neděle 7. ledna 2018

pleteme


Ani jsem si nemyslela, jak nám ty zahradní a zušlechťovací práce venku schází. A to jsme skončili v půli listopadu. Když tedy nepočítám štípání a nošení dříví. Včerejší jarní teploty a sluníčko nás vytáhly na zahradu a dodaly energii.
 Vzali jsme pilu, nůžky a šli ořezat opadanou vrbu a lísku. Z lísky jsme udělali osnovu a vrbovými proutky a lískovými pruty jsme ji proplétali. Zakrýváme tak pohledovou část na bazén. Nechtěli jsme kolem dřevěná prkna, aby to celé nepůsobilo moc mohutně. Na jaře navozíme ještě kačírek, balvany z polí a už může přijít na řadu lehátko. Vtipný byl Áša, myslel si, že si s ním celý den hrajeme a proutky chytal z druhé strany. Bylo zkrátka božské jaro a my ho na 100% využili. Dokonce došlo i na polévku na terase. Venku chutná vše lépe.

Věřím, že jste si včerejší počasí také užili a třeba podnikli prima výlet.
Krásnou neděli.

12 komentářů:

 1. Teda to je zase nápad ����jste fakt moc šikovní a nápaditý:)I u nás bylo včera moc krásně,stihli jsme s dětmi 2 procházky(dopol+odpol) a večer i milou návštěvu.Dnes už je pochmurno,ale to nás čekají ZŠ povinnosti :)Mějte se krásně!Eva Z.Jeseníky

  OdpovědětVymazat
 2. Teda to je zase nápad ����jste fakt moc šikovní a nápaditý:)I u nás bylo včera moc krásně,stihli jsme s dětmi 2 procházky(dopol+odpol) a večer i milou návštěvu.Dnes už je pochmurno,ale to nás čekají ZŠ povinnosti :)Mějte se krásně!Eva Z.Jeseníky

  OdpovědětVymazat
 3. Moc povedené, opravdu pěkný nápad. I u nás bylo sluníčka hodně, a po zamračeném týdnu to byl skvost.
  Mějte se krásně!
  Petra

  OdpovědětVymazat
 4. Teď jste mě dostali.... Vidím nadpis a říkám si."Monča dá zajímavý článek o štrikování a ejhle, ono je to pletení z proutí. Ale i tak je to super nápad. Zdravím Ilona

  OdpovědětVymazat
 5. Dobrý den, Moniko. Tak to je tedy nápad. Já jsem již tohle pletení viděla u kamarádky, která si z tohoto proutí udělala oplocení okolo záhonků a vypadá to také moc hezky. U bazénu jsem to nikde neviděla, takže jste originální. Přeji Vám hodně síly k dokončení této akce. Dneska již tak hezky není, včera byl krásný sluneční den. Mějte se moc hezky a hodně dalších nápadů Vám přeji. Miluše.

  OdpovědětVymazat
 6. Včera byl krásný den, sluníčko venku šajnilo, takže se ani nedivím, že jste ten den pojali jako pracovní. Zdraví Iwka

  OdpovědětVymazat
 7. Ačkoliv u nás na severu bylo včera teplo, sluníčko se neukázalo a dnes bohužel také ne. Zato mamka v Č Budějovicích volala, že si užívá krásného jara v zahradní pergole. :-)
  Pěkně jste se na zahrádce činili a i Áša si vaší přítomnost venku užíval. :-)

  OdpovědětVymazat
 8. Tohle je bezva napad. Obecne se mi vsechny plutky, paravany a delici pricky touto technikou moc libi. Hezke dny. M.

  OdpovědětVymazat
 9. Polévka z červené řepy se smetanou? A včera bylo skutečně jarně...

  OdpovědětVymazat
 10. Včera bylo slunečno i u nás,bohužel jsem měla práci tak jsme byli zavření doma a co čert nechce dneska jsme vyšli na procházku a je pochmurno co se dá dělat třeba příště to vyjde líp.V takovém počasí se pracuje venku samo ať se dílo daří.

  OdpovědětVymazat
 11. Nedávno jsem prolistovala tvůj web opravdu stránku po stránce a pořád nejsem u konce.Máš zde hodně inspirace,bezva recepty,pohodové domácí prostředí a zahradu.....no prostě se mě u vás moc líbí.Vždy se těším na tvůj příspěvek.....včerejší práce okolo bazénu je velice dobrý nápad....hlavně když je kde brát materiál.Taky jsem si připadala jak na jaře...chodila jsem po zahradě a sledovala jak začínají vylézat tulipány...poseděla s kávou v pergole a říkala si....co tak kde zase na jaře zvelebím.
  Pak jsem si ale říkala,že je to vlastně bláznivé....vždyť byly teprve vánoce a zima může přijít a ještě nás pěkně potrápit.
  Tak si to u vás na kopečku pěkně užívejte a přeji hezký den Marťula

  OdpovědětVymazat
 12. Bude to pěkná skrýš pro ježky, a u nás lilo a lilo a lilo...,dasa

  OdpovědětVymazat

Mějte se hezky a předem děkuji za vaše milá slova a řádky, kterých si velmi cením.
S láskou Monča ♥