středa 5. dubna 2017

Dárek pro vás z obchodu À la Maison
Po této ručičkové váze jsem dlouho pokukovala a už je několik dní mojí pomocnicí. Máme sice přesnou digitální, ale ručičky a její retro vizáž zkrátka digitálky nenahradí. A jak baví naši Bety. Váží, které jablko je v míse nejtěžší, a který pomeranč nejlehčí ... taková Montessori matematika v praxi.V obchodě  À la Maison jsou k dostání nádherné věci do celého domu a zahrady. Vím, že jsou mnohé finančně náročné, a proto mám velkou radost, že jsem z obchodu dostala krásný dárek pro vás. 
Mohla jsem pro vás vybrat jednu z nabízených katalytických lamp i s vůní. Takže si můžete opět trochu zasoutěžit. Dnes o skvělou katalytickou lampu s 250ml náplní s vůní zahradní máty a šťavnatých jablek a melounů. Kdyby se na vás neusmálo štěstí a po katalytické lampě toužíte, tady jsou k dostání ve všech možných provedeních s mnoha vůněmi. 

A dnes soutěžíme s otázkou. Víte, kdo katalytickou lampu vynalezl a k čemu původně sloužila?  Odpovědi najdete i na stránkách obchodu.


Hodně štěstí a končíme v pátek ve 14h.
Krásný den.
M.

267 komentářů:

 1. Katalytické lampy pocházejí z roku 1898, kdy francouzský lékárník Berger vytvořil katalytický spalovací systém k dezinfekci vzduchu v nemocnicích. Původní modely byly vyrobeny ze skla nebo z křišťálu a fungovaly na stejné bázi jako dnes - rozptylu katalytickým spalováním.

  Milá Moniko,velmi ráda chodím k Vám nakukovat. Máte můj velký obdiv. Děkuju Soňa KH

  OdpovědětVymazat
 2. Krásný jarní den paní Moniko,

  ráda si s Vámi opět zasoutěžím a proto zkouším štěstí.
  Dle chytrého článku na webových stránkách jsem zjistila, že katalytický spalovací systém těchto lamp, vynalezl francouzský lékárník Berger. Tyto lampy původně sloužily k dezinfekci vzduchu v nemocnicích.
  Tak snad se štěstí usměje.

  Zdravím všechny na kopeček a přeju krásné Velikonoce.

  Michaela :)

  OdpovědětVymazat
 3. Vynalezena v 19.stoleti,lekarnikem Bergerem.Dezinfekce vzduchu v nemocnicich.Uz po ni nekolik let touzim...bohuzel ta cena.Hezke dny.JP

  OdpovědětVymazat
 4. Ahoj, první katalyckou lampu vynalezl na sklonku 19. stol. (1898) lékárník z Francie Maurice Berger jako prostředek na čištění a dezinfekci vzduchu od bakterií ve zdravotnických zařízeních. A nejen ve Francii se k tomuto účelu využívaly, ale i v českých zemích se zanedlouho usídlily :-) tuto lampičku bych si také přála...:-) pěkný den

  OdpovědětVymazat
 5. To je nádhera. Také zkusím štěstí. Byl to francouzský lékárník F. M. Berger, stalo se to na konci 19. století a mělo to primárně sloužit jako dezinfekce vzduchu v nemocnicích.
  mirka.matuskova@email.cz

  OdpovědětVymazat
 6. Krásný den. Tyto lampy fungují na principu katalytického spalování, Původně využívání k dezinfekci vzduchu v nemocnicích, vynálezce byl francouzský lékárník Berger.
  Děkuji za možnost soutěžení. Moc bych si přála jak pro me tak v červnu očekávané miminko....:) Krásné jarní dny Vám všem.
  Milena sS

  OdpovědětVymazat
 7. Krásná lampa, zdravím na Kopeček a také zkusím štěstí. Rok 1898, francouzský lékárník Berger, čištění a dezinfekce vzduchu v nemocnicích.
  Kateřina

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. zapomněla jsem napsat email: katerina.kurova@email.cz

   Vymazat
 8. Dobrý den, také zkusím štěstí - První katalytická lampa byla vyrobena společností Lampe Berger již roku 1898. Unikátní zařízení původně sloužilo k dezinfekci a čištění vzduchu v nemocnicích od nebezpečných mikrobů, bakterií, virů a nežádoucích pachů. Vynálezcem je lékárník Berger.
  martina.bothova@email.cz

  OdpovědětVymazat
 9. Přeji krásný den. Katalytické lampy pocházejí z roku 1898, kdy francouzský lékárník Berger vytvořil katalytický spalovací systém k dezinfekci vzduchu v nemocnicích.
  Lampy vypadají úžasně. Mo bych si ji přála. Děkuji za vaše soutěže. Jste prima. Kamča

  OdpovědětVymazat
 10. Katalytická lampy pocházejí z roku 1898 a původně sloužili k desinfekci a čištění vzduchu v nemocnicích. Zdraví Monika - mzlesakova@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 11. Milá Moniko, díky za možnost zasoutěžit si :-) Vynálezce katalytické lampy byl lékárník Berger a původně byla využívaná k dezinfekci vzduchu v nemocnicích. Fajn den všem, lucie.hejzlarova@fbe.cz

  OdpovědětVymazat
 12. Pěkné dopoledne,

  takový dárek by mě moc potěšil, a proto se ráda zapojím do soutěže.

  Katalytický systém spalování vynalezl francouzský lékárník Maurice Berger, první katalytickou lampu si nechal patentovat v roce 1898. Lampy sloužily k dezinfekci vzduchu v nemocnicích.

  Těším se na další "pozvání k vám na návštěvu", moc ráda prohlížím fotky z vašeho domova.

  Michaela
  mypolo(at)seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 13. Dobrý den,lékárník Berger Maurice a slouzili k dezinfekci vzduchu v nemocnicich. Hezký den.pilatovak@email.cz

  OdpovědětVymazat
 14. Moni, nevím jestli to není úplně drzé, že jsem to fakt opsala z těch jejich stránek, že francouzský lékárník Berger vytvořil katalytický spalovací systém k dezinfekci vzduchu v nemocnicích.
  přeji pěkný den Majka
  majka.urb@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 15. A tak třeba je štěstí unavené a ... Francouzský lékárník Berger, katalytický spalovací systém, desinfekce vzduchu v nemocnicích a souhlasím i se všemi obsáhlými komentáři výše :)
  p.burianova@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 16. Dobrý den Mončo,krásná soutěž.Děkuji
  Katalytický systém spalování vynalezl francouzský lékárník Maurice Berger, první katalytickou lampu si nechal patentovat v roce 1898. Lampy sloužily k dezinfekci vzduchu v nemocnicích.
  bysver@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 17. Zkusím štěstí i já. Byl to francouzský lékárník F. M. Berger, stalo se to na konci 19. století a mělo to primárně sloužit jako dezinfekce vzduchu v nemocnicích.
  Děkuji
  radusekk@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 18. Vypadá moc pěkně, tak zkouším štěstí .... Francouzský lékárník Berger vytvořil katalytický spalovací systém k dezinfekci vzduchu v nemocnicích. Lenka lenka.bilikova@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 19. Dobrý den Moni,
  zdravím na kopeček a zkusím se zapojit do soutěže.

  První katalytická lampa byla vyrobena společností Lampe Berger již roku 1898. Unikátní zařízení původně sloužilo k dezinfekci a čištění vzduchu v nemocnicích od nebezpečných mikrobů, bakterií, virů a nežádoucích pachů.

  Hezký den,
  Petra z Plzně
  petra.kodlova@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 20. Kéž by se štěstí unavilo a sedlo na mě........:-D
  Již v 19. století se katalytické používaly k dezinfikaci vzduchu v nemocnicích.Vynálezcem byl francouzský lékárník F. M. Berger. V současné době se nabízí jejich využití v privátních lékařských zařízeních, hotelích či wellness centrech, kde se pohybuje spousta návštěvníků. Vhodně zvolený interiérový parfém prostor nejen vyčistí, ale hlavně mu dodá jedinečnou charakteristickou atmosféru.
  Díky-s přání hezkého dne Hanka
  hajank8@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 21. Katalytické neboli Berger lampy, vynalezené francouzským lékárníkem, se používaly na konci 19. století ve francouzských nemocnicích. Měly čistit vzduch a ničit patologické mikroorganismy díky ozonu vznikajícímu při katalytickém rozkladu. To má být i dnes hlavní výhoda této lampy oproti podobným výrobkům.

