sobota 23. dubna 2016

Džungle


I ty nejmenší děti dokáží zázraky. Mají dar vidět ještě svýma očima a nebýt ovlivněny produkcí Disney. Ráda jejich tvořivosti využívám k vytvoření něčeho výjimečného, krásného a originálního.
Tentokrát společná obr koláž na schodiště.
Každý namaloval jedno zvíře, nebo listy pouze temperou bez detailů. Ty jsme dokreslili až po zaschnutí suchými pastely. Všechna peříčka, srst, kůži, tlamičky, kontury, skvrny, rýhy, žilky na listech ... A já jsem konečnou podobu džungle lepila Herkulesem na veliký silný karton ... asi od ledničky:-)
Osvědčilo se mi kupovat temperu v litrových lahvích. Koupím základní barvy a namícháme si desítky odstínů, které potřebujeme. Nechci po rodičích ty klasické tempery v tubičkách. Jsou extrémně nepraktické a drahé. Ač předem zdůrazňujete, aby vymáčkli barvy raději méně, že ji nevrátí ... vždy je za pár týdnů prázdná, u poloviny tub chybí zavírátko, povalují se jednotlivě oleptané pojidlem a barvou po kufříku ... no prostě hrůza.

A tady jsou autoři, "mí" malí umělci. Jsme ale prořídlí ... řádí nám neštovice:-)
Hezký víkend.
M.

6 komentářů:

 1. To je zase krása! :-) Tvoření s dětmi je néééj! :-)

  OdpovědětVymazat
 2. Moni, nádhera !!! Nápad, provedení i šikovné dětičky.

  OdpovědětVymazat
 3. Dobrý den, Moniko, když vidím tyhle příspěvky na téma škola, napadne mi, že je pravděpodobné, že učíte děti i angličtinu. Tam byste neměla něco pro inspiraci? Budu se těšit :) z.

  OdpovědětVymazat
 4. Moni - krása ♥♥
  P.S pobavila si mě - mě drahé milované dcerce bude letos 12let a stále má tempery ve školním kufříku v tomto stavu - jednotlivě oleptané pojidlem a barvou po kufříku, víčka u většiny chybí nebo je tam jen tak našťouchlé :))
  Krásné jarní dny přeji, Renata

  OdpovědětVymazat
 5. Pěkné moc,nezkusíte moře...dae

  OdpovědětVymazat
 6. https://www.email.cz/web-office/KoN31kqZbo8KQ7KRbFQj-IIX3RSk4CmRknUoz14lOmABAZ81vNwMYXcK-UwDFoVYviIRIOo/ZV%C3%8D%C5%98%C3%81TKA%20P%C5%98ED%20NAROZEN%C3%8DM.pps
  10 snímek jsou netopýři, snad se to načte

  OdpovědětVymazat

Mějte se hezky a předem děkuji za vaše milá slova a řádky, kterých si velmi cením.
S láskou Monča ♥