čtvrtek 18. května 2017

relax zóna

Je pravda, že jsme dlouho odolávali, ale loni jsme začali pokukovat po největší dětské atrakci zahrady, po bazénu. Naštěstí naše holky vyrostly na přírodní vodě, tady dělaly první tempa a nebojí se s námi přeplavat celou přehradu. Jsem ráda, že nevyrostly na čisté chlorované vodě, protože to vídám u spousty dětí, že se potom ostýchají do čisté přírodní smočit palec. Pořídili jsme ten nejmenší obyčejný kruhový bazén 3.6 m, ale nechtěli jsme ho jen postavit na rovinu a hotovo. Zase jsme si na sebe ušili spoustu práce, tedy Tom jí má sakra více. Nejen udělat čistou přístupovou zónu, schody a chodníček kolem pergoly, ale i čistý přístup přímo k bazénu. Bazén jsme zasekli do svahu. S těmito prácemi jsme začali loni v srpnu. Hlínu z kopání jsme házeli dolů a vznikl tak další kopeček, který od podzimu osazuji. Jaro je ve znamení kopání, navážení kamenů, betonování, neustálých nákupů cementu, ztraceného bednění, písku, roksorových tyčí, trubek, hadic, polystyrénu, folií ... takové ty nákupy, které každá žena přímo "miluje" :-) Ještě nás spousta práce čeká. Nejdřív zabetonovat schůdky, sprchu, prolít zadní stranu bazénu, aby se nesesunul svah nad ním. A potom chceme celý bazén schovat do dřevěné terasy, která bude sloužit jako ležení, molo a zároveň čistý přístup k vodě. Pořídili jsme pořádnou roli tkané textílie v eshopu Agrotex, kterou schováme stávající trávník, aby neprorůstal pod teráskou. 
Nakoukněte, třeba se vám bude také něco do zahrady hodit. Nemusíte nikam jezdit, kurýr doveze až ke dveřím. To byl jediný nákup, který jsme nemuseli tahat.
Výsledek terásky určitě ukážu, ale chvilku to ještě potrvá. Neleníme, ale je toho hodně. To máte prkna, latě, trámky, trámy, šrouby, spoje, patky, betony, olej, štětce, lazuru :-)

Tři dny už ohříváme přes solární panel, který je na střeše pergoly a holky už se koupou ve 23°C vodě. Báli jsme se, že panel nebude fungovat. V obchodě nám říkali, že vedeme hadici moc daleko a s vysokým převýšením trasa bazén- panel, že čerpadlo neutáhne takové převýšení. Stačí a nám spadnul kámen ze srdce, že jsme všechny přívody pro hadice nekopali zbytečně. 


Holky jsou v sedmém nebi a užívají si vodu a skotačení v ní, jak jsme ani nedoufali. Tom si neuvěřitelně máknul a zdaleka nekončíme. 
Mějte krásný den.