neděle 1. října 2017

práce pokračují


Přijde nám to už nekonečné. Každý volný víkend věnovaný práci, která ani nevypadá tak složitě, jak to ve skutečnosti bylo. Převýšení, kopání, vyměřování, betonování a do poslední chvíle jsme nevěděli, jak dál. Ještěže Tom má hlavu vedle své zručnosti i na matematiku. Já bych ještě vyměřovala :-) Každé prkno jsme vzali mnohokrát do ruky a stále spousty práce před námi, ale jo, rýsuje se to a bordel a špína se postupně zakrývají. 

Nedílná součást včerejšího horkého odpoledne ... všeradické nepasterizované+ Michal Tučný a Kabáti,  kteří nám vyhrávali z nedalekého statku, kde se slavilo vinobraní. Pracovní odpoledne s kulturou :-) 

My dnes plány na neděli máme jasně dané. Vyměřit, seříznout, natřít a přišroubovat co se dá, než začnou deště. Večer se myju ředidlem, masíruju bolavá záda a těším se, až se příští rok budu kolem bazénu je válet :-) haha

Užijte si krásnou neděli.
M.

22 komentářů:

 1. Moni, spoustu práce, ale butete to mít moc pěkné... :-) A válet se u bazénu? Tebe by to ani moc nebavilo. ;-)Sluníčkovou neděli. D. :-)

  OdpovědětSmazat
 2. Máš šikovného,hezkého,vtipného m u ž e./Čtu jeho komentáře/Alibabka

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Děkuju, Ali.Máš pravdu a já si ho podle toho náležitě hýčkám :-)

   Smazat
 3. Bude to vypadat kráásně! Vydržať :-) Pěknou neděli Jolana

  OdpovědětSmazat
 4. Je vidět obrovské množství práce. To jistě ocení každý, kdo sám doma něco vybudoval. Mohu se zeptat jaké dřevo na obložení používáte a jakým přípravkem jej moříte? Děkuji za odpověď i za množství energie, kterou do blogu vkládáte. Máme stejně staré dcery, i dům se zahradou, a velmi ráda se u vás inspiruji, zdravím vás, Martina

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Martinko, moc děkuji.
   Prkna máme borovicová 3cm silná. Jsou to podlahová prkna 15cm x 3m a napouštím lazurou zn. Lazurol odstín teak.

   Smazat
  2. Dobrý den vlastní zkušenost je, že Vám bohužel borovice za 5 let shnije. Žádný nátěr nepomůže. My jste museli podlahu po 7 letech kompletně předělat (nejdříve jsme to flikovali prkno za prkno) a vřele doporučuji prkna modřínová. Vydrží 50 let a jsou nádherná. Hezký den Hanka Čepičková

   Smazat
  3. Pani Monika nebydli jako napr.my ,v severnich cechach,mam pocit ,ze tady u nas stale leje,verim ze jim bazen i s molem z borovice dlouho vydrzi,maji to krasne...

   Smazat
 5. Moniko, rýsuje se to překrásně. Jste šikulové. Ať vám jde práce od ruky a moc vám přeji příští rok užívání si koupání a chvilkové odpočívání u bazénu - které bude lahodit nejen tělu, ale i očím a duši. Zasloužíte si to!
  Krásné babí léto
  Katka ♥

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Děkujeme, Katko. Jo, vystihlas to ... chvilkové odpočívání, to dám :-)

   Smazat
 6. Vypadá to super! A určitě si válení příští rok u bazénu zasloužíte. I když je mi jasné, že toulavé boty vaší rodiny vás tam zcela určitě na stálo nepřišpendlí.
  Hezkou už první říjnovou neděli.
  Hanka z Podkrkonoší

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Letí to splašeně, už je opravdu říjen.
   Děkujeme, Haní.

   Smazat
 7. Moni, jste moc šikovní a pracanti. Letos jste si pěkně mákli, ale počkejte za rok. To bude paráda. :o)
  Máte to na zahrádce kouzelné. Moc ráda sem chodím.
  Přeji fajn dny. D.

  OdpovědětSmazat
 8. Vypadá to moc dobře. :)

  Každopádně - už při náhledu článku jsem se musela smát. Jsme totiž ve velmi podobné fázi. Až na to, že takto veškerý volný čas trávím u sestry při rekonstrukci celého domu. :) Takže fázi - kopeme, kopeme, betonujeme, znovu kopeme a znovu betonujeme, stavíme zeď a podobně, znám velmi důvěrně.

  Držte se, bude to určitě stát za to. :)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vy také, to betonování je přeci jen horší než práce se dřevem. Jak vám rozumím. Hodně sil.
   M.

   Smazat
 9. Vypadá to moc pěkně !Tak přeji aby se to dotáhlo v pořádku ke konci a pak už se budete jen těšit z výsledku.Opravdu krása.Hezký večer.

  OdpovědětSmazat
 10. Děkujeme, Reny a potom na další resty, které roky čekají.
  Krásný den, M

  OdpovědětSmazat
 11. Moni, vy jste fakt pilní jak mravenečci - náááádhera!!! Klobouk dolů, co všechno jste schopní sami takhle vyšperkovat!

  OdpovědětSmazat
 12. Před tvým mužem smekám:)))a před tebou též:))je to nádherné.Lenka

  OdpovědětSmazat

Mějte se hezky a předem děkuji za vaše milá slova a řádky, kterých si velmi cením.
S láskou Monča ♥