pondělí 23. října 2017

LuhačoviceV našem nabitém víkendu jsme si poslední zastávku udělali v lázních Luhačovice.
První republika tady na vás dýchne v každém koutu a budovy architekta Dušana Jurkoviče v lidovém secesním stylu, to je prostě nádhera.
Co vám místním tedy fakt závidíme, je léčivý pramen Vincentka. Stojí u ní stále menší fronta, ale teče zadarmo a ku prospěchu všech. My ji tady u nás kupujeme za těžké peníze a to v málokterém obchodě. Vincentka je fakt skvělá.

Tímto krásným odpočinkovým místem se loučím s naším víkendovým putováním po východě.
Zase někdy, Moravo!
A vy mějte pohodový týden. 
Já se stále snažím vnitřně smířit s novou realitou, kterou si národ dobrovolně zvolil. Přiznám se bez mučení, že je to mimo mé chápání.

17 komentářů:

 1. Krásné jsou Luhačovice, Vincentku mám ráda, jednou za čas si jí koupím a užiju si její chuť.

  OdpovědětVymazat
 2. Jé tak konečně i Luhačovice! Jsem moc ráda, že se Vám zde líbilo, je to od nás kousek. Coffee express jezdí po Zlíně, nevěděla jsem, že i po Luhačovicích.

  OdpovědětVymazat
 3. Moniko,
  byli jsme tu s mužem poprvé a určitě ne naposledy v červnu.
  Shodou okolností jsem si od tebe v tu dobu objednávala i sadu mýdel :-)
  A volby, u těch jsme přímo byla :-o
  Moc pozdravů na Kopeček !

  OdpovědětVymazat
 4. Moniko, fotky jako obvykle nádherné. Bratr se před lety přiženil do Zlína, takže Luhačovice jsme s jeho rodinou už párkrát navštívili... a k těm volbám - vidíme to u nás doma stejně... nepochopitelné, lidi rychle zapomínají... taky to doma nějak nemůžeme rozchodit ... snad bude platit i teď, že všechno zlé je nakonec k něčemu dobré. Držme se, Pavel

  OdpovědětVymazat
 5. Luhačovice krásný! Volby...hodně smutný....

  OdpovědětVymazat
 6. Milá Moniko,v Luhačovicích jsem se byla léčit před 20lety a moc mi to pomohlo. Fakt je, že vloni jsem si tam zaplatila pobyt a bylo to moc fajn.Jen na mě místy stále dýchala ta socialistická doba(prostě některé místa jsou stále stejná bez rekonstrukce) a to mě trochu bralo dech.Jinak je tam nádherně:).
  U voleb jsem poprvé od revoluce nebyla,já prostě nemám koho volit. Ač nejsem tak stará, pamatuju doby minulé i revoluci(bylo mi 19let) jak jsme byli nadšení a těšili se všichni na změnu. Ta sice přišla, ale nějak se to"hodilo" jinam než jsem si představovala. A nejenom já. Když vidím a slyším jak nám stále všichni lžou, podvádějí a manipulují s námi,jsem už otrávená a znechucená a hlavně zklamaná. Promiňte, nemám koho volit.
  I tak přeji hezké dny.
  Katka

  OdpovědětVymazat
 7. Pro mě úžasná vzpomínka, před třemi lety taktéž ubytování Blatnička, mimo jiného návštěva skanzenu ve Strážnici, větrného mlýnu v Kuželově, Luhačovic ... díky za krásné připomenutí.
  A volby? Jedno velké zklamání.....

  OdpovědětVymazat
 8. Milá Moniko, výsledek voleb je pro mě taky velké zklamání. Nechápu, kam dali lidé svoje morální zásady a bojím se zeptat známých, koho volili, abych nezjistila, co nechci...Můžeme jen doufat, že bude líp.

  OdpovědětVymazat
 9. Vážené diskutující dámy, i Vy paní Moniko. Už od rána bojuji s tím, jestli napsat nebo ne, ale nedá mi to a musím se zeptat. Prosím, jak byste si představovaly, aby dopadly volby a vy byste byly spokojené ? Proč se bojíte zeptat známých jak volili? Proč by nemohli mít odlišný názor než vy ? Nevypadá náhodou stav naší země přesně tak, jak jí vládly předchozí vlády ? Kdo by tady zavedl když už ne ráj na zemi, tak pořádek, spravedlnost, úctu apod. po čem všichni volají ? Co je tak strašného a nemorálního na tom, že lidé zkusili dát šanci někomu jinému ? Četli jste alespoň něco o tom, jací lidé a proč mají potřebu vládnout ? Co je k tomu vede, jaká je psychologie vůdců ? Tuším, že se pravděpodobně vystavuji kritické palbě, ale musela jsem se zkusit alespoň zeptat.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No jo, škoda že jste se zeptala anonymně, že není jak odpovědět...
   Omlouvám se, Pavel, mezilesy.blogspot.cz

