středa 27. června 2018

z posledního týdneModelka zahrada je zase bohatší o stovky květů a květenství. Všude to bzučí jako v úlu. Pilné včelky, boubelatí čmeláci a desítky tančících motýlů. Relax jen sedět, poslouchat a pozorovat ten shon. Věděli jste, že včela žije jen šest týdnů a po celý svůj život nikdy nespí? V noci v úlu zpracovává, co za den nanosí. Neuvěřitelné. Až si budu stěžovat, kolik toho občas mám, vzpomenu si :-) 
Bohužel naše šelma loví vše, co se hýbe.  Ještěrky, kterým se v hojném počtu líbí u nás v kačírku a mezi kameny, jsou téměř všechny bez ocásku, jak prchají před Ášou.

Úplně jsem zapomněla v tom shonu kolem konce školního roku na narozeniny blogu. Letos je to pět let, co jsem 18. června publikovala do éteru první článek. A díky vám on line Kopeček stále žije.
 Také máte pocit, že blogům nějak odzvonilo a jejich největší lesk odvál čas? Ty, na které jsem ráda chodila už jsou smazány úplně a některé už měsíce nepublikují. Vím, nic nemůže trvat věčně a já stále v duchu děkuju, že jsem to zkusila. Nic jsem od tohoto virtuálního světa nečekala a přineslo mi to tolik nových přátel, kamarádů a možností zapojit se do zajímavých projektů, že jsem nikdy nelitovala.

Mějte krásné letní dny. Oslavte s dětmi jejich celoroční úsilí ve škole a zkrátka užívejte dary léta.

51 komentářů:

 1. Máte úplně pravdu, je hodně blogů, které už nepublikují nebo jejich četnost příspěvků hodně poklesla, proto jsem ráda, že tímto trendem nejdete :-). krásné prázdniny. dana

  OdpovědětVymazat
 2. Dobré ráno,paní Moniko,mám Váš blog moc ráda.Jste moje inspirace,a pohlazení na duši.Spoustu nápadu, receptu , výletu jsme podle Vás dělali.Děkuji.Mějte se hezky a pěkné zakončení školního roku.Usmívám se na dálku...Iva Nevíte jestli kvetou ještě náprstníky? Díky.

  OdpovědětVymazat
 3. Moni,nádhera...z česnekových výhonků jsme letos dělali pesto, výborné jsou i pokrájené na jakékoliv jídlo...a sníme i poupátka... :)..pa Vokopka

  OdpovědětVymazat
 4. Monika, Áša je ako náš Tiger. Nielen výzorovo. Jašteričky sú aj u nás bez chvostíkov. Tvoja záhrada na kopečku je pohladenie pre oči. Andrea

  OdpovědětVymazat
 5. Moniko, máte překrásnou zahradu! Kdo vás sleduje a ví, jak jste začínali musí neustále žasnout, co jste dokázali vybudovat vlastními silami, postupně a přirozeně. Moc vám fandím! Přeji krásné léto :) Lucie

  OdpovědětVymazat
 6. Mončo, je hezké sledovat, kolik cesty vaše zahrada, ale i domeček, blog, zkrátka celý kopeček ušly :-) Přeji, ať se daří a zůstává stále radost z toho, čemu se věnuješ.

  A pokud jde o ten "úpadek" blogů, není důvodem třeba to, že mnoho blogerek začíná psát své blogy v období mateřských povinností a mají tedy více prostoru se jim věnovat, než když zpátky naskočí do pracovního procesu (doprovázeného starostmi rodičů se "školkovými a školními" dětmi?). A nová "generace" matek-blogerek asi zkrátka "nenastoupila" nebo ano, ale využívá jiných populárních virtuálních cest (instagram, facebook...)?..

  Krásné poslední červnové dny a prázdniny plné letní pohody :-)

  A.

