úterý 24. července 2018

na přání


V minulém příspěvku se objevil náš nový miláček ... sedací vak. Dostala jsem od vás do mailu i do komentářů mnoho dotazů, tak si dovolím odpovědět takto souhrnně.
Dlouho jsem po tomto sedáku toužila. Dlouho mě odrazovala cena. Proto jsme nejprve  koupili sedák daleko levnější, ale po roce jsem ho vyhodila, když se kuličky rozpadly na prach a neustále se samovolně sypaly z pytle a podlaha vypadala, jak posypána práškem na praní. Opět nám bylo líto koupit značkový cenově náročnější a opět jsme sáhli po levném. Praxe stejná. Po třech měsících užívání se kuličky neuvěřitelně zmenšily a nebylo pohodlné na něm sedět. Do roka opět stejný scénář, rozpadly se na prach. Nutno dodat, že sedák využíváme denně místo křesla a stále se o něj "pereme". V předchozích levných variantách se náplň nedala vyměnit.  Po dlouhém zvažování jsme konečně šli do našeho roky vysněného Fatboy sedacího vaku. Opět po několika letech došlo na známé rčení: Nejsem tak bohatý, abych si mohl kupovat levné věci.
Už víme, že tento typ sezení je pro nás ten nejpohodlnější, a tak jsme koupili rovnou outdoorovou verzi s popruhy a nosíme si ho na terasu i k bazénu. Materiál je velmi pevný a vše ustojí. Pokud se ušpiní od jídla a pití, stačí mokrým hadrem se saponátem omýt a jede se dál. Před deštěm vždy odnášíme domů.I u krbu je vak fajn. Díky popruhům a pevným kovovým vytvoříte tři polohy ...polo ležení a sezení, nebo je můžete sundat a můžete na vaku jen ležet nebo spát. Je to jako být chován v náruči. Popruhy lze upevnit i z druhé strany a potom máte širší sezení pro dva dospělé.
Rozměry jsou 140 x 190 cm.Z praxe bych už šla jen do vaku, kde se dají kuličky vyměnit. My tento sedací vak Fatboy koupili přes Biano, kde je nejširší výběr jak značek, tak cenového rozpětí. TADY se můžete inspirovat. Snad jsem odpověděla na všechny dotazy.

Mějte se krásně a užívejte léta ať už u rybníka, na horách, nebo na zahradě.

6 komentářů:

 1. Děkuji, Moní. Také jsme koukali po Fatboyi a to samé jako u vás, cena nás odrazuje, ale stejné zkušenosti, co píšete, slyším i od jiných, tak raději půjdeme rovnou do dražší varianty. Na tomto se mi líbí, že je součástí i venkovního posezení. Jitka

  OdpovědětVymazat
 2. Díky za vyčerpávající info:-)) I u nás po něčem takovém se touží...už řadu dní :-))) moc pěkně jsi to napsala:-)) díky K

  OdpovědětVymazat
 3. Naprostý souhlas. Lépe koupit jednu kvalitní byť drahou věc, která slouží roky, než levný aušus co se za chvíli vyhodí. A to platí ve všem.
  Taky jsem dřív tak nakupovala, more levnych triček ve slevách, co vydrží do prvního praní, teď už to nedělám.Neni potřeba hromadit věci, stačí pár, co opravdu slouží a dlouho vydrží.
  Ale to už jsem někde jinde.. sedací pytel je krásný a určitě vám bude dlouho sloužit.
  Pá Moni, přeju krásné léto.

  OdpovědětVymazat
 4. A který vak je tedy ten kvalitní? Ten za 6 tisïc?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jarko, bohužel nevidím už v nabídce ten náš zn. Fatboy, objednávala jsem v březnu. Ale spíš záleží na materiálu, aby byl pevný, dobře ušitý a možnost doplnění kuliček.

   Vymazat
 5. Pro našeho Bertíka jsem pořídila podobný polštář a mají toho hodně i pro lidičky. Kvalita, dobrá cena, dají se plnit. Koukněte http://kouzlovenkova.blogspot.com/2017/03/psi-relax.html

  Když bylo třeba, kuličky jsem přesypala do dvou pytlů na odpad, zapla zip, hodila do pračky a je jako nový... Stáňa

  OdpovědětVymazat

Mějte se hezky a předem děkuji za vaše milá slova a řádky, kterých si velmi cením.
S láskou Monča ♥