pátek 19. ledna 2018

oblíbené LAPBOOKyDěti jejich výroba strašně baví a při tom se samy učí a opakují a to daleko více než v klasických doplňovacích cvičeních.
 Co to vlastně LAPBOOK je? 
Je to taková interaktivní kniha až encyklopedie, kterou si děti tvoří samy. Proto je pro ně činnost tak lákavá a zajímavá. Shrnou v ní všechny své poznatky z probrané látky. Náměty na lapbook se dají napasovat na jakýkoli předmět. Můžete si udělat tímto způsobem lidské tělo, noty, vesmír, neživou přírodu, čas, rodinné vztahy apod. 
 Nejprve se vyrobí desky ze čtvrtek.  Čtvrtky lze slepovat k sobě, abyste dosáhli i větších rozměrů. Záleží, jak obsáhlé téma se chystáte ztvárnit. My se nyní věnovali vyjmenovaným slovům. Do nejrozmanitějších okének, kapsiček, organizérů a i na šňůrky si děti schovávají kromě vyjmenovaných slov i ta, v kterých občas chybují a jsou pro ně těžká. 
Už se těšíme, až si ztvárníme lapbook na lidské tělo.


„Hlavním cílem vzdělání není vědění, nýbrž jednání.“
Jak je stále populárnější a aktuálnější tento citát od anglického filozofa, sociologa a biologa z 19. století Herberta Spencera, že?


Mějte prima víkend a díky, že vám Kopeček stále stojí za zastavení.

12 komentářů:

 1. Taky děláme lapbooky, jsou prima. Povedly se vám!

  OdpovědětVymazat
 2. Ach...chci být dítě ve vaší třídě!
  Pavla

  OdpovědětVymazat
 3. Monika super napad musis byt super ucitelka.A kopecek bude vzdy stat za to chodim tu kazdy den a kedze malo prispevkov poslednu dobu musim si obzerat stare prispevky si super krasny vikend aj tebe a tvojej rodine

  OdpovědětVymazat
 4. Výborný nápad Moniko! Dcera také "od školky" vyrábí papírové laptopy, mobily, kabelky, kosmetické taštičky, ve kterých jsou papírové rtěnky a krémy na ruce a jiné papírové 3D projekty. Občas marně hledám průhlednou lepící pásku, lepidlo v tubě a mnou uchovávaný zajímavý a tedy drahocenný papír, protože tyto pomůcky jsou věčně vypotřebované. Dětem se "projekty krásně povedly". Moc se mi líbí otevírací krabičky s popisem a chybu nemají ani vyjmenovaná slova, kterých není nikdy dost! Krásný večer

  OdpovědětVymazat
 5. Výborný nápad :) Lapbook som ešte s deťmi nerobila, tak veľmi rada sa nechám inšpirovať a s mojimi tretiakmi si vyrobíme podobne krásne lapbooky na vybrané slová :) Mária

  OdpovědětVymazat
 6. Moje děti lapbooky milují. Účastnila jsem se jedné výměny s šikovnými maminkami, kde každá máma vyrobila 2ks lapbooků na téma francouzského seriálu Byl jednou jeden život. Co díl, to lapbook. Moje téma bylo ledviny a koloběh života. Skvělý zážitek i pro mě, jako dospělou :-)

  OdpovědětVymazat
 7. Já bych Vás tak moc chtěla za paní učitelku pro moje holky. Ještě než dcera nastoupila do školy, těšila jsem se bláhově, že se budou ve škole učit zábavnou formou jako to vidím na Vašich stránkách. To bylo hodně bláhové, protože mi připadá, že se učí stejných způsobem jako jsem se učila na prvním stupni já a to už je skoro 40 let. :-( Takže Vám Moniko patří velký dík za inspiraci a já půjdu vyrábět něco podobného.

  OdpovědětVymazat
 8. asi jsem desnej ignorant, ale kdo je autorem citátu na konci postu?
  dík eva

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Herbert Spencer, omlouvám se, zapomněla jsem to napsat :-)

   Vymazat
  2. díky moc - znělo mi to trochu masarykovsky, ale byly tam ty indicie směřující do anglie :o) ahoj a hezký den!!!eva

   Vymazat

Mějte se hezky a předem děkuji za vaše milá slova a řádky, kterých si velmi cením.
S láskou Monča ♥