neděle 11. března 2018

lehce velikonočněCeloročně dekorují pergolu andělé ze špalku, Velikonoce zdobí jiní dřevění krasavci. Kdo chodí pravidelně, tak tyto ušáky zná. TADY je návod na jejich výrobu, ale i z fotky je patrné, jak na to. Letos dostali jen nové uši z tvrdého kartonu a už zdobí třetí Velikonoce.


Holky chlupatý se také dočkaly. Bylo mi jich líto, jak byly v zimě stále zavřené. Dostaly novou otevírací stěnu ve svém výběhu, aby je Terka snadněji večer odchytla. Před tím se musel výběh vždy nadzdvihnout, vlézt dovnitř a při tom už chytat škvírou zdrhající ušáky. Každovečerní komedie, která zaměstnávala i Ášu, který pomáhal nahánět.Jak jde čas v domečku. 
Prvotní nadšení  holek z vlastního zahradního býváku vystřídala panika a děs z obr pavouků, kterým se tu zalíbilo a neustále se vraceli.
Nyní má čistě praktické využití. Větrolam a seník v jednom.
Myslím, že zastává i funkci myšího domečku, ale myši zvládáme lépe než pavouky :-)

TADY je vidět, jaký byl původní záměr, než se nastěhovali pavouci. Holky ho dostaly před čtyřmi lety k narozeninám.


Mějte prima dny a díky, že se na kopeček vracíte i v této rychlé době, kdy prý návštěvnost  blogů i četnost příspěvků od autorek díky instagramu ubývá. 
Žijeme v poklusu, nejen v tom fyzickém světě, ale i v tom virtuálním. Kde se to vše zastaví? Co rychlejšího přijde příště? Já jsem například tak pomalá, že neumím fotit na mobil ani na něm nikam nic vkládat. Vše řeším skrze počítač, tedy s několikahodinovým zpožděním:-) Tak jsem virtuálně rychlá já. 
M.

23 komentářů:

 1. Moniko, někdy mám taky pocit, že se všechno nějak mění, rychleji a jinak, než by jsme chtěli. Ale konečně odešly mrazy, jaro pročistí vzduch. Určitě!
  Pavel

  OdpovědětVymazat
 2. Velikonoce jsou za rohem :-)
  A právě jste mě přesvědčila, abychom letos ten zahradní domek nestavili :-)

  OdpovědětVymazat
 3. Dobre dopoledne,rada se k Vam vracim na milou navstevu.Kavu a vinecko take piji v sede,rozjimajic ,premyslejici sama s manzelem ci kamaradkou.Ins.je pro me kava v kelimku za chuze...Mejte se sedmikrasne. JP

  OdpovědětVymazat
 4. Raději nakukuji do světa blogů. Je pravda, že na instagram se vkládá rychleji. Ale připadá mi, že na blogu je to víc o lidech, o člověku o zastavení se.
  Myslím, že domeček svoji službu coby obývák pro holčičky udělal. Nic netrvá věčně :-). A zcela určitě teď má zase svoje jiné uplatnění.
  Zajíce ze špalku už taky musím dát ke dveřím :-)
  Mějte se u vás na kopečku hezky!
  Hanka

  OdpovědětVymazat
 5. Milá Moniko, k vám se vracím ráda a budu chodit, dokud budete psát. Toulám se po vašem blogu při kávě a relaxuji.
  Zajíce ušáky musíme taky udělat. Jsou prima. I ti živí.
  Krásné jaro. Lenka B.

  OdpovědětVymazat
 6. Mončo, máš pravdu... doba je tak uspěchaná... někdy mívám pocit, že se nestačí člověk ani nadechnout ;-)
  Jako dítě si pamatuju, jak se říkávalo, že počítače nám budou šetřit čas a práci... ale mám pocit, že to má spíš opačný efekt :-(
  Na instagramu nejsem... ale ráda chodím na tvůj blog, když mám chvilku a nebo chci prostě vypnout či nasát pozitivní energii... díky za to, že stále píšeš :-) V.

  OdpovědětVymazat
 7. Zrovna dneska ráno jsem přemýšlela nad tím, že tenhle blog patří k mým nejoblíbenějším. Je to právě proto, že z něj dýchá pohoda a člověk se tu může v tom dnešním rychlém světě zastavit.

  OdpovědětVymazat
 8. My měli pro malé děti jen takový ten umělohmotný domeček a taky mně to zklamalo, že se do něj schovávala kdejaká havěť. Ale u vás našel nakonec pěkné využití. Krásné jaro na kopeček! Hana M.

  OdpovědětVymazat
 9. Moniko,hrozně ráda chodím na váš blog,dýchá z něj pohoda a moc rádá se kochám.Protože bydlím v paneláku,tak jen áácháám.Přiznám se,že to je můj nejoblíbenější blog.Prosím pište,foťte,ráda u vás nasávám pozitivní energii.Přeju nádherné sluníčkové dny celé rodince.Marťa.

