sobota 11. března 2017

Probouzející se Mikulov


...  jsme si včera prošli. Město se po zimě probouzí a načerpává nové síly pro další turistickou sezónu. Naše rodina se tu uličkami procházela téměř sama. Všechna turistická lákadla ještě zavřená, jen silný vítr a déšť. Počasí opravdu nic moc, ale dojem to tomuto krásnému místu ubralo jen nepatrně. Ještě si vybírám dárek k narozeninám. Mí bratři s rodinami mi dali poukázku na degustaci do sklípka k našemu oblíbenému vinaři z Vrbice. A dárek byl o to záživnější, že  jeli s námi. Takový rodinný výlet za dobrým vínečkem. A to tady na Moravě opravdu umí.
Tak pojďte na krátkou předjarní procházku malebným Mikulovem.Tak a jsme u konce promenády. Na Svatý kopeček jsme chtěli vyjít, ale spustil se tak silný déšť, že si ho necháme na zpáteční cestu.
A ještě jednou děkuji za starost, jak jsem dopadla s diskem. Nevalně. Dvacet hodin jsme z disku nějaká data stahovali, ale jsou nečitelná a nezachránili jsme zatím ani ťuk. Tak jsem ráda, že zrovna Mikulov, který z počítače také zmizel, jsem měla možnost si opět projít a zamrazit do fotografií.

Mějte hezký den,
M.

21 komentářů:

 1. Moni, moc přeji krásný výlet :) jen je to TA Vrbice :) trhá mi to oči, když to vidím, protože moje kamarádka z této vesnice pochází a já to tam miluji :) A.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No vidíte a ani místní se neshodnou. jedni říkají ty Vrbice a druzí ta Vrbice. Ptali jsme se na to speciálně :-)

   Vymazat
 2. No a o tom to je! Byla jsem v Bavorsku, Švýcarsku, Dánsku, Holandsku, Itálii, Chorvatsku a i v Rusku (tehdá ještě v SSSR a v Mikulově ne ! A přitom vím, že tady u nás je to zemský ráj to na pohled :-)
  Hezký víkend u vás na kopečku!
  Hanka z Podkrkonoší

  OdpovědětVymazat
 3. Moni....tise zavidim!Mikulov miluji.Jak se jmenuje Pan vinar z Vrbice?Dekuji JP

  OdpovědětVymazat
 4. Moni,vzdyt ja Vam fot.z blogu mohu poslat...Sice postupne,ale pomoc by to byla??!!Hezke dny JP

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jiřinko, to bych se je mohla poslat sama, ale jsou tady v malém rozlišení a na tisk bohužel se nehodí. I tak děkuji.

   Vymazat
  2. Aha...prominte.To je ta ma zachran.povaha....

   Vymazat
 5. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat
 6. Milá Moniko,pamatuji Mikulov ještě z dob "totáče" a musím říci,že dříve to taková idyla nebyla.Jelikož manžel z tohoto města pochází,pobývala jsem tam poměrně často.Jednou jsme se večer vraceli z návštěvy známých a něčemu jsme se smáli a hned nás legitimovala hlídka VB.Město má paradoxně štěstí, že se tam za minulého režimu nebudovala spousta kýčovitých moderních staveb.Stačí na náměstí ta skleněná bývalá budova spořitelny.Proto je dnes toto město tak malebné a i já se tam ráda vracím,byť jen na jednodenní výlety.Nejvíc miluji výhledy z kopečku.To místo má v sobě magickou energii,kterou tam cítím.Ne nadarmo se tam podle pověsti pořádaly čarodějnické sabaty.Krásný zbytek výletu a ještě hezčí návraty.Alena

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Opravdu není město, kam by nehezký urbanismus z dob soudruhů nezasáhl:-(

   Vymazat
 7. Zážitkové dárky jsou nejlepší, obzvlášť, pokud se jich účastní i dárce. V naší rodině je to taky populární, ať už jde o výlet, krátkou dovolenou nebo třeba únikovou hru. Vždy jsme rádi, že si to můžeme užít společně.
  Fotky máte nádherné, jako vždy :-)
  Hezkou sobotu, Karla

  OdpovědětVymazat
 8. Krásné fotky z krásného Mikulova. A ten Svatý kopeček.... nádhera.
  Užijte si prodloužený víkend.

  OdpovědětVymazat
 9. Krásně si to užijte a v dobrém závidím,ale nás to čeká v létě,papa Dáša

  OdpovědětVymazat
 10. V Mikulově a okolí je hezky a v turistické sezoně se dovíte z historie hodně. Moc se mi tam líbilo. Vaše hezké fotky mi to připomněly, díky. Zdraví Iwka PS: Pěšky směrem na Rakousko je to také hezké.

  OdpovědětVymazat
 11. V Mikulově a okolí jsme byli s mužem na naší úplně první dovolené. Počátek vztahu,spousta emocí, krásné místo.. Máme na co vzpomínat. Ivča

  OdpovědětVymazat
 12. Dobrý den Moni,
  mohla by jste mi doporučit ubytování v Mikulově a okolí?
  Děkuji.
  Petra

  OdpovědětVymazat

Mějte se hezky a předem děkuji za vaše milá slova a řádky, kterých si velmi cením.
S láskou Monča ♥