pondělí 3. dubna 2017

pohádková krajina


Dnes jsem si dovolila vložit více fotek, ale údolí zbirožského potoka v křivoklátských lesích je tak nádherné, že jsem zkrátka musela. Tato místa umí pozitivně nabít. Energie jsou tady tak silné, že si na ně můžete sáhnout. Vydali jsme se tímto pohádkovým údolím za naším cílem, a to byla hájovna, kde se natáčel seriál Ranč U Zelené sedmy. Tento seriál máme moc rádi a když jsme tady byli naposledy, byly holčiny ještě malé, tak jsme se vrátili jim ukázat dům Kudrnů:-)
Ale cílem byla cesta samotná ... podél bublajícího potoka rozkvetlé sasanky, podléšky a ptáci prozpěvovali jak diví a nikde ani noha. Balzám na duši. A ještě jsme si cestu protáhli na skryjská jezírka, kde už je tradičně lidí více, ale příroda je tady božská, zejména nyní na jaře.

Tak to je onen filmový ranč. Poznáváte? Máte také rádi rodinu Kudrnů?

Terezka fotografkou. Začínám mít konkurenci :-)To byl ale krásný víkend. Jaro buď pochváleno.
Miluju náš kraj. Stále je co objevovat a kochat se.
Mějte prima týden,
M.

23 komentářů:

 1. Moniko, překrásná procházka, nádherné fotografie.
  Zdravím na kopeček
  Katka ♥

  OdpovědětVymazat
 2. To jsou opravdu krásná místa ☺ Hezké dny, M.

  OdpovědětVymazat
 3. Moni, moc vám to sluší, celé rodině. Krásné fotky z nádherné krajiny.
  Přeji pohodové pondělí.

  OdpovědětVymazat
 4. Krasne!!!! Priroda i rodinka...Hezke jaro...JP

  OdpovědětVymazat
 5. Nádhera. Je to paráda, když je celá rodina na výletě. Často už naše děti nechtějí s námi chodit. Krásná příroda a fotografování je pro ně dobré lákadlo. Krásný týden. Kamča

  OdpovědětVymazat
 6. Moniko, také jsem tato místa prochodila. Nádherné prostředí a myslím si, že v této jarní době úplně nejhezčí. Fotografie jsou moc hezké a celá Vaše rodinka příkladem pro ostatní . Mějte se moc hezky a krásné jarní dny . S pozdravem Miluše.

  OdpovědětVymazat
 7. Moni, nádherný den jste měli, okolo Zbirožáku mám moc ráda:) Moc Vám to sluší:)

  OdpovědětVymazat
 8. Jedním slovem - nádherné!

  Hanka z Podkrkonoší

  OdpovědětVymazat
 9. Ahoj, předloni jsme tam byli na dovolené. Na týden jsme si pronajali domeček ve Skryjích, a byla to úžasná dovolená, jedna z nejlepších. Za zmínku v okolí stojí ještě minimálně zřícenina Týřov, první vodní elektrárna kousíček od místa, kde se Zbirožský potom vlévá do Berounky, a samozřejmě Krakovec a pivovar Chříč se skvělým muzeem každodenního života obyvatel Rokycanska. Bohužel to máme dost daleko, ale vzpomínám na ta místa ráda.

  OdpovědětVymazat
 10. jééé to znám...SKRYJE....krásný výlet,že

  OdpovědětVymazat
 11. Ranč u Zelené sedmi je můj top seriál!Miluji rodinu Kudrnovu a jejich krásné bydlení a styl života :-D Fotky nádherné,energie a čistota z nich číší.
  Přeji hezký týden.Danča

  OdpovědětVymazat
 12. To je nádhera...V Čechách je tolik krásných míst...
  Hájovnu z Ranče U Zelené sedmy jsem vždycky obdivovala. Přišlo mi to jako dokonalé místo k životu.
  Krásná rodinka, Mončo, velké bohatství!
  Mějte pěkné dny
  Henrieta

  OdpovědětVymazat
 13. Miluju Ranč, mám knížky i celou první řadu na DVD. Jen mě mrzí, že na DVD není i ta druhá řada. Krásný výlet a krásné fotky, je u Vás opravdu krásně! Hana M.

  OdpovědětVymazat
 14. Podle vody se chodí většinou příjemně - mám plynoucí vodu ráda. Moc hezké fotky a ten vodopádek na konci - nádhera.

  OdpovědětVymazat
 15. Moniko, krásné rodinné fotky :-) Přírodu komentovat netřeba :-). Krásný týden, Ivana.

  OdpovědětVymazat
 16. Moniko, pozitivní fotečky. :-) Máme u nás spoustu krásných míst... A Ranč patří k našim oblíbeným. Pohodový týden. D. :-)

  OdpovědětVymazat
 17. Moni,teda to máme krásy u nás.Tím rančem jsi mě udělala radost.Alibabka

  OdpovědětVymazat
 18. Moniko, místa, která fotíte v kraji "u vás", znám z pár víkendů a dovolené... ale ten kraj se mi do srdce zapsal silně... všude je tam ta síla cítit, je to zvláštní kraj, opravdu silný a krásný... nicméně, chci vám poděkovat - energii kraje předávají i vaše fotky... díky... s pozdravem Dagmara

  OdpovědětVymazat
 19. Krásné fotečky :-) Kudrnovi máme rádi a alespoň teď víme, kde se seriál natáčel :-)...Mějte se na kopečku krásně.

  OdpovědětVymazat
 20. Nádhera,taky bych hned někam vyrazila bohužel,musím si počkat,syn leží s antibiotiky(ten ozdravný pobyt ve škole v přírodě ho odrovnal)seriál jsem sledovala je to už ale nějaký čas.Užívejte krásné počasí.

  OdpovědětVymazat
 21. Krásné fotky, dýchající pohodou a klidem a hlavně - láskou. Tak si to všechno užívejte plnými dodušky.
  I my byli v přírodě - Kryštofovo údolí, provoněné medvědím česnekem, sluníčky, plno žlutých lučních petrklíčů. Ano, jaro budiž pochváleno.
  Krásné dny vám všem přeje z Jizerek Olina

  OdpovědětVymazat
 22. Dobrý den Moniko, můžu se zeptat odkud jste šli. Chceme jít o víkendu ve vašich šlépějích, tak poraďte kde nechat auto a vyrazit. Děkuji Lucka

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pokud jedete od Berouna, je nejlepší nechat auto na lesním parkovišti Slap u Podmokleského mlýna a jít doleva, na druhou stranu od Skryjských jezírek. Stále podél potoka lesem, až dojdete na louku, kde je ranč. Potom se vraťte stejnou cestou a dejte se od auta podél potoku doprava a jste u Skryj. jezírek. /dohromady obě trasy cca 7km) Nebo jet z druhé strany od Drahoňova Újezdu, nechat auto v Třebnušce a jít podél potoka a mlýnů až k ranči. Užijte si to.

   Vymazat

Mějte se hezky a předem děkuji za vaše milá slova a řádky, kterých si velmi cením.
S láskou Monča ♥