čtvrtek 15. března 2018

co se děje o prázdninách


Ovečky se pasou, králíci pobíhají ve výběhu, Áša se vyhřívá na terase, ale teplé slunné dny zase opět na chvilku překryjí kruté mrazy. 
A co dělá učitelka o jarních prázdninách? Pomohla navozit dřevo na budoucí poklopy a kompost. Pomáhá nakládat šest tun sutě, které bagr zanechal. Odvozila společnými silami s Tomem skoro dvě tuny štěrku a dvě tuny kačírku na kamenitou pláž k bazénu. Ten den jsme málem ani nevyšli únavou schody do ložnice :-)
Dopisuje knihu, fotí, vaří, uklízí a stihla i návštěvu kina a díky mrazům si i odpočine od práce na zahradě. Ale raději bych tedy to teplo už natrvalo. Netěším se.
A  pletař Tom stihl večer i uplést pomlázky. Protože: Kdo je připraven, není zaskočen.


Každý den nemusí být krásný,
ale na každém dni vždy něco krásného je.Mějte prima den a nebojte, mrazy snad pondělkem končí :-) 
M.

16 komentářů:

 1. Však budeš mít Moniko o víkendu klid, až zase napadne tuna sněhu :-) :-)
  věř mi, že už mi radost nedělá :-)
  Pavel

  OdpovědětVymazat
 2. A jakou knížku? Pohádku pro děti, nebo tvoření pro děti?!?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pohádku ne, tvoření tam bude :-)

   Vymazat
  2. a kdy to bude?!? To je na samostatný článek:-)

   Vymazat
  3. Jé, knížka mě taky zajímá :)

   Vymazat
  4. To je super, to už se na knížku moc těším. Kdypak si ji budeme moci přečíst?
   Soňa

   Vymazat
  5. Můžu se také zeptat,kdy bude knížka k dostání v knihkupectví.Mirka

   Vymazat
  6. MOc díky za zájem, milé dámy. Kniha vzniká na zakázku nakladatelství Smart Press. Vyjde letos na podzim, ač jsem na ni začala pracovat skoro před dvěma lety, ale čekám na spoluautorku Martinu, majitelku nakladatelství. Bude to trochu blog na papíře s tématikou celého roku od ledna do prosince. Liturgický rok, tradice, tvoření i nějaký recept na tradiční pokrmy vážící se k dané době a vše doplněné o mé fotografie. Těším se. Smart Press umí vykouzlit nádherné publikace♥

   Vymazat
  7. Tak to budou letos krásné vánoce a super tip na dárek,moc se těším až vyjde:-)
   Posílám pozdrav na kopeček Mirka

   Vymazat
 3. Je....chci to vedet. Mejte se sedmikrasne. JP

  OdpovědětVymazat
 4. Vidím, že u učitelek je to podobné-hlavně dohnat práci kolem domu, než zase pofrčíme do práce:-))) A já si vždy ještě přiberu kupu slohovek, abych nevyšla ze cviku:-)))

  OdpovědětVymazat
 5. To jste šikovní,tolik práce to potěší a buďte ráda že máte ty prázdniny jinak by jste se honili a dřeli po víkendech a nebo při paragrafu(taky doufám že bude zima a ošklivo potřebuju toho dost stihnout doma)

  OdpovědětVymazat
 6. Moni, nechápu, jak to všechno stíháš. Ale je fakt, že když se večer vrátíme ze zahrady po dobře vykonané práci, máme s Mírou radost, co se všechno stihlo a nevadí nám, že padáme únavou. Teda spíše já. Máte to u vás nádherné, už jarně nazdobené, mne to čeká snad tento víkend a opět se inspiruji u Tebe. Ta jarní výzdoba nemá chybu. Je to vkusné a všechno to k sobě ladí. Prostě dokonalost.
  Přeji hodně sil a energie do dalších dní. D.

  OdpovědětVymazat
 7. Hm, knížka, povlečení☺to se máme na co těšit☺

  OdpovědětVymazat
 8. čuchám čuchám jaro klepe na dveře, vy se Moniko umíte tak krásně těšit jako já :-) moc ráda k Vám nakukuju, pokaždé když jsem unavená, nemocná, bezradná, vždycky u Vás najdu něco co mě nakopne a inspiruje, trochu tady nasávám tu vaši neskutečnou energii a optimismus. Jste moje "oblíbená , tak trochu jiná učitelka " krásné jarní dny přeju !

  OdpovědětVymazat

Mějte se hezky a předem děkuji za vaše milá slova a řádky, kterých si velmi cením.
S láskou Monča ♥