s tímto něco dělat, aby byla volba třeba i na dětech a jejich rodičích? Už jednou jsem Vám psala s žádostí o info, jak vlastně Vaše škola funguje, že můžete využívat osvícené metody, slovní hodnocení, Hejného matematiku, různé vychytávky typu společného čtení apod. Psala jste tehdy, že máte osvícenou paní ředitelku, proč to ale nelze udělat plošně. Nechci, aby moje děti nosily stupidní domácí úkoly a biflovaly se nesmyslní věci způsoem, který je ani nebaví. Nebudeme si samozřejmě moct dovolit jednu z těch "alternativních" základních škol a i kdyby, míst je pomálu. Nevím ale ani, jak se zorientovat v nabídce základních škol tak, aby se naše holky dostaly k podobně založenému učiteli, jako jste Vy, je to samozřejmě zejména o lidech, určitě se i na těch alternativních školách najdou horší učitelé. Přijde mi, že vnímání lidí, hlavně tedy maminek, kolem mne je velmi podobné, ale systém se tomu absolutně nepřizpůsobuje. Pokud byste věděla o nějakém způsobu, iniciativě apod., prosím naveďte nás, mámy, které by rády pro své děti to,co mají Vaši netopýři;-), co dělat, jak kde pomoci, jak pohnout horou...:-) Díky a přeji krásné dny:-) Věra z Brna

    OdpovědětSmazat

Mějte se hezky a předem děkuji za vaše milá slova a řádky, kterých si velmi cením.
S láskou Monča ♥