úterý 2. ledna 2018

Silvestr


jsme si jako každoročně užili s kamarády. Nejdřív výšlap do lesů, kde jsme potkali mnoho lidí v  hloučcích u ohýnků, svařáků, čajů a opékání špekáčků. Je skvělé vidět, kolik z nás to táhne tento poslední den roku do přírody. Je příjemné slyšet, jak si přátelé připíjí na zdraví, aby se na tom samém místě příští rok všichni sešli.
 Večer a čekání na půlnoc trávíme u stolu s dobrotami a čas vyplňujeme hraním her. Letos zabodovala vedle karetních a deskových i telepatie. Na tu potřebujete jen papír a tužku, je skvělá. Jak si ji zahrát? Cílem této hry je získat ve dvojici co nejvíce bodů. Vylosujte dvojice hráčů a na malé papírky, které vhodíte třeba do klobouku napište každý z vás nějaké slovo např. cirkus, léto, moře, škola, prázdniny, neděle, u doktora, drakiáda, park, pláž, odpoledne, Vánoce, Velikonoce apod.
 Každý hráč má svůj papír a tam píše co nejvíce asociací na vylosované téma. Bod dvojice získává tehdy, když se společně trefí do stejného slova. Např. u Velikonoc mají oba hráči napsané vajíčko = 1 bod. Dejte si na psaní časový limit. Nejvíce srandy si užijete, pokud jsou spolu ve dvojici hráči s generačním rozdílem. 
Asociace jsou totiž mnohdy úplně jiné. Mladá kolegyně mi říkala, že byla ve dvojici s babičkou a na téma "koleno" nezískaly ani jeden bod. Babička sepsala: voda, artróza, berle, doktor, injekce, operace ... Zatímco má mladá kolegyně Silvestr, vepřové, uzené, křen, jablko, pečené :-)
Zkuste, budete se určitě bavit jako my.
O půlnoci vyjdeme s piknikovým košem na kopec, odkud vidíme v úhlu 360° na všechny ty ohňostroje a z dálky, kdy není slyšet všechen ten hluk si podívanou užíváme.Věřím, že jste do nového roku vkročili pozitivně a dobře naladěni.
Krásné dny,

10 komentářů:

 1. ...a tou správnou nohou. Prima již všední dny z Jizerek přeje Olina

  OdpovědětVymazat
 2. Srdečné pozdravy zo Slovenska :) pekne ste prežili Silvester, my sme boli len doma, vonku bola hustá hmla, takže sme nevideli žiadne svetielka, len sme počuli rachot. Vďaka za nápad na hru telepatia, určite ju vyskúšame, keď nás bude doma viac:) Tento rok som hry na vianoce nakupovala vďaka vášmu odporúčaniu v Agátinom svete a musím pochváliť ich hlavolamy, ktoré mali úspech u každej vekovej kategórie našej rodiny :) Moja mama má 87 rokov, ale s takým zanietením skladala kocku - hlavolam Cubissimo, aký som u nej už dávno nevidela :)Veľa pekných nápadov v novom roku želá Mária z Bytče :)

  OdpovědětVymazat
 3. ..krása,ale je to jako na velikonoce....no počasí je naše počasí...vše neeej...jste super rodinka Jitka

  OdpovědětVymazat
 4. A my ho letos také od ježíška dostali! Piknikový koš a deku k němu :-).
  Krásný nový rok, Moni, vám všem...
  Jana

  OdpovědětVymazat
 5. Krásný nový rok vám všem. A tobě Mončo hodně inspirace pro nás všechny:)) těším se na nové příspěvky.Lenka

  OdpovědětVymazat
 6. Úžasné fotky, jako vždy :) A krásný Nový rok!

  www.mummysweetbaby.blogspot.cz

  OdpovědětVymazat
 7. Hezký nový rok.....Krásný výšlap, kde je to krásné místo ??? Hned bych se přidala .... Mějte se hezky. Marky

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji Marky. Je to v Brdech: Malá Víska - Jindřichova skála- Beran- Bílý Kříž

   Vymazat
 8. Hezký celý nový rok. Asociace jsou fajn, letos jsem nadělila jako společný dárek hru Tik ťak bum. Jeto na podobném principu, ukáže se kartička např. v parku a postupně každý říká co ho napadne, bombu která tiká předá sousedovi, vždy někomu "bouchne" v ruce, ten si bere kartu a otáčí se další, vyhrává kdo má nejmíň karet. je to bezva varianta pro nepíšící. Šlo by to vymyslet třeba s kuchyňskou minutkou a papírky v klobouku. Podobně se staršími dětmi máme radí Město, jméno zvíře... V dospělácké skupině se ujalo, vodstvo, hudebníci, pití, oblečení/obuv, zbraně, auto/moto a sprostá slova/nadávky. Bára

  OdpovědětVymazat
 9. Nejkrásnější dny, hodně zdraví, štěstí a lásky, všem přeje Martina z Moravy :-)

  OdpovědětVymazat

Mějte se hezky a předem děkuji za vaše milá slova a řádky, kterých si velmi cením.
S láskou Monča ♥