  A ldyž se v soutěži nezadaří, začnu šetřit, protože konkrétně tato vůně musí být úžasná!
  Mějte se pěkně!

  Silva

  OdpovědětVymazat
 22. Pokusím se též: LÉKÁRNÍK Berger, prvotní účel - desinfekce vzduchu v nemocnicích, v současné době vkusný interierový parfém.
  d.p.twins@seznam.cz
  Pěkný den
  Hanka

  OdpovědětVymazat
 23. Katalytická lampa byla vynalezena francouzským lékárníkem Bergerem cca roku 1898, aby dezinfikovala vzduch v nemocnicích. Systém je to nesmírně zajímavý a ani po vysvětlení tak úplně nechápu, jak funguje :) Moc ráda bych ji ozkoušela a prozkoumala.
  mp.ninja.eda@gmail.com

  OdpovědětVymazat


 24. Katalytické lampy pocházejí z roku 1898, kdy francouzský lékárník Berger vytvořil katalytický spalovací systém k dezinfekci vzduchu v nemocnicích. Původní modely byly vyrobeny ze skla nebo z křišťálu a fungovaly na stejné bázi jako dnes - rozptylu katalytickým spalováním.
  irena.steblova@gmai.com

  OdpovědětVymazat
 25. Milá Moniko, přeji krásné jarní dny a také se zapojuji do soutěže. Na webu jsem zjistila, že katalytický spalovací systém těchto lamp vynalezl francouzský lékárník Berger a lampy původně sloužily k dezinfekci vzduchu v nemocnicích. Radomila
  stankovara@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 26. Moniko, děkuji za soutěž :)
  Lampu vymyslel lékárník Berger v roce.1898 a sloužila k dezinfekci vzduchu v nemocnicích.

  Krásný den. Martina z Brna

  OdpovědětVymazat
 27. Dobrý den, zkusím štěstí: Katalytické lampy pocházejí z roku 1898, kdy francouzský lékárník Berger vytvořil katalytický spalovací systém k dezinfekci vzduchu v nemocnicích. Původní modely byly vyrobeny ze skla nebo z křišťálu a fungovaly na stejné bázi jako dnes - rozptylu katalytickým spalováním.
  alena-machova@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 28. Děkuji za možnost soutěžit o tak parádní věc...

  Katalytický systém spalování vynalezl francouzský lékárník Maurice Berger, první katalytickou lampu si nechal patentovat v roce 1898. Lampy sloužily k dezinfekci vzduchu v nemocnicích.

  Přeji krásné jarní dny, Klárka.

  OdpovědětVymazat
 29. Přeji krásný den,
  katalytické lampy pocházejí z roku 1898, kdy francouzský lékárník jménem Berger vytvořil katalytický spalovací systém k dezinfekci vzduchu v nemocnicích.
  Děkuji za tuto úžasnou soutěž.

  Hanka :-)

  Hanatrtkova@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 30. Přeji krásný den, to je nádhera a ta vůně musí být úžasná.
  Na stránkách obchodu jsem se dočetla, že katalytické lampy pocházejí z roku 1898, kdy francouzský lékárník jménem Berger vytvořil katalytický spalovací systém k dezinfekci vzduchu v nemocnicích.
  Děkuji za tuto úžasnou soutěž.
  Marcela R.

  OdpovědětVymazat
 31. Zdravím na kopeček.
  Soutěž je moc milá a děkuji za šanci.
  Katalytický systém spalování vynalezl francouzský lékárník Maurice Berger, první katalytickou lampu si nechal patentovat v roce 1898. Lampy sloužily k dezinfekci vzduchu v nemocnicích.
  Marie

  OdpovědětVymazat
 32. VYNALEZCE KATALICKE LAMPY BYL LEKARNIK BERGER-francouz tento sistem slouzil kdesinfekci vzduchu v nemo cnicich preji vam vsem krasny den jirina v z frydku mistku

  OdpovědětVymazat
 33. Ahoj Moni,

  vynalezl ji francouzský lékárník Berger. Tyto lampy původně sloužily k dezinfekci vzduchu v nemocnicích.

  Tato květinková s vůní máty a jablíček vypadá krásně jemňounce a jarně. Případné výherkyni přeji ať si s ní krásně provoní celý byt a zašle potom třeba fotečku. Krásný den Všem.. Pokukuji v A La Maison po cukřence co míváš na jídelním stole :)
  Neilla@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 34. Znovu zkusím štěstí...lampa sloužila k dezinfekci a vymyslel jí lékárník Berger.
  martina.raisr@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 35. Moni, zkusím... Lampy sloužily k dezinfekci vzduchu v nemocnicích. V roce 1898 lékárník Maurice Berger vytvořil první katalytickou lampu....děkuji a posílám pozdrav na Kopeček

  OdpovědětVymazat
 36. Katalytické lampy pocházejí z roku 1898, kdy francouzský lékárník Berger vytvořil katalytický spalovací systém k dezinfekci vzduchu v nemocnicích. Původní modely byly vyrobeny ze skla nebo z křišťálu a fungovaly na stejné bázi jako dnes - rozptylu katalytickým spalováním.

  OdpovědětVymazat
 37. Hezký den, lampa je moc hezká, tak zkusím také soutěžit. Vynalezl ji francouzský lékárník Berger a sloužila k desinfekci vzduchu v nemocnicích. Děkuji, Bára ukuldy@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 38. Dobrý den Moniko,
  i já bych se ráda zapojila do soutěžě. Lampu vynalezl v roce 1898 francouzský lékárník F. M. Berger a sloužila k dezinfekci vzduchu v nemocnicích.
  Velmi ráda navštěvuji Váš blog a těším se na další příspěvky. Máte můj obdiv.
  Přeji hezký den a krásné velikonoce. Ivana
  siskovaivana23@seznam.cz


  .

  OdpovědětVymazat
 39. Dobrý den, zkusím štěstí.
  Katalytické lampy vynalezl francouzský chemik Berger a původně se používala k čištění ovzduší v nemocnicích.
  Krásné jaro, Veronika Kubištová (V.Belikova@seznam.cz)

  OdpovědětVymazat
 40. Zdravím Moni a děkuji opět za možnost " to zkusit " :-)
  Katalickou lampu vynalezl lékárník Berger v roce 1898 a sloužila k dezinfekci vzduchu v nemocnicích.
  Mějte se na kopečku všichni prima pa Lenka
  len69ka@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 41. Dobrý den Moniko,
  krásný dárek, a proto i já prosím o zapojení do soutěže. Lampu vynalezl francouzský lékárník F. M. Berger používala se jako katalytický spalovací systém k dezinfekci vzduchu v nemocnicích.

  Moc děkuji a přeji Vám krásný den.
  vjohanko66@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 42. Dobrý den Moni,
  krásný dárek! tentokrát zkusím štěstí i já :-)
  Katalitickou lampu vynalez francouzský lékárník Berger k dezinfekci vzduchu v nemocnicích.
  Mějte se hezky!
  Jana
  novakojana@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 43. Dobrý den, i já bych ráda zkusila štěstí. Lampa vypadá krásně a princip jejího fungování je zajímavý.
  Katalytické lampy pocházejí z roku 1898, kdy francouzský lékárník Berger vytvořil katalytický spalovací systém k dezinfekci vzduchu v nemocnicích.
  Krásný den, Dáša
  alahav@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 44. Dobrý den. Tak nejen že si za soutěžíme, ale i se vzděláváme ;)
  Katalytickou lampu vynalezl lékárník M. Berger. Sloužila k desinfekci vzduchu ve zdravotnických zařízeních.
  Dekujeme Marie Skácelová

  OdpovědětVymazat
 45. Zdravím:-)))
  Škoda jen, že odpovědi jsou u komentářů rovnou vidět, ale tak napíšu to, co ostatní přede mnou:
  Katalytické lampy pocházejí z roku 1898, kdy francouzský lékárník Berger vytvořil katalytický spalovací systém k dezinfekci vzduchu v nemocnicích. Původní modely byly vyrobeny ze skla nebo z křišťálu a fungovaly na stejné bázi jako dnes - rozptylu katalytickým spalováním.
  Přeji hezký den a děkuji za milou soutěž.
  S pozdravem
  Hanka
  miksulka@email.cz

