neděle 24. července 2016

Domácí nanuky


Celé léto jedu v rychlé a jednoduché výrobě nanuků. Sezónní ovoce, smetana, tvaroh, cukr. Naše holky a speciálně Bety na nich ujíždí.

Meruňkový  domácí Míša

Rozmixuji 6 oloupaných meruněk, 100 g tučného tvarohu v mističce, 80 ml smetany a moučkový cukr dle chuti.
Toto množství je o trochu větší, než na čtyři nanuky, které v tvořítku máme. Zbytek hmoty naliji do plastových mističek a také přijdou vhod:-)

Rychlovka, opravdu. Nanuky mají oproti domácí zmrzlině tu výhodu, že je nemusíte během tuhnutí šlehat.Krásné léto plné chutí.
M.

6 komentářů:

 1. My děláme přesně tyto, ale většinou banánové:) Výborné jsou i banány se smetanou jako kostky ledu:)

  OdpovědětVymazat
 2. U nás je to stejné, jen kluci mají raději přímo ovocnou dřeň než smetanové. Už jsme zkusili různé nanuky- jahodové, třešňové, višňové, rybízové, včera a dnes je hitem melounový. No a když není ovoce, zmrazíme coca colu a jak se máme! Ať žije léto a formičky na nanuky! Peťula

  OdpovědětVymazat
 3. Ahoj Moni, my v tom jedeme taky. A když není zrovna něco na chalupě na zahrádce, tak vezmeme citrón...Jako svačinka vynikající a oblíbené u všech. Moc Vás zdravím a těším se na setkání :)

  OdpovědětVymazat
 4. Jj, nanuky doma my taky radi. Ted se chystam take na merunkove, jen bez tvarohu, proste ovocne;-). M.

  OdpovědětVymazat
 5. Zkuste zamrazi nakrajeny banan a jine ovoce asi 4:1 to vychytate a mrazene chvilicku povolene rozmixovat je to jen ovoce a banan tomu doda "smetanovost"

  OdpovědětVymazat

Mějte se hezky a předem děkuji za vaše milá slova a řádky, kterých si velmi cením.
S láskou Monča ♥