sobota 21. dubna 2018

koně, kam se podíváš
Když byly holky malé, hrály si s gumovými zvířátky, které zdědily po mně. Žádné jsme nekupovali. Na velká kolena Rézka propadla těmto ručně malovaným koním a všechny nešetřené korunky za mnoho měsíců padly na gumové koně od německé firmy Schleich. Největší část sbírky koupila TADY, a protože měla v dubnu narozeniny, hádejte, co bylo největším přáním? 
Sbírka se neustále rozšiřuje. :-) 
Pro své gumové kamarády neustále vyrábí stáje, ohrady, boxy, ohlávky, krmení, sedla a ani nevím, jak se všechny tyto propriety jmenují.
K našemu velkému překvapení, začala jezdit i na opravdovském koni a tento svět si moc užívá. Nikdy bych to do ní neřekla. Z Terky nám prostě vyrůstá koňařka.5 komentářů:

 1. u nás je to stejné. Schleich děti milují už roky. Líbí se mi, jak realisticky jsou tyto figurky od tvůrců ztvárněny. Ať se Terezce u koní stále líbí. Jana.

  OdpovědětVymazat
 2. to se mi líbí ,ať Terce dlouho dělá ta "konina" radost

  OdpovědětVymazat
 3. To je krásný koníček. Dcera taky milovala koně, když byla mladší. Celou základní a střední školu, každý víkend a téměř celé letní prázdniny strávila u koní na farmě a dodnes říká, že to byly její nejlepší roky života.

  OdpovědětVymazat
 4. Jo, ty jsem si za našetřené penízky kupovala taky, a rodičům vždycky k ježíšku psala přesný popis koně, kterýho mi mají koupit do sbírky...teď mi už léta leží na poličce, je jich asi 20, ale jména si pamatuju dodneška :D když jsem se učila háčkovat, všem jsem jim udělala dečky a i stáje z krabice od bot jsem měla...i když Terka je má pořádně vymakaný, posuvný dvěře a žleby? to by mě nikdy nenapadlo :)

  OdpovědětVymazat
 5. Máme to doma stejné....naše Natálka taky miluje koně a Schleich...Má veliký pokoj,ale pořád všude zakopáváme o Schleich....už má od nich asi všechno :-) A taky pořád něco dalšího vyrábí..Holky by si parádně rozumněly.Snad jim ta láska k přírodě a zvířátkům vydrží...

  OdpovědětVymazat

Mějte se hezky a předem děkuji za vaše milá slova a řádky, kterých si velmi cením.
S láskou Monča ♥