  OdpovědětVymazat
 46. Hezký den přeji 😀 taky zkusím štěstí. Katalickou lampu vynalezl lékárník Berger k desinfekci vzduchu. V současné době se také používá k dezinfekci vzduchu a potlačení pachů. Určitě bych ji doma ocenila s malými detmi, tak třeba to vyjde 😉 vaculova.misa@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 47. Hezký jarní den Moniko, také zkusím štěstí. Katalytické lampy pocházejí z roku 1898, kdy francouzský lékárník jménem Berger vytvořil katalytický spalovací systém k dezinfekci vzduchu v nemocnicích. Přejeme krásné Velikonoce na kopeček. Lenka

  OdpovědětVymazat
 48. Dobrý den ��, roku 1898 francouzský lékárník Berger vytvořil katalytický spalovací systém k dezinfekci vzduchu v nemocnicích. Přeji krásný den Blanka

  OdpovědětVymazat
 49. Více než 100 letá historie

  Světové centrum parfumérů a sklářů
  První katalytická lampa byla vyrobena společností Lampe Berger již roku 1898. Unikátní zařízení původně sloužilo k dezinfekci a čištění vzduchu v nemocnicích od nebezpečných mikrobů, bakterií, virů a nežádoucích pachů. Nápad přidávat do naplní vonné esence přišel o pár let později. Paříž byl začátkem 19. století světovým centrem parfumérů a sklářů. Ve společnosti zároveň rostla poptávka po hygieně a čistotě v domácnostech. Firma Lampe Berger toho využila a vytvořila unikátní produkt kombinující prověřenou funkčnost katalytických lamp pro čištění vzduchu s uměním francouzských parfuměrů a sklářů.

  Katalytické lampy v Československu
  Největší rozkvět zažívaly lampy v meziválečné době a v těchto časech se používaly i v Československu. Po roce 1948 zájem o lampy u nás opadl a problematická byla i jejich dostupnost. Renesance katalytických lamp tak u nás přišla až ke konci 90. let, kdy se opět zvýšil zájem o čistotu vzduchu, který doma dýcháme a současně o kvalitní interiérové parfémy.

  Je fajn dozvědět se zase něco nového:)
  simonablahovcova@gmail.com

  Krásný den:)

  OdpovědětVymazat
 50. V roce 1898 pařížský lékárník Maurice Berger za účelem čištění vzduchu v nemocnicích a podobných zařízeních.

  Krásný den přeje Jarka

  OdpovědětVymazat
 51. Na katalické lampy jsem narazila až letos a silně o ní začínám uvažovat.Říkala jsem si,že zkusím napsat Ježíškovi :-D Ale zkusím si u Vás zasoutěžit a třeba jí budu mít rychleji než na Vánoce :-D
  Katalickou lampu vynalezl( vyrobil) francouzský lékárník Maurice Berger v roce 1898. Její použití bylo v nemocnicích nebo márnicích k dezinfekci vzduchu.
  Přeji hezký den. Danča

  OdpovědětVymazat
 52. Krásný den Moni,
  katalytickou lampu vynalezl francouzský lékárník Berger za účelem dezinfekce vzduchu v nemocnicích.
  Děkuji za inspiraci. J. (janan@centrum.cz)

  OdpovědětVymazat
 53. Dobrý den,
  tak tohle mi našel můj kamarád gůgl: Katalytické neboli Berger lampy, vynalezené francouzským lékárníkem, se používaly na konci 19. století ve francouzských nemocnicích. Měly čistit vzduch a ničit patologické mikroorganismy díky ozonu vznikajícímu při katalytickém rozkladu.
  Hezký den JarolimkovaPavlina@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 54. Tak to je opravdu nádherný dárek. Výhra by jistě moc potěšila, proto zkouším štěstí.
  Katalytickou lampu vynalezl francouzský lékárník Berger, a to z důvodu dezinfekce vzduchu v nemocnicích.
  Hezký zbytek dne!
  Mirka, mirka.stop@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 55. Moniko,
  ráda si taky zasoutěžím o nádhernou katalytickou lampu ,kterou vynalezl lékárník Berger k dezinfekci vzduchu v nemocnicích.
  Krásné jarní dny . J.

  OdpovědětVymazat
 56. Hezký den Moniko,
  vynálezce katalytické lampy byl francouzský lékárník Berger a původně byla využívaná k dezinfekci vzduchu v nemocnicích.
  Díky za možnost zasoutěžit si :-)
  Milena (m.mastilova@seznam.cz)
  Milena (m.mastilova@seznam.cz)

  OdpovědětVymazat
 57. Diky za moznost soutezit o tak pekny darek! Katalyticke lampy se, diky M. Bergerovi, puvodne pouzivaly k desinfekci ovzdusi. Vune se v nich zacaly pouzivat az pozdeji.
  Krasne dny, Iveta
  (iveta-kostalova@centrum.cz)

  OdpovědětVymazat
 58. To je krása! Zkusím štěstí... Katalytická lampa se jmenuje podle svého vynálezce Maurice Bergera, který ji začal používat k dezinfekci nemocničního vzduchu - ve fr. Lampe Berger. Krásný článek je na wikipedii :-) Annika@centrum.cz

  OdpovědětVymazat
 59. Tento obchod ma opravdu pestrou paletu krasnych veci. Stesti zkusim. Odpoved je citaci z odkazu:
  Katalytické lampy pocházejí z roku 1898, kdy francouzský lékárník Berger vytvořil katalytický spalovací systém k dezinfekci vzduchu v nemocnicích.
  Preju hezke dny. M.

  OdpovědětVymazat
 60. Dobrý deň,
  lampa vyzerá nádherne a kombinácia mäta + jabĺčko určite krásne prevonia celú domácnosť :)
  Posielam odpoveď na súťažnú otázku: katalytickú lampu vynašiel pán Berger a pôvodne slúžila na dezinfekciu vzduchu v nemocniciach.
  Prajem pekný deň a teším sa na ďalšie články na Vašom blogu :)

  Alena Rybanská
  tn.alik@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 61. Krásný den Moniko, katalytickou lampu jsem dostala jako dárek k narozeninám právě od Á la Maison.
  Teď by si jí vysoutěžila pro maminku, také k narozeninám, jsem s ní moc spokojená, děkuji za soutěž a přeji krásné dny Kamila.
  Odpověď:
  Katalytické lampy pocházejí z roku 1898, kdy francouzský lékárník Berger vytvořil katalytický spalovací systém k dezinfekci vzduchu v nemocnicích.

  OdpovědětVymazat
 62. Krásný den Moniko,pravidelně čtu Váš blog,ale až dnes jsem se díky krásné výhře odvážila napsat...V roce 1898 lékárník Maurice Berger vytvořil první katalytickou lampu a tu si nechal patentovat. Tyto katalytické lampy se používaly po dlouhou dobu především k účelu ke kterému byly vynalezeny - tedy čištění a dezinfekci vzduchu od bakterií ve zdravotnických zařízeních. Zajímavé je, že už v tomto období se katalytické lampy používaly i v Čechách katalytickou lampu jsme mohli nalézt na půdě, pravděpodobně po prababičce. :-) Pěkný den Olga ojarolimova@upcmail.cz

  OdpovědětVymazat
 63. Milá Moniko,
  ráda zkusím štěstí.
  Katalytické neboli Berger lampy, vynalezené francouzským lékárníkem Bergerem, se používaly na konci 19. století ve francouzských nemocnicích k dezinfekci vzduchu. Měly čistit vzduch a ničit patologické mikroorganismy díky ozonu vznikajícímu při katalytickém rozkladu.
  Váš web patří mezi mé oblíbené a ráda se jím inspiruji.
  Zdravím a přeji krásné Velikonoce.

