čtvrtek 19. dubna 2018

Holašovice


Při cestě do Krumlova je to do Holašovic, barokní vesničky chráněné Unescem, jen malinká zajížďka. Nyní mimo sezónu je tu  úplně mrtvo od turistů.  Zastihl nás tady neuvěřitelně silný vítr. Blížila se bouřka, padaly dveře, prkna, květináče a vzduchem létalo vše, co nebylo přibito :-)
Když jsme před pěti lety byli v Holašovicích poprvé, nechali jsme si na zakázku vyrobit popisné číslo na dům a cedulky na interiérové dveře. Nyní jsme si opět nechali od keramika z této dílny, Tomáše Mügla, vyrobit keramické podtácky pod půllitry. Moc se těším.


Návštěvu této krásné vesničky ve stylu vesnického baroka doporučuji naplánovat raději na léto, kdy jsou předzahrádky i okna stavení obsypány letničkami. TADY se můžete podívat, jak to vesnici v letních měsících  sluší.
Mějte krásný den a díky za zastavení,

6 komentářů:

 1. Moc krásné místo ty Holašovice- taky pěkná fotka před pěti lety ty s děvčaty....letí to neskutečně..přeji krásný den Hanka

  OdpovědětVymazat
 2. Krásné místo, krásná keramika, též od nich máme několik kousků, číslo na dům, úchytky na skříňky, atd. Je tam milo, jezdíme do Holašovic pravidelně, bydlí tam naši přátelé :) Přeji hezký den, Marie.

  OdpovědětVymazat
 3. Taky jsme tam, paní Moniko, párkrát byli a máme to tam i okolo rádi. Těch krásných vesnic je na Českobudějovicku několik. Jiřina z N.
  ( taky jsem jich před časem pár dala na blog : trvalkadahlia.blog.cz )

  OdpovědětVymazat
 4. Holašovice, krásné místo. My tam byli před čtyřmi lety v létě na slavnostech, bylo to super, ale bez té kupy návštěvníků a stánků je musíme také navštívit a více si vychutnat tu krásnou náves.

  OdpovědětVymazat
 5. Doufám, že se tam letos konečně podívám. Krásné fotky malebné vesničky, kterými jste mě Moniko nalákala:-).
  Hezké dny
  Henrieta

  OdpovědětVymazat
 6. Moc krásná vesnička, jednou bych taky velice ráda procestovala okolí Krumlova, tak snad to vyjde příští léto, když na tohle máme zase naplánováno okolí Pálavy. Jinak cedulky na interiérové dveře jsme si taky nechali u známého vyrobit a je to super dekorace :)

  OdpovědětVymazat

Mějte se hezky a předem děkuji za vaše milá slova a řádky, kterých si velmi cením.
S láskou Monča ♥