sobota 30. června 2018

hurá na prázdniny


A je to tu. 
Vysvědčení rozdána, BOZ v třídnici zapsáno, pomazlanení školních holčiček (kluci až na dvě výjimky o mazlení s učitelkami nějak nestojí:-), slzičky utřené. I když naše Bety tedy plakala asi dvě hodiny v kuse, protože jim paní učitelka nadobro odchází.
 I ti, kteří nejsou už děti, studenti ani učitelé, najíždí na jiný svobodnější letní režim bez taxikaření, kroužků, ranního mazání svačin a kontroly domácích úkolů. Zkrátka léto a jeho radovánky jsou tu.
My už v první prázdninový den stihli sníst malinový dort, vyndat žihadlo z chodidla ( Betynčina další hodina pláče), grilovat, zaplavat si, Terka si zažila první lehké pokousání koněm a já jako každoročně našla na dně aktovky pomačkané a shnilé ovoce.
Užijte si krásné léto plné těch obyčejných prázdninových zážitků ať už u vody, na vodě, na kopcích, na horách, na kole, v karavanu, pod stanem, sběrem bylinek a hub, schováváním se v seně, vázáním lučních kytic, přejezením se melounu a zmrzlinou, pozorováním perseid, výrobou marmelád a zavařováním všelijakých plodů ... zkrátka ať je léto podle vašich představ a vytvoříte si mnoho krásných vzpomínek.

20 komentářů:

 1. Moni,přeju vám i holkám nádherné prázdniny,spoustu zážitků,samozdřejmně hodně sluníčka,smíchu,pohodu celé rodince.Mějte se krásně,prázdninově.Marťa.

  OdpovědětSmazat
 2. Milá Moniko, i vám všem krásné a pohodové léto! Podle představ to sice většinou nevyjde, ale o to je to pak možná lepší;-) Věra

  OdpovědětSmazat
 3. Krásné léto vám všem na kopeček - těším se na letní vyprávění....zdravím Hanka

  OdpovědětSmazat
 4. Na kopeček pozdravení a přání krásných prázdnin letí z Jizerek od babí Oliny

  OdpovědětSmazat
 5. Krásné léto Mončo, pohodu, plno radosti, veselí, smíchu, příjemných zážitků vám všem na kopečku.
  Ála

  OdpovědětSmazat
 6. Milá Moni,vám též zasloužené a klidné prázdniny přejeme.Váš malinový dort máme také dnes na stole,taťka měl svátek a nedá na něj dopustit jak mu chutná a nám všem :-)těšíme se na vaše příspěvky :-)Andrea.

  OdpovědětSmazat
 7. Milá Moniko, přeji vám krásné prázdniny. Lenka B.

  OdpovědětSmazat
 8. Milá Mončo,krásné prázdninové volno i vám na kopeček.Je potřeba,příští rok nás čeká 4 a 1 třída to bude záhul.Naprosto mě dostaly ty pivní podtácky s vaším logem,kde vám je udělali?Meloun jsem též koupila a bude i oblíbený BeBe řez ať vykročíme do prázdnin tou správnou nohou.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. V Holasovicich v ker.dilne 😇.Hezke leto vsem.Monce,Tomovi,holcickam...a vsem vam co chodite na navstevu,tak rady...radi😇.Mejte se sedmikrasne.

   Smazat
  2. Jarčo, děkuji.
   Tácky máme z Holašovic. Už jsme si od manželů Muglových nechali udělat i domovní číslo a cedulky na interiérové dveře. Zasílá na dobírku, co si objednáte. Krásná poctivá práce. Takže máme tyto kousky spojené vždy s návštěvou u nich.

   Smazat
 9. I vám všem na kopeček přejeme krásné a pohodové prázdniny.Třeba vás zase potkáme na nějakém výletě.
  I když vy jste nás asi vloni neviděli.My vás jo:)

  OdpovědětSmazat
 10. To jsou nádherné fotky! I já si konečně po dvou letech na vysoké užiju prázdniny :) Přeji ať je taky krásně prožijete :)
  MyGoldenMind

  OdpovědětSmazat
 11. Milá Mončo, shnilé ovoce v aktovce i u vás? Super zpráva, člověk rád zjistí, že je to všude stejné :-). Děkuji za krásné fotky, pohodovou atmosféru a přeji také krásné prázdniny. Alena

  OdpovědětSmazat
 12. Milá Moničko, také Vám přeji krásné prázdniny plné sluníčka a všeho, co k nim patří. Hlavně odpočinku! Srdečně zdravím na KKK (Krásně Kvetoucí Kopeček)!Renia

  OdpovědětSmazat
 13. Děkuji vám všem za krásná přání, jste milé♥ Vám přeji to samé.

  OdpovědětSmazat
 14. Moni krásné prázdniny a léto i vám! :-D

  OdpovědětSmazat
 15. Moni, krásné prázdniny i tobě .... po dlouhé době jsem nakoukla k tobě na blog a kochám se kochám ..... Marki

  PS: Ten andělíček nad stolem je nádherný, můžu se zeptat, kdo je autorem????

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Marko, díky a bohužel nevím autorku. Andílek- zvoneček je z hrnčířských trhů v Berouně a paní má stánek hned před radnicí. Také se mi moc líbí.

   Smazat
  2. Moni, i tak děkuju.....Marki

   Smazat

Mějte se hezky a předem děkuji za vaše milá slova a řádky, kterých si velmi cením.
S láskou Monča ♥