  OdpovědětVymazat
 7. Přeji KRÁSNÉ PRÁZDNINY.... z Jizerek Olina

  OdpovědětVymazat
 8. Blahopřeju blogu k narozeninám! a tobě i sobě přeju, ať ještě dlouho píšeš, ráda tě čtu... mnoho blogerek se přesunulo na instagram, ale to mi nějak nestačí, mám ráda příběhy a ty obrázky jen tak utečou.... tak hezké prázdniny, ty ti závidím.... eva

  OdpovědětVymazat
 9. Doufám, že Vás se ten úpadek nikdy týkat nebude! Čtení Vašeho blogu je jako prohlížení krásného časopisu. Eva

  OdpovědětVymazat
 10. Mončo, gratuluji ke krásnému blogovému výročí a zrovna u tebe by mne velmi mrzelo, kdyby ses "stáhla" na Instagram či na FB. To už není ono. Tolik inspirace jsem zde získala, mnoho receptů vyzkoušela. Tak nepřestávej psát.
  Do zasloužených volných dní ti přeji plno slunce, radosti, zážitků, relaxu a pohody.
  Ála

  OdpovědětVymazat
 11. Připojuji se ke gratulaci k půlkulatému výročí založení blogu. Myslím, že Ty máš ještě hodně toho v zásobě, čím nás tady na Tvém blogu potěšíš a neuvažuješ o tom, že bys nás o to připravila :-).
  Tvůj blog je pohlazení, inspirace, pohoda.........
  Hezký den a krásné prázdniny Tobě a celé Tvoji rodině!
  Hanka

  OdpovědětVymazat
 12. Moni, prosim, nevycerpejte se a inspirujte nas dal! A primlouvam se za vlidne slovo, jsem z tech, kterym obrazky z jinych virtualnich platforem proste nestaci a navic mi prijdou desne neosobni. Sem chodim prave kvuli vasemu osobnimu laskavemu pristupu. diky, pejne leto

  OdpovědětVymazat
 13. Už se mi po Vás stýskalo, ale říkala jsme si, že před koncem školy nevíte, kam dříve skočit. :-) Nedočkavě vyhlížím Váš eshop a Váš blog je jeden z nejkrásnějších, nejbohatších a nejmilejších, co znám. Krásné léto.

  OdpovědětVymazat
 14. Milá Moni,
  zahrada je nádherná. Taková domácí, milá, souznící s okolím. A Perovskie je moje láska.
  Úpadek blogů sleduji už dlouho, dost se jich přesunulo jen instagram. Ale pořád je krásných blogů dost a doufám, že Kopeček s námi bude i nadále.

  OdpovědětVymazat
 15. Mila Moni, i ja se pridavam a gratuluji. Nasla jsem Vas blog asi pred rokem a sleduji ho pravidelne. Vim, ze bydlite tam kousek od meho rodiste, tady v Nemecku se mi obcas styska a ty nadherne fotky z Brd me vzdycky trosku zanesou domu. Zahradka je kouzelna, miluji takove kompozice fotek a hrozne moc Vam fandim. Tak az treba nekdy pojedete do Nemecka (kousek od Holandskych hranic) nevahejte se ozvat. Rada Vas poznam a mista mame take dost.
  Hezky pozdrav Dagmar

  OdpovědětVymazat
 16. Připojuji se k ostatním, vše tak výstižně napsáno, miluji to tady, s napětím vyhlížím další příspěvek. Jen těch receptů co jsme si doma oblíbily, jen těch báječných jednoduchých nápadů - ihihi už mám připraveno dřevo ve tvaru domečku a těšíme se s vnučkou jak ho o prázdninách vymalujeme. Moniko gratuluji k výročí a přeji krásné prázdniny, plné sluníčka, pohody a krásné cestovatelské zážitky zdraví věrná čtenářka a obdivovatelka Alena P

  OdpovědětVymazat
 17. Mončo taky mám pocit, že některé blogy jsou stále méně a méně aktivní a je to škoda. K Vám chodím moc ráda právě proto, že vím, že tu pravidelně nějaký hezký článek s fotkami najdu. Musím říct, že si prohlédnu raději hezký a aktivní blog, než účet na IG. Ted dokonce už asi půl roku přemýšlím o založení blogu svého. Stavíme domeček sami a ráda bych přispívala naše rady a tipy pro ostatní a kdyby to nikdo nečetl, tak alespon takový deníček pro sebe a vlastně i záloha fotek :-) Jen se k tomu nemůžu stále dokopat vymyslet název a založit ho. Tak se jednou zadaří :-) Mějte krásné dny a doufám, že vy přispívat nepřestanete. Moc by mě to mrzelo :-)

