úterý 25. září 2018

3D moře


Sama z praxe vím, že námětů na pracovní činnosti i výtvarku není nikdy dost, tak vám dnes představuji náš první letošní netopýří výkres ze začátku září... ve vlnách. Vzpomínka na léto. Nabídněte dětem dva motivy ... moře nebo naší sladkovodní vodu (rybník, potok, jezero)
Budete potřebovat:
2x čtvrtku A3
jeden tmavomodrý papír A3
tuš
vodovky nebo nejlépe anilinové barvy
nůžky, lepidlo.

1. Na celou plochu A3 čtvrtky namalujte vodu. Celá plocha bude vymalována a zkuste míchat barvy ... světle modré odstíny s tmavými, do modré vpijte zelenkavou, fialovou, aby voda vypadala plasticky. Nechte zaschnout.
2. Na druhou A3 čtvrtku nakreslete tuší motivy, které umístíte do vln ... maják, lodě, ryby, poklad, záchranný kruh, chaluhy, hvězdice... Až zaschne tuš,vymalujte vodovkami/ anilinkami a po zaschnutí vodovek motivy vystříhejte. Sladkovodní téma ... pramička, rybář, orobince, rak, kapr, rákosí, vodník apod.
3. Jak na vlny? Vezměte si první pomalovanou a zaschlou čtvrtku s motivem vody. V polovině čtvrtky na šířku nakreslete vlnu.  Horní a spodní část rozdělte opět na polovinu. Budete mít tedy čtyři  vlny. Nyní pomalu trhejte podél nakreslených čar. Nestříhejte, opravdu raději použijte prsty, aby vlny působily rozervaně a divoce.
4. Nalepte natrhané vlny na A3 tmavě modrý papír. Rozložte čtyři vlny tak, aby zaplnily celou plochu. Spodní rovný okraj nalepte dolů. Do vln nalepte vystříhané motivy a je hotovo.


Máváme vám z naší půdy a přejeme hezký den,
M.

3 komentáře:

 1. Krásné výtvory. Mám ráda tvoření všeho druhu .
  Pozdrav všem šikovným Netopýrům. Aťka

  OdpovědětVymazat
 2. Tak to je naprosto fantastické. Vyzkouším doma.
  Moni, moc děkuji a přeji krásné slunečné dny. Lenka B.

  OdpovědětVymazat
 3. Moc hezké. Mohu se zeptat, čím kreslí děti tuší? Špičatou špejlí, perem s násadkou nebo jinak? Chtěla bych to doma s dětmi vyzkoušet.

  OdpovědětVymazat

Mějte se hezky a předem děkuji za vaše milá slova a řádky, kterých si velmi cením.
S láskou Monča ♥