pondělí 29. května 2017

čvachtací zóna


Omlouvám se za technické potíže, kdy tento článek z ničeho nic zmizel.

Žijeme teď převážně venku. Užívali jsme si víkendové léto plnými doušky. Tomovi v týdnu povolily teploty a vrátili jsme se k práci na čvachtací zóně. Opět betony a výkopy do suchého jílu, který je sám tvrdý jak beton. Já jsem hlavní paběrkovač, který přiváží kamínky na zpevnění a ušetření betonu. Už jsme začali oceňovat a užívat si vodu na zahradě i my. Jak je příjemné mít možnost se po práci, nebo jen z lenošení na horku zchladit a osvěžit přímo na místě. Zdaleka už není bazén jen holek:-) A ranní osvěžení také nemá chybu.
Psaly jste mi několik dotazů, kde je schována technika k bazénu. A vůbec se chcete inspirovat i malými stavbami na zahradě, tak opět něco pro vás.
Tom vykopal poblíž bazénu díru a tu vyzdil 10 cm širokým ztraceným bedněním. Výrobce doporučuje mít filtraci 3 metry od bazénu, my ji máme asi 120 cm. Později bude schována pod terasou. Nyní betonujeme schůdky a ještě nás čeká podstavec pod sprchu a zalít betonem místo mezi zadní stranou bazénu a vykopaným svahem. Potom trochu zkopat svah nad bazénem, udělat dřevěnou palisádku pod levandulovým kopečkem s kačírkem. A poté přijde na řadu největší práce ... dřevěná konstrukce z trámů a terasová prkna na ní kolem celého bazénu. Sami jsme moc zvědaví, jak to celé dopadne.


Tady je vidět kari síť, kterou zalijeme tenkou vrstvou betonu kvůli svahu. V silných deštích by se mohl sesunout.

Mějte krásný den a děkuji za přízeň i za starost, co je se mnou, jakmile se neobjeví každodenní příspěvky. Jste milé.
M.

6 komentářů:

 1. Nádhera! Takové osvěžení je k nezaplacení ;)

  OdpovědětSmazat
 2. K vám bych jela na dovolenou, překrásné to je už teď, úplný balzám na duši. Mějte se fajn Ilona

  OdpovědětSmazat
 3. Moni,díky za update příspěvku.Verka

  OdpovědětSmazat
 4. Moni vypadá to úžasně už nyní. Jsem moc ráda, že jste ok a užívali si taky krásného počasí, jako my všichni :) zdraví Eva Z. Jeseníky

  OdpovědětSmazat
 5. Krásně vypadající bazén na krásné zahradě. Také bych si chtěla jednou takový pořídit. Nevěděla bys nebo nemohla bys mi prosím poradit, kde se takové bazény berou nebo kupují? Já vím jen o eshopu top-bazeny.cz, ale zatím si nevím moc rady... Tak bych ocenila, kdybys mi mohla poradit :-)

  OdpovědětSmazat

Mějte se hezky a předem děkuji za vaše milá slova a řádky, kterých si velmi cením.
S láskou Monča ♥