  OdpovědětVymazat
 18. Milá Moniko, chci se přidat ke gratulantům k 5letům blogu. Je opravdu inspirativní, pozitivní, milý, čtivý. Přeji celé rodině prosluněné prázdniny plné krásných zážitků. Jitka

  OdpovědětVymazat
 19. Moní,taky se připojují gratulací.Byla by škoda ukončit blog.Tvůj je můj nejoblíbenější .Přeji krásné a odpočinkové prázniny.Zasloužíš si je😇Martina

  OdpovědětVymazat
 20. Milý Kopečku, gratuluji k výročí a přeju hodně čtenářů do dalších let, je to jediný blog, kam pravidelně chodím - pohlazení na duši, moc děkuju, zdravím a přeju krásné léto a prázdniny Táňa

  OdpovědětVymazat
 21. Moniko,
  ano doba je stále rychlejší a rychlejší , i já už tolik blogování nestíhám, rychlejší je instagram, ale ještě stále je dost skalních blogerek :-)
  I já tu našla plno inspirace a hlavně i spřízněné duše, se kterými se potkávám pravidelně i osobně :-)
  Tvůj blog sleduji od samého počátku, Na kopeček chodím moc ráda, sálá tam stále pozitivní energie z tvých článků a fotek !
  Plno receptů se na stálo zabydlelo v naší kuchyni, andílci na zahradě, tvá mýdla v koupelně, andělské povlečení v ložnice, vlastně, když to tady píšu jsi u nás v celém domě i na zahradě :-)
  Budu moc ráda, když v blogování budeš pokračovat i v další pětiletce !
  Přeji tobě, holkám i Tomovi co nejkrásnější prázdniny, plné nových zážitků, ale i těch všedních prázdninových dní, které se sice opakují , ale přesto jsou stále jedinečné a neopakovatelné!
  Ilona

  OdpovědětVymazat
 22. Děkuji za pohlazení z Kopečku!
  Krásné léto!
  Martina z Brna

  OdpovědětVymazat
 23. Moni, mám Vás blog moc ráda, tak ať se daří v další pětiletce :-).

  OdpovědětVymazat
 24. U nás taky vše bují, roste, kvete. Je to nádhera, které se nemůžu nabažit. Tohle roční období mám prostě nejraději.
  Máte Moni moc pěknou zahradu. Takovou oázu pohody, že?!!
  Mějte se fajn, Petra

  OdpovědětVymazat
 25. Já mám odsud oblíbený čokoládový dort, objevila jsem perovskii, ve škole máme krokodýly a novinové kočky, taky jsme dík tobě měli Cestu na svět... díky, gratulace k výročí a hlavně zůstaň, instagram je fakt mega zkratka života, to můj ročník už nepřijal (a ještě že tak, nevím, kam se všichni ženou)

  OdpovědětVymazat
 26. Milá Moniko, jsem ráda, že se dělíte o kus sebe a budu velmi šťastná, když tu budete dále.
  Přeji krásné prázdniny. Lenka B.

  OdpovědětVymazat
 27. Mila Moni,Vy ale nepolevujte.Jste ma studnice napadu,kapky na depresi,soubor receptu...U Vas je svet jeste v poradku.Mejte se sedmikrasne.JP

  OdpovědětVymazat
 28. Milá paní Moniko, krásné výročí, váš blog patří mezi mé nejoblíbenější, bez vás, Toma a dětí, Áši - by to v mém blogovém světě nebylo ono. Jinam než na blogy nechodím.
  Váš dům a zahrada, váš přístup k životu, k práci, k cestování a potažmo k lidem - to je následování hodné. Máte můj obdiv a přimlouvám se...foťte, pište dál.
  Jiřina z N.
  trvalkadahlia.blog.cz

