středa 22. července 2015

Krušné horyS posledním dnem antibiotik jsme odfrčeli směr Krušné hory.
Hurá za výlety, výšplapy a výhledy.
Zase pohledy z výšek dolů do  naší vlasti.
Jedno velké překvapení ... Krušné hory jsou v létě vylidněné.
 Během jednoho dne jsme potkali dva vlekaře (toho dole a nahoře) a našeho pana správce.
První den jsme navštívili rozhlednu v Málkově 
(my s Bety jsme se vrátily z druhého patra, neb celá rozhledna byla jen z železných roštů a tudíž průhledná:o)
Vyšli jsme na kopec  Mědník s kostelíčkem a vylezli  jsme na Klínovec
kde nebyla ani noha, ani kiosek s vodou natož si dát kávu a zmrzlinu.
Všude téměř sami.
 Místy jsem si říkala, jestli tady nevypukla epidemie.
Opak Šumavy.

PS: Brácha mi říkal svačinu s sebou. 
Nevěřila jsem, že by se tu nedalo něco koupit, ale svačinu máme naštěstí s dětmi vždy v ruksaku :o)Mědník

Hasištejn
Klínovec

Začínám být alergická na tipy vět:
 Mamí, kdy už tam budem?
Za deset minut. A kolik je to hodin?
 A to je dlouho?
 Kolikrát se ještě vyspíme, než ... a to je hodně?
Je těžké něco neustále vysvětlovat hlavičce, která 100 metrů považuje za delší vzdálenost než 10 kilometrů a neustále se vyptává :o)


Ale sranda musí být.
Pěkný den,

14 komentářů:

 1. Milá Mončo,
  To je tedy fakt zajímavé, že je tam tak liduprázdno. Čím to může být?
  Je vám ale jasné, že jakmile jste toto napsala, tak se tam příští rok (nebo možná ještě jetos) vypraví celá spousta rodin vašich čtenářek...? ;-)
  Takže příští rok bude vylidněni zase jinde.
  Mějte se a hezké léto
  Š.

  OdpovědětVymazat
 2. Moni, díky za tip! Tady u nás, v Českém Ráji, je to spíš přelidněné, my sice bydlíme "na samotě u lesa", stranou od toho blázince, ale jen se spustit dolů do vsi pro nějakou tu "forotu" je pro nás nad lidské úsilí...jsme srny plaché, jak říká náš kamarád, proto tip na vylidněné Krušné hory více než vítáme.
  Užívejte prázdnin a hlavně už buďte jen zdraví! Šárka

  OdpovědětVymazat
 3. Jé, tak to jsme se tam minuly! Byla jsem o víkendu na Mědníku i na Klínovci a potvrzuji, je tam krásně a liduprázdno :-)
  Krásné fotky!

  OdpovědětVymazat
 4. Ahoj,
  jsme z podkrušnohoří a v neděli jsme také prochodili Klínovec. Potvrzuji liduprázdno = nádherně! 350m pod rozhlednou Klínovec, směrem na Boží dar je nádherné posezení s výborným jídlem a výhledem do údolí (takže kafe i jídlo se i na Klínovci dát dá) a pak pokračovat lesem dolů do Božího daru ... doporučuji.
  Vy jste toho stihli poznat hodně. Tak ještě doporučuji Kadaň. Moc pěkné historické městečko se stezkou Maxipsa Fíka podél řeky Ohře: http://www.nabrezimaxipsafika.cz/sekce/3/aktivity
  Hezký den
  Veronika

