sobota 28. října 2017

Už napsala Ježíškovi


Už je samostatná i co se Ježíška týče. Vždy jsem to byla já, kdo připomněl, že nastal ten kouzelný čas a je ta pravá chvíle napsat Ježíškovi. Rituálně jsme s baterkami chodili k našemu dubu, kde je křížek a odtud posílají holky dopisy Ježíškovi. Letos Betynka chtěla jít sama, že už má dopis napsaný, ale nakonec mi dovolila, abych šla s ní. Jsem ráda, že ještě věří a překvapili mě i mí školní třeťáci, všichni letos ještě věří na Ježíška. Krásný čas. Bety měla tedy už díky svým spolužákům velké pochyby, ale co se před rokem vrátil zatoulaný Áša, už nepochybuje. Tehdy od července psala Ježíškovi, aby jí kocourka našel, že si nic jiného k Vánocům nepřeje. Každý týden se psaní opakovalo, až nakonec v říjnu dorazil náš tulák opravdu domů. Zubožený, unavený, hladový ... ale cestu domů našel. Je to potvrzené, Ježíšek existuje.


Jak nám ty děti odrůstají, tak mě o to více těší to obyčejné dětské holčičí přání dostat chodící panenku, s kterou si hrála u kamarádky. Možná už to bude naposledy, co si přeje opravdovou hračku. 
Prohledali jsme obchody a nejlevnější a momentálně ve slevě jsme našli  tady, vysněnou první panenku Annabell, která se učí chodit. 
Letos jsme holky poprvé zapojili do příprav a podílení se na nakupování dárků pro děti z dětských domovů. Společně vybíráme, komu uděláme jako Ježíškové radost.  Holkám jsme řekli, že se můžou podílet i finančně a přidat nám ze své peněženky nějakou korunu. Nezklamaly. Jsem na ně pyšná:-)
 Přání opuštěných dětí můžete sledovat třeba TADY. Je na vás, co vyberete. Záleží na vašich možnostech. Dokonce si pro vaše nakoupené dárky zdarma přijede a odveze je generální   přepravní partner projektu Daruj hračku GLS. 
Tak co? Přidáte se a zahrajete si také na Ježíška? Nebo napište vaše zkušenosti, určitě je mezi vámi spousta takových Ježíšků.

12 komentářů:

 1. To je krásný! :) A vůbec se nedívím, že Bety stále věří, mně se takhle vrátit třeba náš Čenda, tak věřím taky :)
  Jinak já stále píšu Ježíškovi, i když je mi už 30. Většinou to bývá kolem 28.10., což je vlastně dneska, takže si k tomu asi ještě večer sednu. Počasí je na to dneska ideální, dopis by asi odletěl hodně daleko :D.
  A moc se mi líbí, že pomáháte opuštěným dětem. My pravidelně děláme Ježíška lidem z domovů pro mentálně postižené. Je to úžasný pocit, když můžete někomu udělat radost i třeba jenom dekou nebo cédéčkem. Kéž by nás bylo víc :)
  Krásné podzimní dny na kopeček! :)

  OdpovědětVymazat
 2. Já na Ježíška věřím stále .... je to kouzlo spojené s vánoci :-)))) A moje páťačka už taky napsala a nechala dopis pro Ježíška .... jsem ráda, že si to kouzlo chce stále uchovat, i když už asi tuší, jak to je ;-)

  OdpovědětVymazat
 3. Děkuji za připomenutí darování hračky opuštěným dětem, loni jsme to řešili na poslední chvíli, předloni propásli... je fajn na to myslet než začnou ty největší shony. Pěkné zatím ještě podzimní dny. Petra

  OdpovědětVymazat
 4. To je krásný. :)
  Ani si nepamatuji, kdy jsme přestala na Ježíška věřit, ale vím, že moji mladší bráchové to věděli brzy, nijak jsme to neřešili a ono bylo pěkné, když můj pětiletý brácha nalezené věci po bytě zabalil do balícího papíru a dával je pod stromeček. :)
  Neteř si obrázky pro Ježíška kreslí. :)

  OdpovědětVymazat
 5. Jo, jo, taky darujeme... alespoň to maličko můžeme udělat. Každý! A myslím, že je super, zapojit právě vlastní děti! My loni tady https://myzijeme.blogspot.cz/search?q=daruj+hra%C4%8Dku
  Díky, Moni, za připomenutí už teď.
  Jana

  OdpovědětVymazat
 6. Ehmm... my jsme klukům "pravdu o Ježíškovi" práskli loni, měli 9 a 7 let. Mladší si to vyslechl, pokýval hlavou a řekl: to neva, že vy mi to Lego nekoupíte, Ježíšek mi je přinese... Prostě to NECHCE vědět. Šťastné dětství!:-) A ta panenka je kouzelná, to už se moc nevidí, pěkná panenka - miminko.