  Zuzana Golová
  zgolova@upcmail.cz

  OdpovědětVymazat
 64. dobrý den Moniko
  katalytickou lampu vynalezl francouzský lékárník Berger a sloužila k dezinfekci vzduchu v nemocnicích
  Pavlina leva.pavlina@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 65. Dobrý den,
  předně moc děkuji za další soutěž, snad se na mě konečně usměje štěstí=)
  Katalytickou lampu vynalezl v roce 1898 francouzský lékárník Berger za účelem dezinfekce vzduchu v nemocnicích.
  Pěkný den Vám přeji
  Marie
  marieskopikova@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 66. Pěkný den. Také zkusím štěstí :-) Lampu vynalezl franc. lékárník Berger a sloužila k dezinfekci vzduchu v nemocnicích. Lenka Pfefferová

  OdpovědětVymazat
 67. Milá Moniko, děkuji za možnost zúčastnit se. Jak se dívám výše, odpověď je zde již 67x správně zobrazena :-), nicméně: vynálezce - lékárník Berger, účel - dezinfekce nemocničního vzduchu. Hezké dny přeje Dáša
  adamtoune@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 68. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat
 69. Dobrý den p.Moniko,poprvé zkouším své štěstí ve vaší soutěži,jsem asi už mezi těmi posledními,ale dlouho jsem tady nebyla...Tak Katalytickou lampu vytvořil v roce 1898 francouzský lékárník Maurice Berger a sloužila k dezinfekci vzduchu v nemocnicích...Přeji krásný den,moc se mi stýskalo po vašem blogu.Mikeška

  OdpovědětVymazat
 70. Milá Moniko,

  cituji odpověď: "katalytické lampy pocházejí z roku 1898, kdy francouzský lékárník Berger vytvořil katalytický spalovací systém k dezinfekci vzduchu v nemocnicích". Vaše milé stránky jsou mi inspirací... peču kváskový chléb, vařím mýdla, chystám se na sýry...
  Přeji Vám hodně úspěchů,

  Sylvie

  OdpovědětVymazat
 71. Přeji krásný den,

  i já přidávám svou odpověď na otázku: Katalytickou lampu vytvořil Maurice Berger a sloužila k dezinfekci vzduchu v nemocnicích. Zdeňka

  OdpovědětVymazat
 72. Milá Moniko,
  i já moc ráda okukuji zboží v tomto obchodě, jsou to nádherné kousky.
  Lampu vynalezl chemik Berger k dezinfekci vzduchu.
  Krásný den a díky za soutěž :)
  Nika
  holkazbudejc@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 73. Mončo, tak jsem si vyhledala a zkusím štěstí v soutěži.
  Historie katalytických lamp sahá až daleko do roku 1898, kdy se francouzskému lékárníkovi Bergerovi podařilo vytvořit unikátní patent, na jehož principu katalytické lampy dodnes fungují. Sloužily k dezinfekci vzduchu nemocničního prostoru. Tento princip je založen na bázi katalytické oxidace, což je chemická reakce, při které vzniká hoření bez plamene a tato reakce čistí vzduch v interiéru od pachů, bakterií, infekcí a jiných nečistot. Tyto lampy jsou tedy bezpečnější než klasické aroma lampy či hořící vonné svíčky.
  Ála
  A kdyby náhodou :
  HajnaAlena@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 74. Milá Mončo, děkuji za soutěž ... katalytickou lampu vynalezl francouzský lékárník Berger za účelem dezinfekce vzduchu v nemocnicích ...
  Krásné jarní dny přeji, Marcela (bicanova.m@seznam.cz)

  OdpovědětVymazat
 75. Hezký den Moniko,
  vynálezce katalytické lampy byl francouzský lékárník Berger a původně byla využívaná k dezinfekci vzduchu v nemocnicích.
  Díky za hezkou soutez, vsem mnoho stesti ve hre!
  Ilona
  ilonawright@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 76. lampa sloužila k dezinfekci vzduchu v nemocnicích a vynalezl ji francouzský lékárník Maurice Berger. Hezký den. Dana

  OdpovědětVymazat
 77. Dobrý den Moni opět úžasná soutěž. Katalytickou lampu vynalezl v roce 1898 francouzský lékárník Berger za účelem dezinfekce vzduchu v nemocnicích zdravím kopeček Gábina. gabi.vicar@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 78. Krásný den Mončooii,zkusím štěstí,minule to bylo o pár čísel :-) Byl to francouzský lékárník F. M. Berger, na konci 19. století a mělo to sloužit jako dezinfekce vzduchu v nemocnicích. Krásný den a díky za soutěž Jana.
  janicka.doskova@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 79. Zdravím Vás,
  a skúsim šťastie i ja :-)
  Katalytické lampy pochádzajú z roku 1898, vynašiel ich lekárnik Berger ktorý vytvoril katalytický spalovací systém k dezinfekcii vzduchu v nemocniciach...
  Prajem vám krásne jarné dni plné slniečka,
  Aďka
  nicolete @ azet.sk

  OdpovědětVymazat
 80. Hezky den,
  Katalyticke lampy vynalezl lekarnik Berger na konci 19. stoleti. Dekuji za moznost soutezit. janku80@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 81. Dobrý den Moni,
  katalytické lampy vynalezl francouzský lékárník Berger v roce 1898, sloužily k dezinfekci vzduchu.
  Dějuji za tolik inspirativní blog.
  Posílám jarní pozdrav Eva :)
  moreva@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 82. Dobrý den,

  líbí se mi váše stránky, vždy mám radost z diy nápadů a geniálních receptů. Katalytická lampa by mě skutečně potěšila - vynálezcem je lékárník Berger a lampy sloužily k desinfekci nemocničního vzduchu.
  Hezké Velikonoce!
  Renáta
  r.sechovcová@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 83. Dobrý den paní Moniko,

  katalytické lampy pocházejí z roku 1898, kdy francouzský lékárník Berger vytvořil katalytický spalovací systém k dezinfekci vzduchu v nemocnicích. Původní modely byly vyrobeny ze skla nebo z křišťálu a fungovaly na stejné bázi jako dnes - rozptylu katalytickým spalováním.

  Peter
  psimi(zavináč)azet.sk

  OdpovědětVymazat
 84. Dobrý den paní Moniko,

  katalytické lampy pocházejí z roku 1898, kdy francouzský lékárník Berger vytvořil katalytický spalovací systém k dezinfekci vzduchu v nemocnicích. Původní modely byly vyrobeny ze skla nebo z křišťálu a fungovaly na stejné bázi jako dnes - rozptylu katalytickým spalováním.

  Ráda navštěvuji Váš blog, vždy se těším na nové příspěvky.

  Paulína

  paulinka1991
  (zavináč)
  azet.sk

  OdpovědětVymazat
 85. Dobrý den,
  v roce 1898 francouzský lékární Berger k desinfekci vzduchu v nemocnicích. Pavlína
  cachovap@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 86. Dobrý den paní Moniko,katalytické lampy pocházejí z roku 1898, kdy francouzský lékárník Berger vytvořil katalytický spalovací systém k dezinfekci vzduchu v nemocnicích. Původní modely byly vyrobeny ze skla nebo z křišťálu a fungovaly na stejné bázi jako dnes - rozptylu katalytickým spalováním.Ráda chodím na Váš blok pro inspiraci,nedávno manžel tvořil nad krbová kamna hambálek.Viola jaru70@centrum.cz

  OdpovědětVymazat
 87. Zdravím na kopeček. Katalytické neboli Berger lampy, vynalezené francouzským lékárníkem, se používaly na konci 19. století ve francouzských nemocnicích. Měly čistit vzduch a ničit patologické mikroorganismy díky ozonu vznikajícímu při katalytickém rozkladu.Poprvé jsem jí viděla právě na vašem blogu v některém z vašich starších příspěvků. Ráda vyzkouším. Hezký den, greiplova.petra@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 88. Krásný den, Moni,
  také zkusím štěstí :-)
  Katalytické lampy pocházejí z roku 1898, kdy francouzský lékárník vytvořil katalytický spalovací systém k dezinfekci vzduchu v nemocnicích.
  Hezký zbytek dne,
  Katka

  OdpovědětVymazat
 89. Asi tisici odpoved...;))
  Katalytické lampy pocházejí z roku 1898, kdy francouzský lékárník Berger vytvořil katalytický spalovací systém k dezinfekci vzduchu v nemocnicích.

  OdpovědětVymazat
 90. Dobrý den Moniko, moc děkuji za soutěž. Katalytické lampy pocházejí z roku 1898, kdy francouzský lékárník Berger vytvořil katalytický spalovací systém k dezinfekci vzduchu v nemocnicích. Moc zdravím a krásné jaro přeji. Veronika

  OdpovědětVymazat
 91. Moniko, opakuji se jako všechny mé předchůdkyně, lékárník Berger v roce 1898 pro použití k dezinfekci vzduchu v nemocnicích. Lampa je moc pěkná, za týden mám narozeniny, tak asi nasměruji manžela :-)
  Děkuji za možnost soutěžit.
  Hezké jarní dny, Radka

  OdpovědětVymazat
 92. Dobrý den Moniko,
  zkusím štěstí - katalytickou lampu vynalezl francouzský lékárník Berger v roce 1898, sloužila k dezinfekci vzduchu.
  Děkuji za soutěž, Zdeňka.

