úterý 6. března 2018

u Betynky


U naší Bety se mění rozmístění nábytku snad každým měsícem. Jaká matka, taková Katka :-)
Těch pár kousků lze snadno přestěhovat, jsme limitované jen sloupem a šikminami. Do mailů dostávám spousty dotazů na nejrůznější témata a dotazy. Hodně se jich týká bydlení, materiálů, prostorových řešení, tak pro dnešek několik tipů, jak jsme řešili dětský pokoj.

Puntíky na stěnách nemaluji. Koupím obyčejnou samolepicí tapetu v papírnictví, vystřihám puntíky a jednoduše nalepím na zeď. Už se nám několikrát u pár kousků stalo, že jsme puntíky odlepili a přesunovali a drží i po druhém i třetím přelepení. A hlavně Bety jako malá byla neustálý odlupovač :-)Protože Bety otáčí tyto šuplíkové komody, jak se jí zlíbí, natřela jsem zadní část akrylovou barvou a vznikla hned tabule. Původně tam byla ta nehezká dřevěná překližka, která v prostoru nepůsobila moc hezky. Nenatírám tabulovou barvou, ta je zbytečně drahá, stačí  černý matný Eternal a natřít alespoň třemi vrstvami a nejlépe molitanovým válečkem.

Pravidelný chlupatý nocležník v tee pee, náš Ášula :-)Tady přibyl do pokojíčku nový kousek od maminky Veroniky ... barterový obchod mezi námi. Já mýdlařila, ona kreslila na papírový pytel. Ještě jednou děkujeme, Verunko.


Nejsem zrovna typ na lapače snů, ale holky si je vyžádaly a šikovná babička uháčkovala a dotvořila. Nevím proč, ale já dekorace z peří nějak nemusím.
 Mezi pokojíčky mají holky průlez. 
Stěny jsou ze sádrokartonu, a protože jsme příčky tvořili, když  bylo holkám 6 a 3 roky, nechali jsme mezi pokojíčky spojovací tunel, kam jsme dřív vsunovali látkový tunel z IKEA. Lezení po kolenou už naše slečny samozřejmě nebere, ale nechtěly ještě natrvalo průlez zadělat sádrokartonem, tak je tam špunt z polystyrénu potažený textilií.
Ještě na přání vkládám úložné prostory. Je to bývalá šatní skříň, kterou jsme už měli v bytě. Opět je po odmaštění natřena čtyřmi vrstvami Eternalu a stala se z ní obr tabule. Materiál dveří je mléčné sklo a i tak barva drží a neloupe se. Hloubka skříně je ale jen 40 cm, nevejdou se do ní klasická ramínka, jen ta dětská, takže za pár let nás čeká obměna. Zatím se na pokojíčky využilo, co bylo jen s malou úpravou :-)

Mějte krásné dny a děkujeme za návštěvu.

20 komentářů:

 1. Ach, Moni, taková nádhera! Ještě jednou moc děkuju!!! Úplně si tady chrochtám blahem, když vidím, jak se králičí slečna zabydlela!:) Už se těším na Váš voňavý balíček :-*
  Veronika

  OdpovědětSmazat
 2. Milá Moní, děkuji, že nás zvete k vám na návštěvu. Mám to u vás moc ráda. Už jsem podle Vás mockrát tvořila a vždy jsem sklidila úspěch.
  Prosím, odkud máte to teepee?
  Děkuji, Blanka.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Blaní, není zač.
   Teepee je od plzeńské autorky, zn Vigvam Design.

   Smazat
 3. Krásné to má Betynka, Mončo! Marcela.

  OdpovědětSmazat
 4. K pochvalným komentářům se přidávám i já! Pokojíček se mi líbí, jen jsem zvyklá na koberce, tak na mě působí trošičku chladněji. Ještě by mě zajímalo, jak řešíte úložné prostory - skříně - v pokojíku jsem je nějak přehlédla. Já se totiž pořád nemůžu doma vejít. :-)
  Jinak chvála i Veronice - zajíček je hezký. Já bych pro ty naše koňandy potřebovala koně, holky!!! Marcela

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Marcelko, skříně má Bety podél protější stěny od postele. Je to vidět tady
   http://unasnakopecku.blogspot.cz/2017/02/betyncin.html
   Tam má oblečení i nějaké hračky a zbytek je v boxech. Skříně jsou původně z obýváku skleněné. Opět natřené eternalem a je z nich obr tabule.

   Smazat
 5. To se to bydlí, když je doma taková šikovná, tvořivá a nápaditá duše :)
  Mončo, nedávno jsem se muže ptala, jestli by se nedaly přetřít naše staré komody, takové ty levné laminátové, které je mi pořád líto vyhodit, ale vůbec se mi nelíbí. Muž si stál za tím, že by se barva nechytla. Trošku mi přijde, že ta skříň v Betyně pokojíčku byla původně taky taková? Že by to tedy šlo? Jen je důležité to odmaštění?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Děkuji.
   Ano, Betynky skříň je také lamino, ale natírala jsem jen skleněné dveře, ale i lamino už jsem pod válečkem měla, i naši bývalou postel. Občas se něco odlouplo, tak jsem zase přetřela:-) Pokud byste to jinak vyhodili, nebála bych se experimentovat.

   Smazat
 6. Moniko, kolik ty Lego boxy vydrží? Dá se na ně třeba sednout? Bojujeme s tím, že nám žádné takovéhle boxy na hračky dlouho nevydrží, protože děti si na ně sednou nebo do nich vlezou a box se rozláme :( Lego boxy se mi líbí moc (i když pravda, cena už trochu méně), tak mě zajímá, nakolik by vydržely. Díky. Martina

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Matinko, Bety i Terka na nich sedávají a zatím nepozoruji žádnou újmu:-)

   Smazat
 7. Já se u Vás vždy tak příjemně kochám,krásné..,dae

  OdpovědětSmazat
 8. Moc se mi u vás líbí. Děkuji, že necháte nahlídnout.
  Lenka B.

  OdpovědětSmazat
 9. Milá Mončo... Betynka to má moc krásné...a nejen ona, celý váš domeček je moc pěkný, velký tak akorát a útulný, já bych se k vám domů hned nastěhovala ;-)
  A děkuji, že stále vidím kousek sebe u vás doma :-) :-) Pa V.

  OdpovědětSmazat
 10. Nádherný pokojicek,krásný detaily,tam by se líbilo i mým holcickam 😍 a paní Veronika úžasná,už mám od paní také dva nádherné obrázky v ramečcich...Mirka z Teplic

  OdpovědětSmazat
 11. Moní, kde jste koupila ten velký domeček pro panenky? Je kouzelný. Děkuji, Kamila.

  OdpovědětSmazat
 12. Nejvíc mě zaujal ten průlez mezi pokojíčky, to určitě muselo holky jako malé hrozně moc bavit. Mě by to bavilo i jako dospělou :D :D Jinak musím říct, že se mi hrozně líbí, jak máte vše dřevěné. Na to by mě taky užilo, jen zatím nejsou finance...

  OdpovědětSmazat
 13. Líbí se mi, jak dokážete využít původní nábytek a neutrácet za nové, když může ještě takto parádně sloužit dál ten, co jste měli dříve. Zaujal mě ten dřevěný domeček. Vnučka bude mít brzy narozeniny a tento by byl úžasný jako dárek. Děkuji, Petra Hrodková.

  OdpovědětSmazat

Mějte se hezky a předem děkuji za vaše milá slova a řádky, kterých si velmi cením.
S láskou Monča ♥