středa 16. ledna 2019

cesta do smutné minulosti


 


Mí netopýři mají rádi dějiny a povídání si o osobnostech, které je měnily a ovlivňovaly. Od první třídy se snažím v rámci jejich chápání s nimi mluvit o významných osobnostech naší země i o významech dnech a státních svátcích.  O kom jsme si dnes v rámci českého jazyka četli, je více než jasné. Děti ani nedutaly a vůbec nepostřehly, že přišly o přestávku. Jsou boží. 

Važme si, v jaké době žijeme ♥

15 komentářů:

 1. Je dobře, že se tyhle vzpomínky předávají a že žijeme v době, kdy můžeme volně říkat své názory. A děti by to měly vědět. Že svoboda nespadla shůry...
  Alena

  OdpovědětSmazat
 2. Milá Mončo, to Vy jste boží! Tak moc bych přála svým dětem paní učitelku jako jste Vy! Mějte se krásně a děkuji, že se nám otvíráte a částečně s námi sdílíte váš život.
  Hezké dny, Tereza V.

  OdpovědětSmazat
 3. Moni, máš můj veliký obdiv, že ani u tak malých dětí takové výročí neopomeneš! Palach je téma, které by mělo být stále živé, varující! Náš Adam tímto výročím žil poslední půl rok, víc napíšu v příspěvku na blogu.
  Takovou učitelku bych přála všem dětem! Helena

  OdpovědětSmazat
 4. Velká pochvala, je nutné stále připomínat. Dnešní anketa v ulicích mne dostala, jak někteří mladí lidé vůbec nevědí. Začíná mne trochu dnešní doba děsit, snad se to už nebude opakovat. Děkuji za dnešní příspěvek zdraví AlenaP.

  OdpovědětSmazat
 5. Moni, jste úžasná a děti také.
  V neděli na ČT1 v pořadu 168hodin zpovídali středoškoláky, kdo byl Jan Palach a proč to udělal.
  Nebudu tu psát o tom rozčarování, to každému došlo ale STYDĚLA jsem se za kluka, který si myslel, že se to stalo v 17.století! Doufám, že to viděli jeho rodiče, prarodiče....
  Kdo neviděl ještě Hořící keř, dopručuji. I bratr Jana (Jiří) velice ocenil výběr herečky na jeho maminku.
  Magda

  OdpovědětSmazat
 6. U nás včera jak přes kopírák :). A kladli mi takový dotazy, že jsem se dost zapotila ;). Mávám!

  OdpovědětSmazat
 7. Už se to tady psalo několikrát, jaká jste Super Paní Učitelka! Ti vaši netopýři se mají, doufám, že si vás za to moc váží, protože to není samozřejmost, mít paní učitelku, která by připomínala důležité události naší republiky. V neděli večer jsem také zírala s nechápavým výrazem, co jsou schopni středoškoláci říct! Zdravím Ilona

  OdpovědětSmazat
 8. Mila Moni, jste opravdu vzorem pro hodne ucitelu, skoda, ze si to nekteri nemohou (nebo treba spis nechteji) okoukat. Zaci maji kliku a snad i rodice to oceni. Skoda, ze ti politici, co dnes zemi vladnou, nemohou take na par roku do Vasi skoly. Neni to blog o politice, ale nekdy se za ty ceske politiky stydim, ta jejich krasomluva je opravdu na zamysleni. A nejen ta. Ziji v Nemecku a pozoruji, ze cesti politici(samozrejme ne vsichni, ale urcite kazdy vi o kom je rec) pomalu z tak drive velmi uznavaneho Ceska ted zacinaji delat zem hrubcu, lharu a podvodniku. Verim, ze ta druha polovina "normalnich" Cechu zase brzy bude navrchu a casy se zmeni. Mlade generaci bych to moc prala. Nemohla jsem si tenhle dodatek o politice odpustit :-)
  Mejte se fajn
  Dagmar

  OdpovědětSmazat
 9. Moc bych si přála paní učitelku jako jste Vy pro svou dceru :) Jste úžasná!

  OdpovědětSmazat
 10. Moni, píšu Ti 1* ! Takových učitelů kdyby bylo víc !!!!

  OdpovědětSmazat
 11. Stale vas obdivuji a fandim! Dcera sedmacka ma ucitele na dejepis, ktery jim vyklada, jak je prezident nejlepsi recnik a Babisovi v porovnani s knizetem nic neukradl a pod...o Palachovi nepadlo vcera ani slovo.
  Ja sama jsem historicka, ale dcera asi v pubertalnim odporu dejak bojkotuje, takze uplne ji vidim, jak bude podobne blbe odpovidat na otazky:-) Zapaleny pedagog je pozehnani!

  OdpovědětSmazat
 12. Dneska mi středoškoláci řekli (a zdaleka ne jeden), že Palach byl blázen a vůbec je to nezajímá. Že stejně ničemu nepomohl. A že s Havlem jsme si fakt nepomohli... No... I proto končím, tohle nemusím poslouchat, že... Jen doplním, že jsou to budoucí strojaři- tedy kromě jiného "lidé , kteří už teď na brigádě častou berou třikrát víc než já... Bára Havrdová

  OdpovědětSmazat
 13. Skvělé. Líbí se mi to podání interaktivní formou:)

  supice
  www.supice.blog.cz

  OdpovědětSmazat
 14. Zdravím vás, je obdivuhodné, jak se dětem věnujete a jak se jim snažíte tyto náročná témata přiblížit. Věřím, že z vaší třídy nevzejdou takové děti, jaké popisuje paní kousek nade mnou. I já na blogu plánuji ke smutnému výročí napsat pár slov, i když jsem tuto dobu nezažila.

  OdpovědětSmazat

Mějte se hezky a předem děkuji za vaše milá slova a řádky, kterých si velmi cením.
S láskou Monča ♥