  OdpovědětVymazat
 93. Ahoj Moniko, to je nádhera! Šťastným vynálezcem byl lékárník Berger, který ji v roce 1898 vynalezl k dezinfekci vzduchu v nemocnicích. Zkouším štěstíčko, Oli, formanova@smartpress.cz

  OdpovědětVymazat
 94. Dobrý den paní Moniko,katalytické lampy, jak jsem se dočetla, pocházejí z roku 1898, kdy francouzský lékárník Berger vytvořil katalytický spalovací systém k dezinfekci vzduchu v nemocnicích. Přiznávám, že jsem je neznala a až díky vám se o nich něco dozvěděla. Tak zkouším štěstí. A pokud se na mě neusměje, určitě si nějakou pořídím a vyzkouším. Díky za soutěž. Jana

  OdpovědětVymazat
 95. pekny den ...a teraz v slovencine :-) katalyticku lampu vynasiel v roku 1898 francuzsky lekarnik berger za ucelom dezinfekcie vzduchu v nemocniciach. srdecne zo slovenska, klara

  OdpovědětVymazat
 96. Dobrý den,v roce 1898 vynalezl kataltickou lampu lékárník Berger a sloužila v nemocnicích k desinfekci vzduchu.
  Zdravím Dana
  Danacvrnk@email

  OdpovědětVymazat
 97. Dezinfikoval se jimi vzduch a vynalezl je lékárník Berger ve Francii.
  Přeji všem krásný jarem provoněný den. Olina z Jizerských hor

  OdpovědětVymazat
 98. Ahoj Moniko,
  lampu vynalezl v roce 1898 pan Berger a byla využívána k dezinfekci vzduchu v nemocnicích.
  Pěkný den!
  holcovi.zverotice@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 99. francouzský lékárník Berger, k dezinfekci vzduchu v nemocnicích. hezký den Martina

  OdpovědětVymazat
 100. Katalytická lampa je dekorační předmět do domácnosti, který odstraňuje nepříjemné pachy a dokáže rychle a intenzivně provonět i větší prostory.
  Vynálezl ji lékárník Matrice Berger v roce 1898.
  Pazderková.jana@email.cz
  Hezký den přeju.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ještě doplňují že původním účelem byla desinfekce vzduchu v nemocnicích.
   Pazderková.jana@email.cz

   Vymazat
 101. Dobrý den Moniko,
  Pan Berger vynalezl lampu v roce 1898 a byla využívána k dezinfekci vzduchu v nemocnicích.
  Krásný zbytek dne.
  krulisova.bara@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 102. Dobrý den, Moniko, lampu vynalezl v roce 1898 Francouz Lampe Berger a byla využívána pro čištění vzduchu v nemocnicích. S pozdravem Miluše.

  OdpovědětVymazat
 103. Dobrý večer, lampu vynalezl lékárník F.M.Berger v roce 1898 a používala se k dezinfekci vzduchu v nemocnicích. erarigi@email.cz

  OdpovědětVymazat
 104. Moni, budu se opakovat:
  francouzský lékárník Berger vynalezl lampu v roce 1898 a byla využívána k dezinfekci vzduchu v nemocnicích.
  ja.drnda zavináč seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 105. ahooj, soutěžím také :) Všechno má na svědomí pan Berger (made in 1898) a dezinfikovala vzduch v nemocnici. cervenkova.barbora()seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 106. Opakování je matka moudrosti: vynalezl ji franc.lékárník Berger a sloužila k dezinfekci vzduchu v nemocnicích. konecnamirka@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 107. Srdečně zdravím, lampu, jejímž účelem byla dezinfekce vzduchu v nemocnicích, vynalezl roku 1898 Francouz Lampe Berger.

  Pěkný den přeji všem!
  malaura@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 108. Zdravím,katalytická lampa-francouzský lékárník Berger v roce 1898.
  Třeba budu mít štěstí :-)
  hel.hajkova@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 109. Lékárník Maurice Berger, sloužila k desinfekci vzduchu v nemocnicích.
  Krásné jaro!Eva
  kovarikovi.eva@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 110. Vynalezena byla v 19.století lékárníkem Bergerem. Sloužila k dezinfekci vzduchu v nemocnicích.
  petasind@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 111. Maurice Berger k dezinfekci vzduchu.mr.frckova@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 112. Přeji krásný večer na kopeček ♥,
  k dezinfekci vzduchu v nemocnicích byla lampa vynalezena v roce 1898 lékárníkem Bergerem, Francie.
  Děkuji za šanci zkusit štěstí :), těším se na další příspěvky, jsou určitě velkou inspirací nejen pro mě. Krásné jaro, Moniko, Vám i celé rodině.
  Zuzana.

  OdpovědětVymazat
 113. Vynalezl jí lékárník Berger, sloužila k dezinfekci vzduchu v nemocnicích,v 19.století.
  pppekarkova@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 114. Tak jsem poctivě zagooglila :-D a nekoukala do předchozích komentářů. Že lampa sloužila k desinfekci vzduchu v nemocnicích jsem věděla (myslím, že dokonce na základě pátrání po přečtení nějakého staršího příspěvku o lampách zde Na kopečku), ale firmu Lampe Berger a rok 1898 jsem musela vyhledat.
  Tak si držím palce ;-).
  Pěkné jarní dny, Lea statekhorenice@centrum.cz

  OdpovědětVymazat
 115. Katalytické lampy vděčí za svůj vznik dvěma francouzským chemikům, kteří na konci 19 století vyvinuli z drahých kovů první katalytické zařízení.

  V roce 1898 lékárník Maurice Berger vytvořil první katalytickou lampu a tu si nechal patentovat. Tyto katalytické lampy se používaly po dlouhou dobu především k účelu ke kterému byly vynalezeny - tedy čištění a dezinfekci vzduchu od bakterií ve zdravotnických zařízeních. Zajímavé je, že už v tomto období se katalytické lampy používaly i u nás. Setkali jsme se s případy, kdy nám zákazníci řekli, že našli katalytickou lampu na půdě, pravděpodobně po prababičce. :-) Na zahraničních serverech se daí i dnes najít nádherné historické kousky očištěné od prachu sedajícího po mnoho let...

  V poválečném období minulého století se však katalytické lampy přestaly k nám dodávat. Ve Francii i dalších zemích se i přesto stále vyráběly a používaly a jejich obliba stále rostla i v domácnostech. Svého času byly katalytické lampy dokonce předmětem zájmu sběratelů (a jsou dodnes) protože existovaly (a stále jich pár ještě je) lampy ručně malované i známými malíři, některé lampy dokonce zdobené zlatem a drahými kovy...

  Nicméně tím, že se přestaly katalytické lampy k nám dodávat, považujeme je dnes za novinku, ačkoliv ve světě jsou již častokrát běžnou součástí domácností.