  OdpovědětVymazat
 10. Zajíci jsou super. A s rychlostí jsem na tom podobně (instagram nevyužívám, na mobil fotím velmi zřídka), takže i blogy budou myslím mít své publikum
  Hezký zbytek neděle

  OdpovědětVymazat
 11. Moniko, tak ráda se u Vás zastavím, ztratím v čase, zatajím dech. Jste můj nejoblíbenější blog a velká inspirace. Pořád prosím foťte, pište, inspirujte. Ráda se v dnešní uspěchané době na chvíli zpomalím, zasním se a jsem "off line".Krásné jaro a těším se na další příspěvky.Lenka

  OdpovědětVymazat
 12. Moničko, k Vám velice ráda nakukuji, je zde milá atmosféra, z blogu dýchá klid, pohoda a vždy nějaká inspirace a to je fajn. Přeji krásné sluníčkové dny. Eva
  evanapady.cz

  OdpovědětVymazat
 13. Dneska jsme se konečně stavili u vás hledali ovečky ... možná už jsou jinde, nebo jsme nenašli, ale i tak to byla moc prima procházka :) ... Jen budeme příště chytřejší a místo kočárku už vezmeme nosítko... Pa a prima dny. D.

  OdpovědětVymazat
 14. Ja sem teda chodím pravidelne aj keď nekomentujem často- nejde mi vždy presne vystihnúť to čo mi Vaše články a fotky dávajú. Vždy nedočkavo čakám ďalší článok, a teším sa na nové fotky. Keď už sem teda niečo píšem, tak sa aspoň spýtam. Ten venček z vajíčok, čo máte na úvodnej fotke, ten Vàm v pohode na dverách prežije, bez rozbitia jediného vajíčka. Je krásny a docela som zvažovala jeho výrobu, ale bojím sa jeho trvanlivosi. :-D

  OdpovědětVymazat
 15. Mončo krásná pohoda zase od vás. Mě se internet dost vzdaluje. Blog je moje maximum jinam fotky dávat ani nebudu, je to časově náročné a nic mi to nedává naopak bere:)) Lenka

  OdpovědětVymazat
 16. Moni, i já jsem pomalá, že neumím fotit mobilem. Buď v klidu :-) Hlavně mě to mobilem nebaví, je to pro mě neosobní. A dnes už vím proč, protože to je honem honem...Souzním s Tvým názorem, že všechno je nějak honem honem...ale je jen na nás si říci, dost... dnes stojím. Když fotím foťákem, je to jistý obřad, klidu a pohody. O tom by měly být koníčky.A to je cítit i z Tvých fotek. Opatrujte se na kopečku. Věrka

  OdpovědětVymazat
 17. Mončo, již několikrát jsem se v duchu zamýšlela, kam se to vše řítí. Vždyť možná ani tak rychlý pokrok v technologiích lidem následně vlastně ani radost nepřináší. Blog je mé maximum časové, které mne ještě baví a proto píšu. Odmítám se zabývat Instagramem, Facebookem, to je pro mne o ničem... A jak píše Lenka, pokud to nic nedává, jenom zabírá čas, ztrácí to smysl. Z blogů se spoustu věcí dozvím, mohu se inspirovat, dotazovat, obdivovat. To ještě nějaký smysl má. Ale i tak tomu všemu vymezuji jenom určitý čas.
  Měj se krásně.
  Ála

  OdpovědětVymazat
 18. Moni zdravím na kopeček,na pavouky na chalupě jsem vyzrála sprejem na pavouky,okolo oken byly stále pavučiny a jednou jsem se zeptala v drogerii a bylo po problému přeji krásné skorojarní dny Jarka od Poděbrad.

  OdpovědětVymazat
 19. Jako vždy krásné fotky. Líbí se mi výběh pro ušáčky. Já mám teď prvním rokem želvu a musím nějak vyřešit výběh pro ni. Taky by to chtělo něco s pletivem nahoře, aby mi jí neodnesly kočky, musím ale zároveň vyhrabat i pořádné základy, protože želvy jsou schopné se prohrabat až do východního Německa.
  Přiznám se, že mě vaše fotky inspirovaly, jak výběh, a zahradu celkově, zvelebit. Má teď takový "městský" a nepříjemně učesaný styl, který se mi tedy vůbec nezdá. Tak bych jí ráda vtiskla právě trochu té divokosti.

  OdpovědětVymazat
 20. Moni, hlavně nezrychlovat! Myslím, že Váš blog je natolik kvalitní, pečlivý a "našlapaný" (krom toho také velice krásně osobní a velmi čtený), že by bylo ke škodě Vaší i čtenářů tříštit pozornost nějakými jinými "rychlosdíleči". My si na to kopečkové pohlazení klidně chvilku počkáme. Mimochodem, k těm technologiím...dnes na mě kdesi vykoukl článek o vývoji dětských plen, které odešlou matce na mobil upozornění na nutnost přebalení... To jako vážně? No, aspoň, že se z toho místy "zmagořeného" světa dá lehce vzpamatovat třeba tady na kopečku. Díky za to!
  fial.ka

  OdpovědětVymazat
 21. Dobrý večer, Moniko!
  To je vtipné, přesně ze stejného důvodu již naše dvě slečny do svého domečku také nechodí. Vadí jim pavouci...
  Jana

  OdpovědětVymazat
 22. Já moc velikonoční dekorace nemusím ale ty vaše neotřelé mám ráda,navíc ty živé v ohrádce miluju(také mám takového doma jen menšího)

  OdpovědětVymazat
 23. Děkuji za inspiraci, ušáci měli na školním jarmarku veliký úspěch.

  OdpovědětVymazat

Mějte se hezky a předem děkuji za vaše milá slova a řádky, kterých si velmi cením.
S láskou Monča ♥