čtvrtek 23. dubna 2015

Postavíme hotel?


Včera jsme měli nad terasou chlupatého denního nocležníka.
Na noc uletěl.
A to jsme se loni bavili o tom, že postavíme netopýří domeček a oni si, jak vidno, poradili i bez nás.
Kolem nás je spousta stodol a starých domů, kde se rádi usídlí.
Netopýry bych brala ... jeden netopýr sežere až 1.5 kg hmyzu za sezónu a to by se mi líbilo.
Ač je denně po soumraku vídáme létat nad naší zahradou, much je stále více:o)


Ještě máme v plánu postavit 
hmyzí hotel
Připouštím, na vesnici, kde se všude válí dřevo, staré cihly, kupy s čímkoli, je to jako nošení dříví do lesa .... ale co by člověk pro srandu a potěšení dětí neudělal, že?
Tady trocha inspirace z pinterestu a z jednoho časopisu.

Mějte krásný den,

13 komentářů:

 1. Na výrobu hmyzího hotelu se také chystáme. V Hornbachu stojí až 1000,-Kč!!! Syn už postavil domky na hnízdnění pro divoké kachny a ukotvil je na kůly do potoka. Mám z takovýchto věcí velkou radost. Chodíme krmit vydru pod vyvrácený pařez. Má čtyřletá vnučka je nadšená. Pak mě udiví když 8 leté dítě se jí zeptá a co je to vydra?!?!

  OdpovědětVymazat
 2. Aj,aj :)
  Aj ma potešil pohľad na môjho kamarata :) ,na jednej jarnej prechádzke nadomnou popoludni,za slniečka krúžil...mal hnedastoryšavkasté chĺpky...gratulujem,k novému zvieratku...:)
  Aj sa chystáme robiť suché múriky tak,že zakomponujeme sem tam takýto material na ich domčeky medzi kamene,alebo tehly....a cez to skalku...
  Vaše kochlíky s výsadbou sú top..:)....a inšpirovala ma Vaša čierna chladnička....už to postihlo u nás menovanú,aj myčku...a pokračujeme :) pekné dni !

  OdpovědětVymazat
 3. ...a pozvanie k nám :)
  http://osblove.blogspot.sk/

  OdpovědětVymazat
 4. Zdravím na Kopeček, děkuji za nádherný blog, neustále nakukuji a neustále se inspiruji. Domeček pro včelky samotářky (ona to vlastně byla vila) jsem dělala s dětmi v družině.Moc je bavila výroba a ještě víc je baví pozorovat co se v domečku děje ...jestli už se někdo nastěhoval...krásný den

  OdpovědětVymazat
 5. Jak se staví netopýří domeček?
  Za soumraku nám nad zahradou krouží netopýři tři.
  Je to tedy fofr i pro foťák.

  Mám z nich radost :)

  OdpovědětVymazat
 6. Aha, nedávno jsem přemýšlela, co to je za pěknou zahradní dekoraci na tomto blogu "http://sarka-loveoflife.blogspot.cz/2015/04/na-zahrade.html" a už díky Monice vím :-)

  Zdravím na Kopeček a přeji pěkný slunečný den.
  P.

  OdpovědětVymazat
 7. Jeeej, krasny noclaznik. Asi ho prekvapilo svetlo, ked sa ulozil na spanok anevratil sa domov:). Ked sme byvali v dome s mlynom, v mlyne bolo mnozstvo netopierov. Chodili sme ichobdivovat ako spia dolu hlavou a kníšu sa. Deti z toho mali šou:) .

  OdpovědětVymazat
 8. Moniko, tak netopýři by mi nevadili, ale nám se sem kdysi nastěhovali holubi...loni jsme podbili střechu a oni se letos snaží vrátit na svá místa...trochu si natlouhkli, ale když se tedy nedostali tam kam byli zvyklí, tak zasedli na antenu od wifi a ta teda chudák dopadla :-). A nápad na hmyzí hotel je super! Krásné dny!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Lucí, holuby tady naštěstí vídáme jen občas. Hnízdo si dělají ale druhým rokem slavíci a vlaštovky to v létě také zkoušely.
   Mějte se v mlýně nádherně, pa M.

   Vymazat
 9. Ahoj Moniko:) u minulého článku jsem si říkala, jestli ti nevadí, od těch kozenek a kraviček hned za plotem, ta "vůnička" a tím pádem spousty much a tak by to plyšáci netopýři mohli trocha vyřešit:) kozenky se mi moc líbí i povahově, ale tolik a tak blízko by mi vadilo, právě pro ten odér:)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Káťo, koz je hodně a mají obrovský výběh a mění po 10 dnech stanoviště a několik týdnů je zase nevidíme. A odér je cítit až koncem září a hlavně v říjnu a musím říci, že mi nevadí ... to, co je cítit při silnicích ve městě je pro mě horší:o)
   Krásný večer, MOnča

   Vymazat
 10. Je vidět , že se inspirujete . Šárka ... sarka-loveoflife.blogspot.cz , má na svém blogu nádherný hmyzí hotel . Také prý dělali sami . Mějte hezký den , Katka

  OdpovědětVymazat
 11. Jsme také z vesnice, ale hmyzí hotel je moc krásný, asi s dětma spácháme o víkendu, pokud bude dobré počasí. Všichni se pobavíme a navíc je to i krásná dekorace. Hezký víkend Aneta

  OdpovědětVymazat

Mějte se hezky a předem děkuji za vaše milá slova a řádky, kterých si velmi cením.
S láskou Monča ♥