  OdpovědětVymazat
 29. Milá Moniko, váš blog sleduji moc ráda a pravidelně. Nejvíc se vždy těším na fotky vašeho domova, receptů a výletů. Jsem ráda, že nepolevujete a pořád nás zásobujete dávkou inspirací ve více směrech. Mějte se fajn a hezký zbytek školního roku. U nás už ode dneška prázdninově.
  Ilona

  OdpovědětVymazat
 30. Moniko, díky za Váš blog a prosím pokračujte, moc ráda sem chodím! díky a mějte se krásně Marcela

  OdpovědětVymazat
 31. Milá Moni, i já se připojuji s gratulací k výročí blogu. Blog je ve většině případů srdcovou záležitostí, alespoň to tak vnímám já. Proto ten úpadek, neboť svět frčí na insta a na rychlosti. A čím větší tím asi lepší. Já to tedy vnímám opačně. Naopak klid a pohoda je to, co nám je třeba. Proto ani svůj blog nepropojuji s jinými soc. sítěmi. Myslím si, že další úpravy Blogeru, jako neposílání zpráv na email, podpoří jenom úpadek blogů. Ale ta věrná a nadšená hrstka blogerek a jejich příznivců stojí za to. Za blogový svět. Ať se Ti Moni daří. Posílám pozdravení na kopeček. Věrka

  OdpovědětVymazat
 32. Zdravím,jedním slovem nádhera,miluji zahradní "džungle".Kopečku ať se ti stále daří i nadále vytvářet tak příjemné a krásné příspěvky. Byla by to obrovská škoda....ráda tady pročítám tvé řádky♥ a myslím,že je nás mnoho,které se s nedočkavostí těšíme na další příspěvek.Holkám přeji skvělé prázdniny a vlastně i tobě))).Pa,Šárka.

  OdpovědětVymazat
 33. Moni, děkuji za Váš blog, že neutichl, že píšete, prostě,že tu jste a těšíte nás svými fotkami a nápady! Čtu váš blog 4 roky a ten první rok jsem zpětně pročetla. �� Vaše zahrada je krásná modelka! Ale Áša to je taky model k pohledání �� Přeji krásné prázdniny! My jedeme letos do Vašeho kraje na dovolenou, budeme ve Tmani. Poraďte prosím, kde najdu tipy na výlety autem i na kole. Katka katka.kelnarova@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 34. Moni, krásné prázdniny i Vám a blogu vše nejlepšíííí...hodně krásných příspěvků a ohkasu ❤️

  OdpovědětVymazat
 35. Prijde mi, ze stejne jako facebook jdou blogy do pozadi a na scenu nastupuje ve velkem instagram. Ja mu to vestila uz pred 6 lety :). Musim uznat, ze i pro me je to obrazove medium takove jednodussi a na blog uz chodim jen k par blogerkam (treba k tobe :)) a facebook uz pro me prestava postupne byt zajimavy, protoze je tam clovek prehlcen informacemi, ktere ho prilis nezajimaji. Prijde mi idealni pokud se to skombinuje. Neni cas publikovat nekolikrat tydne clanek, ale dat nekolikrat tydne fotku s kratkou myslenkou a obcasne upozornit na clanek na blogu, je treba pro me idealni varianta :).

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A ta vase zahrada je tedy naprosto dokonala. Jedna z nejkrasnejsich, co znam :). Presne moje krevni skupina a mzsi zatim byt moc prace.

   Vymazat
 36. Všimla jsem si, že blogů ubývá, o to víc si považuju toho, že stále píšete a publikujete. Ráda si chodím počíst a pro inspiraci. Přeju Vám k narozeninám blogu hodně sil a nápadů a vůbec - vydržte :) Pavla

  OdpovědětVymazat
 37. Milé dámy, všechny jste mi zvedly náladu a pohladily svými slovy.
  DĚKUJU MOC za podporu a pozitivní energii. Jste milé a moc jste mě potěšily. Díky, Monika

  OdpovědětVymazat
 38. Zdravím na překrásný kopeček:))
  Mončo už také skoro na net nechodím. Jen kvůli práci a i o tom uvažuju, že internetový obchůdek zruším a otevřu si jej doma. Dala jsem se jiným směrem a na svůj blog už asi vkládat nebudu. Ale občasnou návštěvu u vás si nenechám ujít:)))mějte se moc krásně rodinko a přeji všem krásné úžasné prázdniny. Lenka

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. ach ne, to by byla strašná škoda. Já vím, asi už to nebylo pro Tebe ono, ale moc nám schází Tvé překrásné fotky!
   Našla jsem Vás přes Vibeke Design a byla jsem nadšená. I ona chtěla skončit, ale pak pokračovala a já se moc raduji s ní.