  OdpovědětVymazat
 5. Ahojky Moni, Krušné hory jsou malý kousek od nás a pro mě jsou srdeční záležitostí. Mám ráda ty rozlehlé pláně a volnost, ale jsou opravdu liduprázdné a nedoceněné. Velký podíl na tom mají vzpomínky lidí na dobu před odsířením elektráren, kdy třeba na Klínovci byly uschlé stromy na stojato. Další je poválečný odsun obyvatel ( 3,5 milionu lidí) a zbourání domů, případně zatopení měst- Přísečnice. Před válkou se jednalo o nejlidnatější hory a dnes bývalé vesnice připomínají jen zarostlé kopečky na rozlehlých loukách. Krušné hory se zvedají, ale devastace trvala moc dlouho, takže chvilku potrvá než je lidé opět objeví. Na to znám jen jednu radu: přijeďte zase, jen tak se opět může rozpohybovat život v horách. Pokud bys chtěla porovnávat, navštivte i německou část Krušných hor, ta je výrazně lidnatější.
  Hezké léto
  Romana

  P.S. Mám i pár tipů na výlety :)

  OdpovědětVymazat
 6. Dobrý den paní Moniko :),
  máte opravdu krásné fotky!!! Pokaždé se nad nimi rozplývám. Jakým fotoaparátem fotíte a upravujete v nějakém programu fotky?
  Je to opravdu radost pohledět.
  Děkuji předem za odpověď a přeji krásný zbytek dovolené! :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Moc děkuji.
   Máme zrcadlovku EOS 600D a fotím na 50mm objektiv. Fotky moc neupravuji, když je dobré světlo, není třeba. Maximálně ořezávám.
   Koláže dělám v Picase.

   Vymazat
 7. Moni, jsi lepší než já, já se z rozhledny vracím z první zatáčky, někdy tam ani nejdu. nevím, proč, hrozně se bojím. ale věž v Jihlavě jsem obešla (sice těsně přitisknutá zády k věži) celou.
  a ty otázky? znám moc dobře. Babi, kdy už tam budem? kolik ještě obcí?
  krásný den a hezké výletování. Majka

  OdpovědětVymazat
 8. Nádherné fotky, jako vždy:-). A s těmi otázkami jste mě pobavila, s naší do září školačkou je to stejné.. "Jak tady ještě budeme dlouho?" "Ještě chvíli." "Dvě minuty?" O víkendu manžel přistoupil na hru (plánovali jsme odjezd za cca hodinu a půl), takže jeho odpověď: "ještě tři" naši rozumbradu uspokojila, z půlhodiny jsme udělali minutu a odpovídali: "ještě dvě", "ještě minutu" a všichni byli spojení:-). Ale taky už se těším, až o tom trochu získá pojem:-). Krásné dny, Milena

  OdpovědětVymazat
 9. Krásné fotky. Je skvělé, že jste se zbavili bacilů a mohli konečně vyrazit ven. Krušné hory mě už dlouho lákají. (A nyní ještě víc, když tam skoro nikdo není:-)). Bohužel je to pro nás opravdu přes celou republiku... Léto trávíme s mým velikým břichem a manželovým zánětem uší....:-).

  OdpovědětVymazat
 10. Mončo, to stejné bylo 1. týden července i v Orlických horách... taky nikde nikdo.... nádherný klid.
  Užívejte, Pavel

  OdpovědětVymazat
 11. Moje zamilované Krušné hory, ale spíš v zimě :-) Je tam krásně. Sice liduprázdno, ale asi lepší než narváno, člověk vlastně neví, co je lepší, co? Když tam lidi nejsou, zase je to trochu smutné.
  Přeji vám všem hezké prázdniny, snad už teď bez nemocí.
  Hanka

  OdpovědětVymazat
 12. Do Krušných hor se letos chystáme a už se moc těším! I na to liduprázdno :o) Vaše fotky mě nalákaly ještě víc.

  OdpovědětVymazat
 13. Milá Moniko, Vaše stránky hltám jedním dechem a dnes mě Váš příspěvěk donutil reagovat. Žiji v Jáchymově a volné chvíle trávím na Hřebečné u Abertam. Z terasy vidíme na Plešivec a když trošku popojdeme, dohlednéme na Klínovec. Miluji to tu a ono liduprázdno je bezvadné! Krásný zbytek prázdnin :-).
  Eva

  OdpovědětVymazat

Mějte se hezky a předem děkuji za vaše milá slova a řádky, kterých si velmi cením.
S láskou Monča ♥