pondělí 18. prosince 2017

vánoční Karlštejn


Já si umím vánoční výlet zkrátka naplánovat.
 Krásnější počasí pro dnešní výlet s netopýrama jsme si nemohli přát. Zasněžený Karlštejn, sluníčko hned od brzkého rána ... paráda. To zaplesá každé srdce fotografa a snímky se fotí samy.


Na tuto louku, odkud si vyfotíte nejhezčí pohled na Karlštejn, najdete snadno. Až budete stoupat nahoru na hrad po hlavní cestě vesnicí, zahněte první odbočkou doprava mezi rodinné domky. Tam je úvoz, který vás přivede na louku. Od lesa je nejkrásnější výhled.

Konečně vánoční nálada. Sníh, betlémy, výroba andílků v muzeu to jen umocňuje. Alelujááá.
A jak říkají děti: Už jenom 6x se vyspíme a je to tady :-)
Mějte prima dny.

30 komentářů:

 1. Krása,stejně okouzlující jako v noci na Karlštejně,děkuji že se můžu podívat aspoň virtuálně ikdyž třeba se někdy podívám na vlastní oči.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Rádo se stalo, Jarčo. Mě to za tím fotoaparátem moc baví a neuměla bych jen projít a nezmrazit daný okamžik i pro vás :-)

   Vymazat
 2. Moni, opravdu nádherné fotografie...výlet musel být mrazivý a kouzelný! Užijte si krásnou předvánoční pohodu. Inka

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Byl, Inko, a to počasí jen dotvořilo tu vánoční náladu. Krásné adventní těšení.

   Vymazat
 3. Dobrý večer Moniko, včera byl v televizi film Noc na Karlštejně, který jsem viděla několikrát a mohu vidět stále. A dnes z to nádherného hradu jste poslala stejně nádherné fotografie. Když jedu do Prahy vlakem, nikdy se nezapomenu dívat a teď je krásně vidět. Mějte se celá rodinka moc hezky, přeji Vám krásné vánoce a v novém roce 2018 Vám a celé Vaší rodině zdraví a štěstí. S pozdravem Miluše.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Miluško, to jsem ani nezaregistrovala, že šel můj oblíbený film :-(
   Já se sem v sobotu vracím, máme naplánovaný pěší výlet lesem, takže Karlštejna si užiju nyní dost alespoň v jeho reálné podobě:-)

   Vymazat
 4. Moni, krásně vám vyšlo počasí a fotky jsou opravdu nádherné. Já dnes také cestovala a bylo hodně podobně. Zasněženo, místy mlhavo a zbarvené sluníčko do žluto růžova. Dnes jsem si to cestování opravdu užila. Takže ještě 6x se vyspíme a je to tady....
  Hezké předvánoční dny. D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já jsem si to cestování také užívala. Dokonce jsme zažili s netopýrama i dobíhání vlaku při přestupu, to se dětem líbilo:-)
   Krásné dny.

   Vymazat
 5. Krásné!
  Hezký už poslední předvánoční týden!
  Hanka

  OdpovědětVymazat
 6. Nádherné!!!!!!!! Iv.

  OdpovědětVymazat
 7. Moni, kvůli Vám jako paní učitelce bych se vrátila do školy.jste skvělá jako máma i jako pančitelka
  Hanka

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. :-)
   Haničko, děkuji, snad máte pravdu. To by museli odpovídat ti zúčastnění. Já se jen snažím dělat věci nejlépe, jak v danou chvíli umím.

   Vymazat
 8. Krásné bydlení tam prostě máte! A registruji i tu tradice vánočních výletů ?? Super, to u nás kluci ve škole nemají! Posílám pozdravení :)
  Jana

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Janí, moc děkuji. Však u vás je také mnoho krásných míst.)
   Je jen na třídní, jak si výlety naplánuje.
   Také moc zdravím do Beskyd.

   Vymazat
 9. Moniko, krásné fotky!!!! jestli něco u mě v těchto hektických dnech dokáže vykouzlit vánoční náladu, tak to je Kopeček...vánoční Karlštejn je úžasný. Pohodový zbytek času do Vánoc přeje Petra

  OdpovědětVymazat
 10. Krásné fotky :) Zasněžený vypadá fakt pohádkově!

  www.mummysweetbaby.blogspot.cz

  OdpovědětVymazat
 11. Krásný den Moničko
  Nádherný výlet jste měli.Máte pravdu, ta naše zemička má překrásná místa všude.Martina

  OdpovědětVymazat
 12. Milá paní Moniko, štěstěna se na mě usmála, Netopýry jsem z okna zahlédla dvakrát i Vašeho kulicha:), bohužel jsem ani jednou nestihla zakřičet z okna:" Děkuji za andělské povlečení!" Ale, co mě položio na záda, tak ty fotky, bydlím tu už několik let a takové fotky neumím, lavičky u mostu mě skoro rozbrečely...jste neskutečná.Díky moc! A jste snad jediná škola, která nešla jen do Betlémů a hned nespěchala na vlak či autobus, ale došli jste i ke Křížku! Jsem ráda, že se Vám u nás líbilo. Lenka z Karlštejna

  OdpovědětVymazat
 13. Milá Moniko, váš blog je pro mě pohlazením na duši, obdivuji Vás a jako letitý pedagog i v té činnosti pedagogické. Hurááá, dnes mi dorazilo povlečení s Vašimi andílky, určitě mi splní všechna tajná přání. Krásné vánoční svátky celé vaší rodině a samé pohodové dny v novém roce. Šárka

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Milá Šárko, děkuji mockrát.
   Ať se Vám mezi anděly zdají jen sladké sny:-)

   Vymazat
 14. Dobrý den, máte nádherné fotky! Zdravím z Karlštejna z domu úplně napravo, pod kostelem - na první fotce, kde to místní starousedlíci nazývají "na kopečku" :-)
  Máte moc hezký blog, narazila jsem na Vás náhodou, když mě zaujal obrázek baget.
  Mějte se hezky a krásné Vánoce.
  Další Lenka z Karlštejna :-)

  OdpovědětVymazat
 15. Díky za typ s loukou, vždy mě zajímalo odkad se tento krásný pohled naskýtá.

  OdpovědětVymazat
 16. Dobrý den, moc ráda sleduji Váš blog...hlavně příspěvky z výletů. Ráda bych s rodinou navštívila váš kraj a proto bych Vás chtěla požádat, jestli nemáte nějaký tip na pěkné ubytování (klidně i v soukromí).
  Vše dobré v novém roce Vám i celé Vaší rodině a těším se na další inspirující příspěvky.
  Lucka z Krkonoš:-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji Lucko.
   Bohužel nemám osobní zkušenost s ubytováním, jsme místní, tak jsme nikdy tyto služby nevyužili. Ale poradila bych vám lokace, ze kterých máte dobré výchozí body na Kras. Zkuste penziony v Berouně, Srbsku, na Tetíně, v Karlštejně. Na webu najdete podle fotek určitě to, co hledáte.
   Mějte se hezky a věřím, že se vám bude u nás líbit. M

   Vymazat

Mějte se hezky a předem děkuji za vaše milá slova a řádky, kterých si velmi cením.
S láskou Monča ♥