   Kopeček a Stodola má pro mě obrovské kouzlo! V době, kdy toho milého ubývá, je mě to fakt líto.
   Držte se, krásné dny, všem!!!
   Dáša K.

   Vymazat
  2. Jistě mě mnohé blogerky pochopí, proč jsem si dlouho myslela ( před asi 6 lety? ) že Lenka z přestavěné Stodoly a Monika z Kopečku jsou sestry. Až na přímý dotaz mi Lenka napsala, že ne.
   Jiřina z N.

   Vymazat
  3. Milá Leni, i já se přidávám k pokračování Vašeho blogu. Netrpělivě čekám, jak se letos krásně rozrostla vaše zahrada. V mnohém jste mě inspirovala a moc ráda chodím na Váš blog. Doufám, že si ještě někdy najdete na blog chvilku a bude Vás zase těšit jako nás ostatní. :) Krásné léto, i když máte raději podzim. :)
   Aneta N.

   Vymazat
  4. Leni, i já miluju a zpětně prohlížím váš blog, tu nádheru kolem vaší stodoly... Bylo by mi moc líto, kdyby už žádné nové fotky nebyly. Dáša

   Vymazat
  5. Už jsem si říkala, co se s vámi stalo, že tak dlouho nedáváme nový příspěvek. Moc se primlouvam za pokračování. Prosím, nerušte blog!!! Zdraví Lenka

   Vymazat
  6. Milá Lenko, už nám na blogu chybíte! Jakpak asi vypadá Vaše překrásná zahrada nyní! Prosím/e, o pár fotografií! Přeji Vám krásné léto! Romana

   Vymazat
 39. Moniko, moc gratuluji k výročí! A obdivuji tvoji výdrž, i kolik toho jinak stihneš :) Občas chodíme s Johankou nakouknout směrem k Vaší zahradě - to, když k vám jezdíme pro vajíčka ... držím palce, ať se stále daří a přeji krásné a zasloužené prázdniny! Daniela

  OdpovědětVymazat
 40. Milá Mončo, opět nádhera! Ta vaše zahrada bere dech. Nechcete vyhlásit soutěž o komentovanou prohlídku vaší zahrady? :-) Gratuluji k výročí a doufám, že to s námi ještě dlouho vydržíte!
  Krásné prázdniny! Tereza

  OdpovědětVymazat
 41. Dobrý večer,Moniko.Překrásná zahrada,nádherné fotky.Gratuluji k výročí blogu.Přeju krásné prázdniny.Děkujeme za krásné příspěvky,inspiraci,vynikající recepty.Moc ráda k vám chodím koukat,kochat se,ááchat.Mějte se celá rodinka sluníčkově a prosím další nádherné fotky a příspěvky.Krásný večer celé rodince Marťa.

  OdpovědětVymazat
 42. Moni, mám ten dojem, že vše krásné krásně už napsaly dámy nade mnou :-D
  Mám Váš blog a fotky moc ráda, je to takové pohlazení po duši.

  Hezké prázdniny všem!!

  Hanka

  OdpovědětVymazat
 43. Mončo, co to je, prosím pěkně, za bylinku, jak se tváří jako trs levandule, ale zřejmě to levandule není? Máme to tady na jednom koupaišti a vcelku hojně, docela to i pěkně voní. :) Díky! Martina

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Martinko, nemyslíte perovskii? Je daleko větší než levandule a voní nádherně po šalvěji. Po odkvětu seříznout na třetinu. Na jaře obrazí. říká se jí ruská levandule.

   Vymazat

Mějte se hezky a předem děkuji za vaše milá slova a řádky, kterých si velmi cením.
S láskou Monča ♥