pátek 2. června 2017

od nás


Krásný pátek.
 Dlouho jsem nefotila interiér, o který si často píšete, tak dnes kousek z rohu obýváku. A opravdu mě nemusíte obdivovat, že máme doma stále uklizeno. Obývák je průchozí zóna ven na terasu, zahradu a nyní i k bazénu. Každý si něco odkládá cestou a vchází se zašpiněnýma nohama z kroksů, tak si umíte představit, jak vypadá podlaha, obzvláště ta naše černá břidlicová. Vysávám a vytírám několikrát denně a uklizeno a čisto vydrží několik minut.
Užijte si pohodový víkend a já se jen modlím, aby u nás už v neděli  a pondělí konečně zapršelo, když je předpověď tak příznivá. Dešťové kapky jsme tu neviděli řadu týdnů.
M.

21 komentářů:

 1. Obdivuji Vas pro vse,je mi u Vas krasne.Ale jestli zvladate nekolik.denne vytirat- klobouk dolu.Mejte se sedmikrasne. JP

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. V týdnu jednou, ale o víkendu až třikrát, ale je to spíš naše ostuda, jací jsme čuňátka, než věc obdivu. Stačilo by asi zavírat více ty naše prosklená vrata, ale já to propojení s přírodou miluju:-)

   Vymazat
 2. Monika, vidím, že ste opäť presúvali nábytok :) ale v pohode aj ja to robím :) krásny víkend aj s dažďom!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No jo, to mi ani nedošlo. Když viděl Tom v časopise náš obývák z loňského srpna, kdy to Venkov fotil, řekl, že to bylo hezčí, takže stěhování šlo tentokrát z jeho popudu:-)

   Vymazat
 3. Prijemny kout. Ja tedy obdivuji tu chut vysavat nekolikrat denne! TO fakt?! Uf! Hezky vikend. M.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. O chuti to není, ale příroda expanduje ve velkém od chmýří z topolů v neuvěřitelném množství po blátíčko z nožek, trávu od králíků, prachu. Nevím, jak to zvládají ti druzí. Asi zavírají dveře, my jsme stále otevřeni dokořán a to rovnou do obýváku.

   Vymazat
 4. Moni, máte to doma krásné... A taky obdivuju tu chut tak často uklízet. Tvůj den má asi víc hodin, než ten můj, tolik toho stihneš!!! Hezký víkend!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. to není o chuti, ale o nutnosti, Lucí. V zimě kvůli dřevu, které stále nosíme a popelu z krbu a v létě kvůli tomu, že dům otevřeme dokořán a příroda může dovnitř:-)

   Vymazat
 5. Moni, už asi tři roky sleduji váš blog a jsem nadšená. Hlavně recepty a fotkami z výletů a právě vaše fotky mě inspirovali k tomu, abychom poprvé s rodinou navštívili váš kraj. Rádi bychom týden pobyli v Krasu a navštívili místa z vašich fotek- kaňon Berounky, vyhlídku u Svatého Jana, Kodu, Koněpruské jeskyně, Tetín, lomy Amerika a spol... už máme plán na každý den. Tímto Vám děkuji za úžasnou inspiraci k dovolené a ještě prosím o radu. Neměla by jste k doporučení ěnjaké ubytování? Nic luxusního, jen čisté pokoje se snídaněmi, nějaký penzionek... vařit si nebudeme, jen něco,kde se budeme moct vyspat a vykoupat děti, jiank budeme pořád na cestách. Děkuju moc, Jolana

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. https://www.svatojanskakolej.cz/ubytovani-stravovani-pronajem-prostor/

   Vymazat
  2. Jolanko, tak to jsem moc ráda a věřím, že budete z přírody nadšeni. Bohužel nemám osobní zkušenost s ubytováním, protože jsme ho tu nikdy nevyzkoušeli. Dobrý výchozí bod je Srbsko, Karlštejn, Beroun. Odkaz nade mnou vypadá také dobře a byli byste přímo ve Svatém Jáně:-)
   https://www.hotely.cz/srbsko/restaurace-a-penzion-u-lva/
   https://www.hotely.cz/karlstejn/penzion-pod-draci-skalou/
   http://penzion-u-stiky.penzion.cz/
   Ale určitě sem někdo napíše své zkušenosti, že jo? :-)
   Mnoho lidí už tady bylo ze stejné pohnutky jako to máte Vy. Tak snad přidají své zkušenosti.
   Dobře vyberte a užijte si to tady.
   Monika

   Vymazat
 6. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat
 7. Prej "neobdivujte mě" a "Vysávám a vytírám několikrát denně" :D :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Fakt není za co obdivovat. Připadám si spíš, že už je to na diagnózu:-) a to dělám to nejnutnější:-(

   Vymazat
 8. Moniko, nepřeháníš to s tím uklízením :-) ? Sucho je šíleně i tady. .. Pavel

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Snažím se fakt jen to nejnutnější, Pavle. Chtělo by to rituální tanec deště, co? Budeme si držet palce.

   Vymazat
 9. Už chápu stále uklizenou domácnost...Návštěvy se řídí pokyny na tabuli:-).
  Krásné!
  Pěkný víkend
  Henrieta

  OdpovědětVymazat
 10. Dobrý večer Moniko, bydlení máte kouzelné. Zaujala mě lampička na svíčku na konferenčním stolku, nádherná teplá barva, odkud ji prosím máte ? Díky Olga ojarolimova@upcmail.cz

  OdpovědětVymazat
 11. Zdravím,vaše doma je krásné a útulné
  .Tento článek přečtu své polovičce,která mi říká že jsem s vysáváním nemocná a to už neprovozuji denně jako na mateřské ale obden a někdy i dva prostě není tolik času a s pěkným počasím ani třeba,když člověk je furt někde venku.Užívejte sluníčka a nepřehánějte to s tím úklidem.

  OdpovědětVymazat
 12. Dobrý den dostala jsem na váš typ že máte doma krásně. Ano úžasné, a pak že mít obrázek děti vystavený je děsne... miluju to, mám hned u vchodu tak vidím poslední věc když odcházím a první přicházím. To je domov.

  OdpovědětVymazat

Mějte se hezky a předem děkuji za vaše milá slova a řádky, kterých si velmi cením.
S láskou Monča ♥