pátek 1. prosince 2017

netopýří adventní


Po dvou letech, kdy měli netopýři adventní kalendář ve třídě nachystaný a jen otevírali, se zapojili do jeho přípravy. Nejprve tuší nakresli nejrůznější domečky. Po zaschnutí vymalovali anilinkami. Vystřihli, každý domek dostal hvězdu s číslem a na zadní stranu domečku jsme nalepili úkoly. Děti je letos psaly samy. Snažila jsem se jim trochu rozšířit obzory, jinak bychom jen klikovali a dělali dřepy :-) Ač se takové úkoly nikdy v adventním kalendáři nevyskytovaly.
Nakonec se v úkolech objevuje: Přijďte zítra oblečeni do černo-bílých barev. Učešte si bláznivé účesy. Kluci přijdou v něčem růžovém. Sedněte si, s kým si přejete. Dnes budeme místo češtiny jen zpívat. Přijdeme oblečeni v punkové módě ( známe z naší akademie, žádný problém:-)A my se těšíme na odkrývání zapeklitých úkolů. To bude na půdě veselo.
Krásný skoro adventní čas.

4 komentáře:

 1. Páni, to jsou teda parádní domečky, krásné městečko! Díky moc za moře inspirace, moc mě baví Vaše nápady na různá tvoření doma i venku. My s dětmi ráno otevřeli jeden poetický webový adventní kalendář (na Déčku, www.decko.cz/advent) a už se začínáme ladit; vypadá to, že budeme o víkendu asi plést déčko-ovečku.. ;)
  Přeju hodně energie a nápadů! Se srdečným pozdravem, Markéta

  OdpovědětVymazat
 2. Jste opravdu dětem báječnou průvodkyní. V dětech rozvíjíte tvořivost a vzájemnost a to je dnes strašně moc!
  Děti nám taky doma připravují svůj vlastní adventní kalendář, už na tom pracují několik večerů a my se nesmíme koukat :-)
  Krásný a radostný adventní čas.
  Zuzka

  OdpovědětVymazat
 3. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat
 4. Krásný den, tak to budete mít opravdu parádní Předvánoce. Díky za skvělý tip, už se těším, až to s dětmi vyzkouším, až se vrátím z rodičovské dovolené.
  Eva M

  OdpovědětVymazat

Mějte se hezky a předem děkuji za vaše milá slova a řádky, kterých si velmi cením.
S láskou Monča ♥