sobota 7. července 2018

zahradní relax


Zahrada se stále proměňuje a záleží i na úseku dne, kdy vezmu foťák do ruky. Stále se proměňuje světlem, květy, odrůstáním. A toho života všude, neskutečné. Relax je pro mě jen sedět a pozorovat všechen ten shon včel, čmeláků, dlouhozobek a tisíců motýlů. Je krásné vidět pár centimetrů od vás otakárka fenyklového i ovocného.  Otakárky jsem na vlastní oči neviděla nikde v přírodě, jen u nás, když se slétají na budleu a verbeny. Stačí jim naservírovat bohatou hostinu v podobě mnoha květů, a potom máte na co koukat celé léto. Zahrada je zkrátka radost, relax, ale i tělocvična v jednom :-)
Nezahálím a domečkuju :-)


Užívejte si své dovolené, výlety, vycházky a mějte se krásně.

17 komentářů:

 1. Moni,máte krásnou zahradu,kočička vypadá spokojeně,taky máme v paneláku kočičku,je to naše zlatíčko.Z vaší zahrady vyzařuje pohoda,jde vidět,že tam fakt makáte,nic není zadarmo,opět moc hezké fotečky,kytičky,domečky.Ať se vám daří,krásné sluníčkové dny celé rodince.Marťa.

  OdpovědětVymazat
 2. Moni,

  fotky jsou pohlazením na duši ……..,mějte se krásně ,užívej léta a prázdniny . J.

  OdpovědětVymazat
 3. Miluji tvojí zahradu Moniko, je mi inspirací.

  OdpovědětVymazat
 4. Snová zahrada! Chodím se k Vám pravidelně kochat a nemůžu se vynadívat. Můžu se zeptat co je to za fialový keřík, co není ani levandule, ani motýlí keř? Na šantu mi připadá moc vysoký, na šalvěj moc světlý. Na fotkách je vidět před Vaším zahradním domečkem a také ve svahu pod pergolou. Přeji Vám krásné léto a foťte, pište, foťte, pište, foťte, pište... :-) Bára

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Možná perowskie...také hádám a kochám se...a pak napodobuji...nádhera,dae

   Vymazat
  2. Báro, díky.
   Je to perovskie, nebo-li ruská šalvěj. Krásně voní po šalvěji. Milují ji čmeláci. Není náročná. Po odkvětu seříznu celou rostlinu na jednu třetinu. Vydrží i velké mrazy.

   Vymazat
  3. Paráda, děkuji! Pokusím se ji sehnat, je opravdu působivá. B.

   Vymazat
 5. Úžasné fotky, síla léta z nich úplně sálá. Užívejte zasloužené volno a těším se na další příspěvek. Ilona

  OdpovědětVymazat
 6. Mám taky zahradu a postupně zvelebujeme a tak vím, co prožíváte. Taky se kochám a relaxuji a zase někdy kape pot a bolí celý člověk.
  Máte krásnou zahradu.
  Lenka B.

  OdpovědětVymazat
 7. Moc krásné,letos to roste samo,máme staronový dum od jara,a starou vzrostlou zahradu,a všude je plno práce a já jsem tak neskutečně v pohodě,a když potřebuji nějaký nápad a vzpruhu,šup k Vám na blog Moni,a jde to...mějte se krásně a užívejte prázdniny,dae

  OdpovědětVymazat
 8. Moni nádhera.Já mám jeden záhon plný levandule a chtěla jsem ostříhat,ale když vidím každý den jak je obsypaný motýlkama a včelkama tak jsem jim ty kvítka nechala.Krásný sny přeji.Martina😇

  OdpovědětVymazat
 9. Moni, dokonalost sama, na každé fotce.
  Máte to na U Vás na kopečku moc pěkné. Je za vámi vidět kus práce, než si můžete sednout a relaxovat. Tak relaxujte a užívejte. D.

  OdpovědětVymazat
 10. Zdravím,nádhera♥.....Přeji vám báječné prázdniny.Pa,Šárka.

  OdpovědětVymazat
 11. Všem vám děkuji za krásné komentáře.

  OdpovědětVymazat
 12. Nádhera, Moni. Za tak krásnou zahradou je taky vidět obrovský kus práce. 😉 Uzivejte krásné léto 👍😊 Jana

  OdpovědětVymazat
 13. Mončo Vaše zahrada je krásná! My stavíme dům, takže všude jsou jen hromady hlíny a plevel a budeme s ní teprv začínat a práce bude dost a dost! Malé nakouknutí k Vám mě vždycky nakopne a doufám, že taky vytvoříme příjemné prostředí, kde nám bude fajn :-) Tvoje domečky jsou prostě boží! Taky mám stále chut se o něco takového pokusit. Jen není moc času... Snad se mi podaří se na to jednoho dne vrhnout :-) Krásné prázdninové dny! Užívejte! :-)

  OdpovědětVymazat

Mějte se hezky a předem děkuji za vaše milá slova a řádky, kterých si velmi cením.
S láskou Monča ♥