   Vymazat
  2. Jestli skutečně pomůže, že se jmenuji Iveta a jsem z Brna, tak možná bude snažší odpovědět. Nechci vstupovat do sporu, ani vyvolávat emoce, to ani není účelem Moničina blogu, ale nějak mě nadzvedávají ty povzdechy, jak je vše hrozné a jak vůbec lidi mohli volit tak, jak volili. No, prostě se tak rozhodli.

   Iveta

   Vymazat
 10. Paní Iveto,
  právě,že jsem četla mnohé o psychologii vůdců - ať už od Mudr.Höschla,Mudr.Hnízdila či úvahy na toto téma od Vl.Kafky,J.Duška a dalších"nevůdců",kteří mi přijdou normálnější a lidštější než mnozí naši"vůdcové". V drtivé většině politiků se jedná o jedince se sociopatií a tak je prostě volit nemůžu a nebudu. Znám osobně i některé ze současné vítězné strany a jejich lidské a morální kvality jsou mírně řečeno slabé.
  Tímto se omlouvám p.Monice, že odpovídám na jejím krásném blogu na Váš příspěvek. Taky mi nedalo, abych se neozvala.
  Krásné, podzimní dny.
  Katka z Km.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Velmi děkuji za Váš laskavý, konkrétní a neútočný komentář. Ano, přesně tohle jsem měla na mysli, když jsem kladla výše uvedené dotazy. A věřím, že bylo těžké si vybrat a chápu i to, že někdo k volbám nešel. Naopak lidé, kteří se voleb zúčastnili, tak zřejmě vybírali dle svého nejlepšího přesvědčení a pořád doufají, že se najde někdo lepší, čestnější, někdo, kdo bude lépe hájit jejich zájmy. Vážím si Vašeho názoru a hlavně toho, že jste mi odpověděla úplně konkrétně a ne jenom tak obecně jako že "je to hrozné a nemůžu se s tím smířit". Přesně víte co Vám vadí a proč. Ještě bych si dovolila kromě zmíněných autorů navrhnout k přečtení něco od psychologa Phillipa Zimbarda, to je teprv síla :-)
   Doufám, že paní Monika se na nás nezlobí za naši výměnu názorů na jejím blogu. Ale když to sama zmínila, nedalo mi neozvat se.
   Přeji nám všem nejen krásné podzimní dny, ale hlavně nadějí, víru v budoucnost, pevné zdraví a hodně štěstí. Věřím, že se budeme i nadále "potkávat" na tomto příjemném a laskavém blogu a třeba si sem-tam opět něco napíšeme.
   S úctou a srdečným pozdravem Iveta

   Vymazat
 11. Dobrý večer,
  s oblibou si pročítám příspěvky, recepty paní Moniky a moc děkuji za krásné fotky z výletů po naší krásné zemi.
  Nedá mi to, ale chtěla bych také touto cestou poděkovat paní Ivetě za její příspěvek, lépe bych to sama nedokázala napsat. Ano, volby dopadly, jak lidé volili, také si myslím, že každý volil dle svého nejlepšího svědomí, případně nevolil. Respektuji názor druhého člověka, i když třeba není stejný jako můj. Hodnotím člověka jeho činy, ne co říká nebo koho volí, není důvod se bát odlišného názoru. Každá doba si přeci nese dobré i špatné. Myslím, že se vytrácí slušnost mezi lidmi a vytváří se mnohdy zbytečný strach a panika, co bude když.... Síla myšlenky i vyřčeného slova je velká. Co vyšleš, to se Ti vrátí...
  Mějte všichni klidné a pohodové dny a některým trochu radosti do toho umírání :-)
  Hanka Uherský Brod

  OdpovědětVymazat
 12. Iveto, také děkuji, že jste se ozvala, vidím to úplně stejně. I když jsem vítěznou stranu nevolila, tak mi nevadí, že vyhráli. Věřím, že na tom něco dobrého bude, lidi prostě chtějí něco jiného než doposud. Mariana

  OdpovědětVymazat
 13. Vincentku doporučuji kupovat v lékárně Dr.Max s jejich slevovou kartičkou. Láhev je za 20,-, tak tam kupujeme Vincentku po celých krabicích. :-)

  OdpovědětVymazat
 14. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat

Mějte se hezky a předem děkuji za vaše milá slova a řádky, kterých si velmi cením.
S láskou Monča ♥