pátek 1. září 2017

kolem bazénu se stále něco děje


Třeba někdo řešíte, nebo se chystáte řešit podobný problém, jako je terasa a zapuštění bazénu a bude se vám hodit pár snímků. My na začátku neměli nic, než naši představu a řešili jsme vše za chodu. Až když jsme viděli jak vypadá věc první,  navazovali jsme druhou. Bazén chceme zapustit do terasy z dřevěných prken. Ale tomu předchází tolik prací, že se nám vše protáhlo na celé léto a snad na podzim bude hotovo, než položíme prkna. Po usazení bazénu jsme betonovali schůdky, šachtu na techniku, podstavec na sprchu a odkopávali kopec nad bazénem, aby mohla být terasa v rovině. Já vytvářela z vyhazované hlíny nové záhony a hned jsem je osazovala, aby vše vzrůstalo a hezky krylo bazénovou zónu. Pod kopečkem s levandulemi udělal Tom palisádu ze zbytků všech prken kolem domu. Na palisádu jsme navrtali dlouhé prkno a na světě je i lavice. Protože jsme neměli dost prken na palisádu v celé šíři kopečku, dodělali jsme další část palisády do ztracena suchou kamennou zídkou. Suché zídky mě baví moc. Jsou hned hotové a vypadají, jak by tam byly roky.
Sloupky na vyvýšenou terasu Tom řešil odpadními rourami. Zabetonval je a potom je prolil celé betonem a vsunul závitové tyče. Na ně bude pokládat trámy a na trámy prkna. Zatím jsme ve fázi čekání, až dozraje beton. Kolem terasy postupně navážíme na tkanou textílii kačírek. Ráda míchám více velikostí kamínků a do kačírku zakomponovávám i velké říční kameny.


Kavárenského povaleče jsme měli stále u nás :-)


Příjemné letos bylo, že i když nebylo hotovo, mohli jsme se po práci ochladit ve vodě. Ale už se těším na tu čistou zónu kolem vody. Letos to bylo spíše o betonech a hlíně:-)

Hezký víkend,
M.

7 komentářů:

 1. Moni,udělali jste pěkný kus práce.Už se těším na výsledek.Krásné dny na kopeček,Dáša :-)

  OdpovědětSmazat
 2. Krásné léto opravdu bylo a věřím v hezký podzim a určitě bude:-))
  Každý den končím shlédnutím, co je u Vás nového a pokaždé usínám spokojená, že je "svět ještě v pořádku"
  Přeji krásný začátek školního roku a všem pevné zdraví a krásné dny....Radka

  OdpovědětSmazat
 3. Tvrdá práce, ale výsledek bude potěšením....... přeji krásné indiánddské léto a úspěšný vstup do školního roku Vám i děvčatům. Z"ubrečených" Jizerek zdraví Olina

  OdpovědětSmazat
 4. Moni, moc šikovní jste. a jak si toho potom člověk váží, když si to udělá sám, že?
  krásný den Majka

  OdpovědětSmazat
 5. Je to tedy kus práce a ještě bude. Ale už teď vím, že výsledek bude OK, že se potom na fotečky moc ráda podívám. Jste moc šikovní. A je to o vkusu, o nenásilném začlenění všeho do terénu a stylu vaší zahrady.
  Přeji klidný víkend a úspěšný nový školní rok!
  Hanka

  OdpovědětSmazat
 6. Monika, ďakujem za pekné fotky z vašej záhrady a postupu prác - sú mi veľkou inšpiráciou, pretože tiež máme záhradu vo svahu a pred domom sa snažíme vysadiť svah levanduľou a pokryvnými rastlinami. Chcela som sa opýtať, ako ste upevnili textíliu v tom prudšom svahu pri schodíkoch, kamienky - kačírek :), tak, aby sa vám to nezosúvalo? Najskôr natiahnete textíliu a až potom vysádzate rastliny, či naopak? :)Za palisádu z dreva ste dávali nopovú fóliu a drenáž? :) ďakujem za odpoveď :) Maja z Bytče

  OdpovědětSmazat
 7. Moniko, jste pro mě velkou inspirací. Na bazén sice nemáme za domem ani místo a ani peníze, ale budujeme aspoň zahradní sprchu :)
  Vaše zahrada a dům jsou krásně normální a příjemná místa,která každý den na netu okukuju a těším se co jste s mužem zase vymysleli a vybudovali.
  Jste šikovní, přeji hodně zdraví a pohodové dny.
  Katka z Km.

  OdpovědětSmazat

Mějte se hezky a předem děkuji za vaše milá slova a řádky, kterých si velmi cením.
S láskou Monča ♥