  OdpovědětVymazat
 7. To je na tom to nejhezčí - když děti v Ježíška ještě věří - to kouzlo Vánoc je pro ně i pro nás, rodiče, prostě to nej. A krásné, že Tví třeťáčci ještě pořád do téhle skupinky patří! Náš nejstarší na "to" minulý měsíc přišel (asi řešili ve škole?), pátral pak i po existenci zoubkové víly - ale zklamání nebylo, spíš překvapení, jak jsme to všechno chystali, dělali apod. :-)
  A za čtyři týdny už advent...
  Hezký večer, Moni! L.

  OdpovědětVymazat
 8. Moni, dočítám se o této akci poprvé a moc se mi líbí. Moje nejstarší dcera se to dozvěděla sama právě ve 3. třídě, ale drží tajemství kvůli mladším sourozencům a je to pořád moc hezké, když věří. Kouknem na stránky a zkusíme splnit přání i dalším dětičkám. Díky za tip a mějte krásné podzimní dny! Tereza

  OdpovědětVymazat
 9. Dobrý den, Moniko. Překvapilo mě, že Bety stále věří, ale samozřejmě v dobrém. I já bych si přála, aby mé tři kočky věřily co nejdéle. Patří to ke kouzlu Vánoc a to je jedinečné. Panenku Annabell měla na seznamu dcerka loni, ale nakonec dostala panenku plačící, mluvící, čůrající a x dalších funkcí. Letos možná sbírku o "chodičku" rozšíříme. Jinak za odkaz na stránky Daruj dárek děkujeme, neb už jsme si dvě děti vybrali a jedno obdarováváme my s manželem a na druhý dárek se skládají z vlastních zdrojů holky. Moc pěkný nápad. Hezké pondělí. Marcela

  OdpovědětVymazat
 10. Přidávám tip na krásný projekt - Ježíškova vnoučata. Projektů s cílem plnit přání dětem je spousta. Tento má velmi podobný princip, ale pomáhá se opuštěným seniorům. Narazila jsem na něj náhodou a těším se, až zveřejní seznam jejich přání.

  OdpovědětVymazat
 11. Hezký večer, Moniko,
  panenka hezká, to věřím, že takové klasicky holčičí přání potěší :-). Naše děti píší (kreslí) dopis Ježíškovi na okno. Když zmizí, Ježíšek si ho přečetl :-). No a nemusí to být hned druhý den ráno, že...protože kdo "zlobil", ten si na přečtení trochu počká :-). Okno má omezenou velikost, takže držíme počet dárků na rozumné míře - holky si píší o dva a zbytek je překvapení. A píší i za nás, což bývá vtipné. Loni muž na poslední chvíli sháněl korále, které mi tam holky napsaly, já to s košilí pro něj měla snazší :-D. Dárek pro děti z DD vybírám vždy z vánočního stromu v Globusu, visí na něm papírky s přáními. I když v odkazu od Vás jsem našla DD, co máme nejblíž, tak uvidím :-).
  Zdravím a díky také za tipy na knížky, Lea

  OdpovědětVymazat
 12. To je kouzelné, že pořád věří:) Mně to prozradily kamarádky v 1. třídě...Snad náš Josífek taky vydrží věřit co nejdéle:-) Letošní Vánoce už by si mohl pamatovat:)

  My lonj plnili "Krabici od bot", vlastně nakonec z toho byly dvě, kolik jsem toho posbírala:D Moc se mi líbí myšlenka, že děti na Vánoce dělají radost jiným dětem:) Letos naplníme zase:-)

  Zdravíme z Olomouce!:)
  Veronika + Josífek

  OdpovědětVymazat

Mějte se hezky a předem děkuji za vaše milá slova a řádky, kterých si velmi cením.
S láskou Monča ♥