  OdpovědětVymazat
 116. Dobrý den,Moniko.Lampa je nádherná,moc by se mi líbila,proto zkusím štěstí.V roce 1898 ji vynalezl francouzský lékárník Berger a sloužily k dezinfekci vzduchu v nemocnicích.Děkuji za Váš blog,moc se mi líbí.Hanka./hana.nidecka@seznam.cz/

  OdpovědětVymazat
 117. ...náhodou "jdu" kolem a ona soutěž?! :o) účastníků je již moře - tak jen stručně: lékárník M. Berger pro dezinfekci vzduchu v nemocnicích...máte moc pěkný blog, alespoň co jsem stihla nahlédnout :o) Je to příjemné pokoukání. Přeji krásné jaro nejen na kopeček, ale i do rovin... :o) Peťa - p.za@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 118. V r. 1898 lékárník Berger k dezinfekci vzduchu.Moc moc si ji přeji od chvíle, co jste si ji pořídili k vám na kopecek☺ bartilonka@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 119. Lampu vynalezl lékárník Berger k dezinfekci vzduchu v nemocnici. Máte krásné stránky, ráda podle Vás zkouším nové recepty. Míša, misa.nemcova@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 120. Vynalezl ji lékárník Berger k dezinfekci vzduchu.lukasova-k@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 121. Dobrý večer Moniko,v roce 1898 vynalezl lampu francouzský lékárník Berger k desinfekci vzduchu v nemocnicích.Škoda,že ji v ambulanci ještě nemáme,možná tu od Vás?Říkala jsem si,co bylo zabaleno v bublinkové fólii v minulém příspěvku.Vzpomínám si, že jste lampu dostala od Ježíška,jak jste s ní spokojená?Nedivím se,že se Vám líbí ručičková váha.Já mám ručičkovou váhu z Lidlu a jsem s ní také spokojená.Pozdrav všem na kopeček.Alena

  OdpovědětVymazat
 122. Dobrý večer Moniko, po lampě pokukuji již delší dobu a tenhle typ by se mi obzvlášť líbil, a i když štěstí v soutěžích nemívám, opět ho pokouším. Katalytickou lampu vynalezl v roce 1898 lékárník Berger k pročištění vzduchu v nemocnicích.
  yveta.mahnertova@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 123. dobrý den - řadím se mezi katalytckélampychtivé: takže lampu vynalezl lékárník z Francie Maurice Berger a sloužila k desinfekci vzduchu v nemocnicích. :) .....a moc by se jí líbilo u nás :D lendulka.lendulka@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 124. Dobrý večer, v roce 1898 ji vynalezl francouzský lékárník Berger a sloužil k dezinfekci vzduchu v nemocnicích.Ráda chodím na váš blog a fandím vaší rodině. olga.kracmarova@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 125. Katalytické lampy vynalezl na konci 19. století francouzský lékárník Berger za účelem desinfekce vzduchu v nemocnicích. rachel@samuelcz.com

  OdpovědětVymazat
 126. Milá Mončo, tak trochu jak se říká s křížkem po funuse a já učitelka klidně můžu i opisovat:o). Ale stránky jsem si prohlédla dokonale, takže vím, že vynálezcem je lékárník Berger a jak už všechny přede mnou napsaly, bylo to kvůli desinfekci vzduchu v nemocnicích. Lampa je úžasná a určitě bych skákala radostí. Měj se krásně a moc díky i za tu šanci, krásné dny Inka

  OdpovědětVymazat
 127. Dobrý večer Mončo, katalytickou lampu vynalezl lékárník F.M.Berger v roce 1898 a používala se k dezinfekci vzduchu v nemocnicích. jitka.hrusova@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 128. Tak třeba se štěstíčko usměje. Děkuji Moni za soutěže a hlavně za blog. Moc vás všechny zdravím. A ještě splnit úkol: původně sloužila k dezinfekci vzduchu v nemocnicích a jejím "otcem" je fr. lékárník Berger.
  Mějte se na kopečku moooooc krásně. Zdraví Lu z Moravy, orangena@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 129. Krásný večer, Moni. Katalytickou lampu vynalezl francouzský lékárník Berger v roce 1898, kdy vytvořil katalytický spalovací systém k dezinfekci vzduchu v nemocnicích. Velmi by mi jako dárek udělala radost :-).
  Přeji krásné jarní dny.
  Alena Cekotovaalena@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 130. Ahoj.
  Vy máte Moniko tak lákavé soutěže, že se taky připojuju.
  A rovnou jsem to opsala.........Katalytické lampy pocházejí z roku 1898, kdy francouzský lékárník Berger vytvořil katalytický spalovací systém k dezinfekci vzduchu v nemocnicích.......
  Zdravím z kopce na kopec.Lída
  domeceknakopci@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 131. Dobrý večer Moni

  děkuji za další soutěž-Katalytická lampa pochází z roku 1898, kdy francouzský lékárník Berger vytvořil katalytický spalovací systém k dezinfekci vzduchu v nemocnicích.Taky bych byla moc potěšena dárkem
  děkuji Darina

  OdpovědětVymazat
 132. Dobrý večer,

  katalytickou lampu vynalezl na konci 19. století francouzský lékárník Berger za účelem desinfekce vzduchu v nemocnicích.
  petravechova@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 133. Opět zkouším štěstí... lékárník Berger, k dezinfekci vzduchu v nemocnicích.
  prima dny ak.21@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 134. Dobrý večer Moniko,
  taky zkusím štěstí :-)
  Katalytická lampa pochází z roku 1898, kdy francouzský lékárník vytvořil katalytický spalovací systém k desinfekci vzduchu v nemocnicích.
  Přeji krásně jarní dny Petra Brabcová

  OdpovědětVymazat
 135. Katalytické neboli Berger lampy, vynalezené francouzským lékárníkem, se používaly na konci 19. století ve francouzských nemocnicích. Měly čistit vzduch a ničit patologické mikroorganismy díky ozonu vznikajícímu při katalytickém rozkladu �� ...a hlavne je mooooc pekna �� plzoch@centrum.cz

  OdpovědětVymazat
 136. No teeeeda,též zkusím štěstí.
  Katalytické lampy pocházejí z roku 1898, kdy francouzský lékárník Berger vytvořil katalytický spalovací systém k dezinfekci vzduchu v nemocnicích.
  petradanova@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 137. Dobrý večer. Také pokouším štěstí.
  Katalytické lampy pocházejí z roku 1898, francouzský lékárník Berger vytvořil katalytický spalovací systém k dezinfekci vzduchu v nemocnicích.
  anna.z@email.cz

  OdpovědětVymazat
 138. Katalytickou lampu vynalezl lékárník Berger, k čištění vzduchu ve zdravotnických zařízeních. Díky moc za možnost ji vyhrát, bylo by to prima :-) v.z@email.cz

  OdpovědětVymazat
 139. Dobrý den, Moni. Katalytické lampy pocházejí z roku 1898, kdy francouzský lékárník Berger vytvořil katalytický spalovací systém k dezinfekci vzduchu v nemocnicích.Přeji pěkné jaro, Bohunka.

  OdpovědětVymazat
 140. Katalytické lampy pocházejí z roku 1898, kdy francouzský lékárník Berger vytvořil katalytický spalovací systém k dezinfekci vzduchu v nemocnicích. Míša (mischa.strnadova@gmail.com)

  OdpovědětVymazat
 141. Zdravím na kopeček...co se člověk nedoví... lékárník Berger, aby dezinfikovala vzduch v nemocnicích. Krásné jarní dny...jaliska@centrum.cz

  OdpovědětVymazat
 142. Dobrý večer i já polechtám štěstíčko.. Bergerovi lampy sloužily k dezinfekci ovzduší v nemocnicích.Posílám mnoho pozdravů na kopeček. Z❤

  OdpovědětVymazat
 143. Dobrý večer, také se přidávám, katalytické lampy vynalezl francouzský lékárník Berger - sloužily k dezinfekci vzduchu v nemocnicích. Ach jo, to je tam krásných věcí:). Dobrou noc Jitka (ji.jezkova@seznam.cz)

  OdpovědětVymazat
 144. Dobrý večer, katalytickou lampu vynalezl francouzský lékárník Berger, aby dezinfikovala vzduch v nemocnicích. Zdravím na kopeček. Helena (caberga@seznam.cz)

  OdpovědětVymazat
 145. Dobrý večer, katalytickou lampu vynalezl koncem 19. století francouzský lékárník Berger za účelem desinfekce vzduchu ve zdravotnických zařízeních. Sovička

  OdpovědětVymazat
 146. Dobrý večer, katalytická lampa pochází z roku 1898,kdy francouzský lékárník Berger vytvořil katalytický spalovací systém k desinfekci vzduchu v nemocnicích. Děkuji za novou soutěž. Váhá je kouzelná. Petra

  OdpovědětVymazat
 147. Dobrý večer,přidávám se k soutěžícím- katalytickou lampu na konci 19. století vynalezl francouzský lékárník Berger k dezinfekci v nemocnicích...I když jen o výhru nejde- chtěla jsem Vám poděkovat za příjemné chvíle s vaším blogem:-) Jak to děláte, že kromě doopravdického života stíháte ten život tak hezky fotit a dokumentovat... Mějte se fajn, i když to se asi už máte:-) (pavlina.mezerova@seznam.cz)

