sobota 16. května 2015

Kam na kola s malými dětmi ...


Dnes mám pro vás tip, kam na nenáročný cyklovýlet i s těmi nejmenšími.
Mnozí určitě znáte, ale třeba někoho ještě inspirujeme.
Dojeli jsme autem do Řevnic a odtud vede nádherná cyklostezka podél Berounky směrem na Prahu.
Stezka měří celkem něco málo přes 7 km. Takže i prckové 15 km po rovince krásně zvládnou.
Na cestě minete spoustu zastavení, hřiště, občerstvení, Dobřichovický zámeček s restaurací, u brodu v Dobřichovicích čekají hladové kachny.
My dnes potkali  v zámečku půlmaratonce a na zpáteční cestě i Máje ve Všeradicích, kde jsme s radostí připili ... tedy já připila, Tom se musel věnovat volantu :o)

Krásný víkend a dejte vědět, jestli znáte.
My byli nadšení.

16 komentářů:

 1. To jsou krásné fotky :-) hned bych jela na výlet

  OdpovědětVymazat
 2. To jsou krásné fotky :-) hned bych jela na výlet

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. tak na sedlo a šlapeeeem :o)
   Krásné výletování, M

   Vymazat
 3. Jsme z Řevnic :-). Ono je to tady úžasné i na pěší výlety :-). Až dvojčata povyrostou třeba se přidáme :-). Krásný večer...děkuji za inspirující blog, ráda se vracím.

  OdpovědětVymazat
 4. Jsme z Řevnic :-). Ono je to tady úžasné i na pěší výlety :-). Až dvojčata povyrostou třeba se přidáme :-). Krásný večer...děkuji za inspirující blog, ráda se vracím.

  OdpovědětVymazat
 5. Ahoj Moniko... moc Tě zdravím :-) V létě budeme určitě hlídat s holkama neteř v Praze Kyjích, dá se odtamtud vlakem dojet až do Berouna, zjistím, zda by to šlo i s kolama (koloběžkama) a určitě Tvůj tip na výlet využiju. V Dobřichovcích proti zámku je restaurace u kempu, kde dělají výrné domácí hamburgry... byli jsme tam vloni s mými deváťáky na školním výletě ;-) Krásný zbytek víkendu... Venda

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vendo, moc zdravím a věřím, že se vám výlet podaří zrealizovat.
   pa a neboj, mail napíšu, myslím na Tebe :o)
   M

   Vymazat
 6. Ahoj Moni, stezku známe a jezdíme po ní z Prahy Podolí až do Nižboru na nějakou tu dobrotu k panu Hanákovi do jeho kouzelné nádražní restaurace :-). Pravda děti jsou již větší, tak zvládnou i horší úsek Karlštejn - Srbsko, který je po silnici. Jinak je to krásná cesta. Pokud by se vám chtělo někdy kousek dál, doporučuji pro malé děti krásnou stezku Nymburk-Poděbrady-Libice nad Cidlinou. Zvlášť na jaře, když kvetou okolní lužní lesy a jsou plné medvědího česneku :-). Cestou je spousta zajímavostí a dobré občerstvení také. Nikdy neopomineme ochutnat místní léčivé prameny a zajet na Slavníkovské hradiště do Libic. Každoročně si děti vyžadoní jednu vyjížďku z Nymburka opačným směrem a my se ani moc nebráníme :-)) Šípková ve "Sněženkové" hájovně v Kersku je neodolatelná a já ráda navštívím lesní ateliér KUBA s moc hezkou keramikou a manžel Svatojosefský pramen. Cestou se dá vykoupat v některé z pískoven :-). Upřímně je to v těchto místech na celý víkend minimálně :-). Skanzen v Přerově nad Labem a Historická vesnice umění a řemesel Botanicus v Ostré také stojí alespoň jednou za vidění....No máme to u nás přeci krásně a spoustu krásných míst ;-). Přeji spoustu krásných výletů bez šrámů, se slunkem nad hlavou a písničkou na rtech..... Mějte se krásně. Mája

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Májo, díky moc. To zní vše úžasně.
   Botanicus jsme dávno chtěli navštívit, ale vždy nás odradila cena. Myslím, že je to dost předražené.
   Krásné výlety a ať to šlape :o)
   Monča

   Vymazat
 7. Moni, to máš pravdu. Byli jsme tam mimo slavnosti, kdy je cena nižší, ale i tak je to dost. Chtěla jsem moc vidět jejich zahradu. Sbírám inspiraci pro tu mojí novou venkovskou, kterou jsem si po tolika letech pořídila u našich na jihu Čech :-).
  Na té vaší vám to krásně roste pod rukama ;-). Jste šikulové :-).
  Tak krásný večer.
  papa Mája

  OdpovědětVymazat
 8. Moni, to máš pravdu. Byli jsme tam mimo slavnosti, kdy je cena nižší, ale i tak je to dost. Chtěla jsem moc vidět jejich zahradu. Sbírám inspiraci pro tu mojí novou venkovskou, kterou jsem si po tolika letech pořídila u našich na jihu Čech :-).
  Na té vaší vám to krásně roste pod rukama ;-). Jste šikulové :-).
  Tak krásný večer.
  papa Mája

  OdpovědětVymazat
 9. Milá Moniko, jsem také od Berounky, sice naplavená ale o to víc tenhle kraj kolem řeky miluju. A moc mě těší, když se cesty "mých blogerek" někde štrejchnou o ten můj kus světa. Tahle cesta je krásná a ta opačným směrem přes Srbsko do Berouna taky. Pro mě je to příležitost poděkovat vám za krásný blog, nádherné fotky a spoustu inspirativních nápadů pro práci a tvoření s dětmi. Děláte to báječně! Přeji vše dobré vám, vaší rodině a v neposlední řadě vašemu kotěcímu miminku - je krásný, závidím :) Veronika

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Verunko, moc děkujeme:o)
   Zdravím k Berounce.
   Krásný den, Monča

   Vymazat
 10. Zdravím ze Řevnic :-) Jsem naplavenina, ale bydlím tu už 12 let a doufám, že už tu zůstanu :-)

  OdpovědětVymazat
 11. Máme taky malé děti, takže stále hledáme nějaké vyžití a výlety, takže děkuji za super tip. Dneska jsme dětská kola dávali do pucu, takže zítra hned vyjedeme :)

  OdpovědětVymazat

Mějte se hezky a předem děkuji za vaše milá slova a řádky, kterých si velmi cením.
S láskou Monča ♥