pondělí 30. dubna 2018

střípky z víkendu


Nemůžu se letošního jara nabažit. Dělá mi dobře na duši.
 Víkend plodný, spousta práce, velká párty ... konečně jsme oslavili narozeniny všech pěti rodinných beranů a jednoho býka. Včera jsme po šesti letech venku zprovoznili elektřinu a po úklidu zahradní boudy už dosáhneme všude, kam potřebujeme. 
Jen ten boj s pylem z řepky nevím, jak zvládat. Okna myju, tedy spíš stírám obden už jen mokrým hadrem, abychom skrze sklo vůbec viděli ven. A dnes večer u ohně s kamarády. Stále je na co se těšit. 


 
Když jsme s dětmi pomáhaly přírodě od odpadků v rámci Ukliďme Česko, našly jsme takovýto modrý klenot. Už zase slouží. Mezi levandulemi mu to moc sluší. 

 
Užijte si dnešní dlouhou noc i zamilovaný zítřek.

18 komentářů:

 1. Jéééé, vy už se koupete v bazénu:-))) My až po odkvetení všeho kolem něj, takže ještě chvilku počkáme:-)))

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. to my statečně lovíme vše, co napadá. Přece si nebudeme upírat radosti zahrady, když přišlo léto v dubnu:-)

   Vymazat
 2. Mončo, u nás v okolí řepka není, ale žlutého pylu máme habaděj všude, myslím, že to kvetou jehličnany. Vidím když zafouká vítr, jak se rozvíří úplná oblaka žlutého prachu. A ta fotka s hroznem vína mne pobavila :o))).
  Hezký den.
  Ála

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Bydlíme u lesa a včera dopoledne se nad lesem udělal obrovský oblak pylu a pak začalo foukat. Takže mužů potvrdit, že kvetou jehličnany. Zapomněla jsem zavřít okno do ložnice a mám ji celou žlutou. Přitom by stačilo aby zapršelo.

   Vymazat
  2. u nás jehličnany téměř nejsou, za to Babišovy lány kam oko dohlédne:-(

   Vymazat
  3. Zrovna včera jsem četla článek, že spousta lidí si myslí, že všudypřítomný žlutý pyl je z řepky, ale ve skutečnosti je z jehličnanů. Prý se nese daleko, zatímco ten z řepky je těžký a lepkavý. Těžko říct, kde je pravda. U nás je pro jistotu řepka i ty jehličnany :-) Moni, máte krásné fotky, čiší z nich pohoda.

   Vymazat
 3. Vase fotky jsou jako pohlazeni po dusi. Ta krasna atmosfera a z toho ten nakazlivy pocit, jak se lide maji mit radi. Byla jsem na par dni v Alpach a to bez internetu :-) a o to vic jsem se na Vasi prispevky tesila. Nezkamaly.
  Dekuji za ne.... Dagmar

  OdpovědětVymazat
 4. Moni, u nás každý den stírám parapety od pylu.Hodně tu kvetou hlohy a ještě ten vítr.Mějte celá rodinka krásné dny plné sluníčka.Martina

  OdpovědětVymazat
 5. Moni, vypadá to, že jste měli super zábavu. Ten pyl, to je opravdu hrůza, balkon uklízím pořád dokola. Hezký volný den, Karla

  OdpovědětVymazat
 6. Moni,pěkné fotky.Za tuny pylu prý letos mohou borovice.Teď jsem to slyšela v rozhlase. Posílám pozdravení na kopeček.Verka

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Díky, Věrko. U nás je to bohužel řepkou. Kam oko dohlédne jen žluť a žluť. Borovic bychom napočítali na jedné ruce.

   Vymazat
  2. Moni,u nás to samé.Hlavně mi přijde při nejmenším divná informace,ze pyl z řepky tolik neleta. Možná to bude tím,která média pustila do světa zprávu o pylu z jehlicnanu :-) Tak snad brzy zaprsi...Verka

   Vymazat
  3. Moniko, nemůžu si pomoct, ale po měsíci, kdy přemýšlím nad tím, jak je u vás hromada pylu z řepky a přijde mi to divné, musím napsat, že jste vedle. Řepka za to fakt nemůže. Smrdí a je divná a tak, ale řepku přece opylují včely (a vyrábějí z ní ten světlý řepkový med). Tudíž je to rostlina hmyzosnubná a tyto rostliny pylem neplýtvají, mají ho na tyčinkách pro opylovače. Za pyl ve vzduchu můžou vždycky větrosnubné rostliny, takže hlavně lesní stromy, ale i břízy a trávy. Letos je pylový rok a ještě tím suchem se to znásobilo. A pyl se přenáší na kilometry daleko. Možná za to nemůžou borovice, ale v tom případě smrky. U nás taky borovice skoro nejsou, ale pylu bylo neskutečné množství. Já to teď učím v sedmé třídě v přírodopisu:-) A pro Carolina Mia: ano, pyl z řepky nelétá, viz výše. Uf:-)

   Vymazat
 7. Krásne fotky a nový strih vlasov Vám veľmi sekne ;)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. já nejsem na žádné z fotek, to je moje krásná švagrová :-)

   Vymazat
 8. Krása Moni...V.H. mě potěšil.....modrý klenot taky....byla jsem nedávno tady:https://www.facebook.com/muzeumnostalgie/?hc_ref=ARRBTDEDc3k_t8I_mMN0J0cehOODYlnBNLp3xE1q3xt3DCrqgiDkl_5YLMOmwSodsuo doporučuji, tam se zastavil čas

  OdpovědětVymazat

Mějte se hezky a předem děkuji za vaše milá slova a řádky, kterých si velmi cením.
S láskou Monča ♥