  OdpovědětVymazat
 148. Dobrý večer, lampy pocházejí z roku 1898, kdy francouzský lékárník Berger vytvořil katalytický spalovací systém k dezinfekci vzduchu v nemocnicích. Díky za krásnou soutěž, miluju Váš blog, krásné nápady, báječné recepty a fotky. Katka
  kaca.val@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 149. Lékárník Berger a sloužila k desinfekci vzduchu...
  philosoraptorka@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 150. Dobrý večer, lampu vynalezl lékárník Berger a sloužila k desinfekci vzduchu v nemocnici. Díky za soutěž o krásný dárek. Posílám mnoho pozdravů na kopeček. vlasta.vlckova@centrum.cz

  OdpovědětVymazat
 151. Katalytické lampy pocházejí z roku 1898, kdy francouzský lékárník Berger vytvořil katalytický spalovací systém k dezinfekci vzduchu v nemocnicích.
  Děkuji za soutěž, přeji hezké jarní dny a vše dobré, Martina
  martina.stop@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 152. Dobrý den, tento malý zázrak vymyslel pan Berger, francouzský lékárník. Katalytické lampy prvotně sloužily k dezinfekci a čištění vzduchu ve zdravotnických zařízeních. Děkuji Lenka lenka.vybiralova1@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 153. Lampu vynalezl lékárník Maurice Berger k dezinfekci vzduchu v nemocnicích.
  Díky za soutěž. Hezký den. Petra
  kricenska.petra@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 154. Dobré ráno Moniko.
  Také opět zkusím štěstí a připojuji svůj komentář. Katalytické lampy pocházejí z roku 1898, vynalezl je francouzský lékárník Berger, který vytvořil katalytický spalovací systém. Lampy sloužily k dezinfekci vzduchu v nemocnicích. Monika Prudičová
  mondass@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 155. Ahoj Mončo, v roce 1898 ji vynalezl francouzský lékárník Berger. Vytvořil katalytický spalovací systém k dezinfekci vzduchu v nemocnicích.
  Váha je krásná, také mám radši takovéto vážení než digi...
  Děkuji za soutěž a přeji pěkný den. D.
  daglar@centrum.cz

  OdpovědětVymazat
 156. Zdravím na kopeček,lampu vynalezl francouzský lékárník Berger v roce 1898,kdy vytvořil katalytický spalovací systém k dezinfekci vzduchu v nemocnicích..Díky za soutěž i příspěvky,třeba ten poslední- když dorazí balíček.. to taky miluju a nemusím být dítě...Mějte se Angelika,angelika.salplachtova@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 157. Ahoj Moniko,jak již přede mnou je napsáno a taky na stránkách obchodu...lampu vynalezl francouzský lékárník Berger v roce 1898.Sloužily k dezinfekci vzduchu v nemocnici.
  Krásné jarní dny.Dáša B.

  OdpovědětVymazat
 158. Lampu vznalezl pařížský lékárník Maurice Berger za účelem čištění vzduchu v nemocnicích a podobných zařízeních. Marta

  OdpovědětVymazat
 159. Krasny den! Take se pripojuji do souteze.Lampu vynalezl francouzky lekarnik Maurice Berger, a udajne slouzila k dezinfekci v nemocnicnich a jinych zarizenich... Dekuji.preji kradne dny a Velikonoce.Monika Vajsova

  OdpovědětVymazat
 160. Hezký den, i já se ráda připojuji k soutěži. Katalytická lampa je vynálezem francouzského lékárníka Bergra z roku 1898, jejich původní funkce byla dezinfekce vzduchu v nemocnicích. Přeji celé rodiny příjemné jarní dny. Jarmila j.story@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 161. Krásný den, paní Moniko. Děkujeme za Vaši další skvělou nabídku a k tomu tedy jen, že francouzský lékárník M. Berger tuto lampu vytvořil k desinfekci prostředí v léčebných zařízeních. Přeji hezký zbytek dne a uvidíme, kdo bude mít tentokrát štěstí a plno radosti. Dáša.

  OdpovědětVymazat
 162. Dobrý den, Moniko. Katalytickou lampu vynalezl francouzský lékárník M.Berger k dezinfekci vzduchu v nemocnicích. Mějte se krásně. Milena mtoufarova@centrum.cz

  OdpovědětVymazat
 163. Dobrý den, děkuji za soutěž, i já se připojuji.
  Katalickou lampu vynalezl lékárník Berger v roce 1898 a sloužila k dezinfekci vzduchu v nemocnicích.
  Objevila jsem ji u vás na blogu již před časem , dokonce jsem o ni psala Ježíškovi :-)Petra
  petra.lans@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 164. Krásný den, paní Moniko. Katalycké lampy miluji a tak se připojuji k dnešní soutěži. Katalyckou lampu vynalezl francouzský lékárník Berger a původně sloužila k dezinfekci vzduchu v nemocnici. Moc děkujeme a přeji krásný den. S pozdravem Markéta - email: noskova.marketa@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 165. Krásný den, děkuji za soutěž, pokusím se polechtat štěstí:-))
  Francouzský lékárník Berger v roce 1898, původně sloužila k dezinfekci vzduchu v nemocnicích.
  Veronika
  brettova.veronika@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 166. Dobré ráno Moni.
  Také opět zkusím štěstí. Katalytické lampy vynalezl francouzský lékárník Berger v roce 1898.Lampy sloužily k dezinfekci vzduchu v nemocnicích. Děkuji za soutěž. Veronika verunka@verunka.eu

  OdpovědětVymazat
 167. Hezké ráno Moniko,
  katalickou lampu lampu vynalezl pan Berger - francouský lékárník, v roce 1898. Původně mela lampa sloužit k dezinfekci vzduch v nemocnici. chladkova.helena@seznam.cz
  Hezký den

  OdpovědětVymazat
 168. Dobrý den Monco,
  lampa je krásná. je od francouzského lékárníka Bergera-k čištění vzduchu v nemocnicích.
  vitmajerovahelena@seznam.cz
  Děkuji za soutěž.

  OdpovědětVymazat
 169. Dobré ráno, paní Moniko,
  předem děkuji za úžasné příspěvky co sem dáváte, se ségrou Vás často sledujeme!
  Je naprosto skvělé se cítit sledováním Vašich stránek jako doma <3
  Ale zpátky k Vaší otázce. Katalytickou lampu vynalezl francouzský lékárník Berger v roce 1898.
  Lampa sloužila k dezinfekci vzduchu v nemocnicích a byly vyrobeny ze skla nebo křišťálu.
  S přáním krásného dne, Nikola
  moseova.nikola@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 170. Hezký den,
  Lampu vynalezl lékárník Maurice Berger k dezinfekci vzduchu v nemocnicích.
  Hezký den Iva
  ivanaloff@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 171. Moniko, pěkný den,
  velmi málo se zapojuji do soutěží, dnes udělám výjimku :-)
  Lampu vynalezl francouzský lékárník Berger v roce 1898,která původně sloužila k dezinfekci vzduchu v nemocnicích.
  danabila1@seznam.cz

  příjemně se u tebe na blogu pobývá

  Dana

  OdpovědětVymazat
 172. Hezký den,
  Katalytické lampy pocházejí z roku 1898, kdy francouzský lékárník Berger vytvořil katalytický spalovací systém k dezinfekci vzduchu v nemocnicích.

  Krásný den přeji
  valkovamona@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 173. Krásný den Moniko.
  Předem Vám musím poděkovat za fantastický recept na kynuté těsto na buchty. Moje druhé kynuté buchty v životě a skvělé. Moc děkuji.
  Katalytickou lampu vynalezl pan Maurice Berger a nechal si ji patentovat. Tyto katalytické lampy se používaly po dlouhou dobu především k desinfekci nemocnic.
  Mějte pohodový den.
  Jsem tu s Vámi ráda.
  Andrea
  smidova.an@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 174. Dobrý den a děkuji za šanci soutěžit. :-)
  Katalytická lampa původně sloužila k dezinfekci vzduchu ve zdravotnických zařízeních a vynalezl ji franc. lékárník Berger.
  Katka Š. (smidova.kat@seznam.cz)

  OdpovědětVymazat
 175. Dobrý den, Moni.
  Katalytickou lampu vynalezl Francouz Berger (lékárník) v roce 1898 a používaly se k desinfekci vzduchu v nemocnicích. ... Děkuji za soutěž - toto jsem nevěděla a tak jsem zase o něco chytřejší :-).
  Krásné jarní dny, Eva. eva.sachova@tiscali.cz

  OdpovědětVymazat
 176. Dobrý den,
  moc se mi líbí vaše stránky.
  Lampu vynalezl lékárník Maurice Berger a sloužila k dezinfekci vzduchu v nemocnicích.
  děkuji za soutěž o tuto luxusní lampu.
  Zuzka
  zvitmajerova@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 177. Dobrý den Moniko, krásná dekorace, kterou nabízíte, ale taky účinná. Katalytická lampa čistí a dezinfikují vzduch – výsledky testů dokazují 99% úmrtnost roztočů, bakterií i plísňových spor. Určitě vhodná do každé domácnosti a každý by ji rád přivítal doma ☼ Moc ráda k Vám chodím na návštěvu, ráda se kochám Vašimi obrázky a vyprávěním, umíte to krásně. Přeji Vám hezký zbytek postních dnů a krásný vstup do Velikonoc. Zdraví Eva
  eva.vrablova@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 178. Krásny deň, ani som nevedela, že niečo také existuje :) Ďakujem, za rozšírenie môjho obzoru. Túto skvelú vecičku vynašiel francúzsky lekárnik p. Berger v roku 1898 a pôvodným zámerom bola dezinfekcia vzduchu v nemocniciach. Veľmi múdry pán, znova sa mi potvrdilo, že tie najzaujímavejšie a najpotrebnejšie veci bývajú v podstate tak jednoduché... Zaujalo ma to dokonca tak, že som si o týchto lampách začala zisťovať ďalšie informácie. Viete, že ich používal aj Picasso? :) A nie sú trendom len posledných pár rokov, na Slovensku a v Čechách sa používali už v minulom storočí, len sa na ne, po vojne, akosi zabudlo...Ďakujem za skvelú možnosť získať ju :)
  Ľubka (sotakovalubica@gmail.com)

  OdpovědětVymazat
 179. Krásný jarní den,
  i když dnes u nás prší. Děkujeme za pěknou soutěž, už dlouho si tuto lampu přeji a její nákup pořád odkládám a říkám si, už přístě si ji objednám. Takže zkouším štěstí: lampu vytvořil francouzský lékárník Berger v 19. století a sloužila k dezinfekci vzduchu v nemocnicích.
  Ráda čtu Váš super blog. Silva
  silvie.labancova@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 180. Ahoj Kopeckovic,lampu vynalezl francouzský lékárník Berger v roce 1898,kdy vytvořil katalytický spalovací systém k dezinfekci vzduchu v nemocnicích. Dekuji za moznost zucastnit se souteze, zdravi zuza

  OdpovědětVymazat
 181. Zdravím, Moniko, katalytické spalování využil jako první francouzský lékárník Berger a používal jej k desinfekci vzduchu v nemocnicích.
  Myslíte, že by katalytická lampa zvládla odstranit i typický "zápach" ze starých knih po prarodičích, které dlouho ležely na zaprášené půdě?
  Děkuji a posílám pozdravy na kopeček. Marie

  OdpovědětVymazat
 182. Doliny zdraví kopeček. Lampu vynalezl francouzský lékárník F. M. Berger, stalo se to na konci 19. století a mělo to primárně sloužit jako dezinfekce vzduchu v nemocnicích. Martina

  OdpovědětVymazat
 183. Krásný den Moni, také se připojuji do soutěže.
  Katalytickou lampu vynalezl francouzský lékárník Maurice Berger a byly využívány k dezinfekci vzduchu v nemocnicích.
  Děkuji, s pozdravem Zuzana Hauková.....zuzu.sl@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 184. Správná odpověď je: francouzský lékárník Berger, který ji (katalytický spalovací systém) vytvořil pro dezinfekci vzduchu v nemocnicích. Žertovné je, že "pracně" hledáte odpověď a po otevření komentářů zjistíte, že nebylo třeba :-) ale aspoň se člověk na chvíli zastavil a dověděl něco nového a od Vás, Moniko, jako vždy krásného!! Díky moc a krásný den! alepat@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 185. Dobrý den Moniko, děkuji za soutěž, s radostí se připojuji.
  Katalytickou lampu vynalezl lékárník Berger v roce 1898 a sloužila k dezinfekci vzduchu v nemocnicích.
  Snad se zadaří a usměje se na mě štěstí! Staňka P.

  OdpovědětVymazat
 186. Dobrý den Mončo vynalezl ji lékárník Berger Maurice k dezinfekci vzduchu v nemocnicích. Hezký i když upršený den faby@seznam.cz přeje Bára

  OdpovědětVymazat
 187. Zdravím z jarního rozkvetlého Brna!
  Své štěstí v soutěži zkusím i já: katalitickou lampu vynalez francouzský lékárník Berger k dezinfekci vzduchu v nemocnicích.
  Přeji krásný zbytek dne :)
  Eva Šindelářová, pottwurka@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 188. Dobrý den Moniko,
  lampu vynalezl francouzský lékárník Berger a sloužila k dezinfekci vzduchu v nemocnicích.
  Děkuji za soutěž.
  Martina
  email: haklova.martina@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 189. Srdečně zdravím Moniko,
  první lampu vytvořil a nechal si ji patentovat lékárník Maurice Berger. Byla vynalezena a sloužila k účelu čištění a dezinfekce vzduchu ve zdravotnických zařízeních.
  Hezká soutěž, sama jsem moc ráda, že jsem se dozvěděla více o původu a účelu. Děkuji, Darina. darina.rajtova@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 190. Zdravim na Kopeček a zkoušim štěsti.Lampu vynalezl M.Berger,ktera sloužila jako adezinfekce vzduchu v nemocničnich zařizenich.Vlasta

  OdpovědětVymazat
 191. Krásný den Mončo, i já se připojuji do soutěže.
  Katalytickou lampu vynalezl francouzský lékárník Maurice Berger a byly využívány k dezinfekci vzduchu v nemocnicích.
  Milena
  email:sojkami@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 192. Petra Dvořáčková6. dubna 2017 12:28

  Dobrý den, paní Moniko,
  tak zase zkusím štěstíčko. Lampu vynalezl lékárník pan Berger a sloužila v nemocnicích k dezinfekci vzduchu. Moc díky a pěkný den!
  petradvoracek@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 193. Milá Moniko, mám hrozně ráda Vaše soutěže, vždycky je v nabídce něco hezkého a praktického a výjimkou není ani tato lampa, o které jsem doposud vůbec nic netušila. Takže odpovídám, že lampu vynalezl lékárník Maurice Berger k dezinfekci vzduchu v nemocnicích a třeba mě to Vaše počítadlo jednou vybere, i když konkurence je snad čím dál víc;-) Hezky den na kopeček! Věra veramarhanova@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 194. Přiznám se, že odpověď jsem nevěděla a musel jsem zapátrat a teď už vím, že lampu vynalezl francouzský lékárník pan Berger a sloužila k dezinfekci vzduchu v nemocnicích. Zajímavé... A vaše váha je úžasná. Já pořád čekám, kdy se mi ta moje obyčejná odporoučí, abych si mohla koupit právě ten typ, jako je vaše :-) Krásný den. Petra K. (petra.kavka@email.cz)

  OdpovědětVymazat
 195. Zajímavé, poučné, děkuji paní Moniko, že nás čtenářky tak hezky a nenápadně vzděláváte :-). Jako paní Věrka přede mnou, dosud jsem vůbec netušila o její existenci. Lampu vynalezl francouzský lékárník Maurice Berger. Mějte krásné jarní dny! Srdečně zdravím na kopeček! Renata

  OdpovědětVymazat
 196. Neznala jsem, díky za rozšíření obzorů,
  že jsou tyto lampy původem z nemocnic sloužící v 19. století k dezinfekci vzduchu, přišel s nimi pan Berger.
  marketa.botankova@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 197. Dobrý den Moniko,
  lampu vynalezl francouzský lékárník Berger k dezinfekci vzduchu v nemocnicích.
  Hezký den Šárka. (schusterova.sarka@seznam.cz)

  OdpovědětVymazat
 198. Hezký den všem.
  Katalytickou lampu vynalezl francouzský lékárník Berger v roce 1898.
  Lampa sloužila k dezinfekci vzduchu v nemocnicích a lampy se vyráběly ze skla nebo křišťálu.
  Zdraví Martina Barešová

  OdpovědětVymazat