neděle 5. ledna 2014

...stromeček na druhou....


Stále jsou Vánoce....končí příchodem tří králů, ale my dnes ráno odstrojili naši jedličku. Byla chudinka už moc suchá...stála blízko krbu, který pěkně žhne. Ale bylo mi líto nemít doma už stromeček.
Když jsem byla malá holka mívali jsme stromek až do února a všechny děti nám ho záviděly. Tak dlouho jej neplánuji, ale přišel k nám domů smrček, který už od poloviny listopadu stojí na terase.
A hned je více místa, ale stále s nádechem Vánoc.Užijte si příjemnou neděli a dětem přeji, aby se rychleji dostaly do těch "starých kolejí".
Sama jsem na to zvědavá, jak to po té dlouhé pauze zítra nastartujeme.
Monča

26 komentářů:

 1. Moni, já se u vás ještě trochu naladím. Já odstrojovala večer, snad sem nezanesu nějaký splín, ale každoročně se u nás potvrdilo, že vánoce nevánoce, synek si jede život po svém. Stromek zaznamená, jen když chce zdobit, a pak s dárky. Jinak vůbec. A že jsme letos měli snad nejkrásnější ze všech předchozích let.
  Radši přeskočím na veselejší téma. S tím stromkem do února, naši to tak také mívali a nezapomenutelná je historka, jak šla na konci ledna moje babička s kamarádkou kolem sídliště, byl večer a ta paní najednou křičí:"Máňo hele podívej, támhle mají ještě blázni stromek!"
  Moje babička jen spočítala okna, pokývala a mlčela:-))))))
  Magda

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Magdí, to je hezká historka.
   Váš synek je holt chlap:o) ti tu přezdobenost tolik nevnímají, ale mají nás(maminky a ženy, abychom jim ty krásy odkrývaly a ukazovaly:o)
   Krásný týden, Monča

   Vymazat
 2. teda Moni, ty jedeš. my máme letos malý stromek v květináči a už pokukuju, že bych ho taky odstrojila, protože dost opadává, ale asi ještě počkám.
  a s tím zítřejším startem jsem taky zvědavá. Doma jsem moc ráda, ale režim už potřebujem všichni jak sůl.
  pa Majka

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Držme si všichni palce s tím rychlým zajetím:o)
   pa, Monča

   Vymazat
 3. Dobré odpoledne Mončo,
  jsem asi stejný maniak jako vy,ale stromeček máme doma také co nejdéle.Miluju ho a hned jak ráno vstanu ,rozsvítim a kochám se. Máme jedličku ,od kamaráda ze zahrady a pořád krásně voní.
  Vánoční výzdobu uklízim na konci ledna..
  Krásný zbytek neděle ..
  Petra

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Úplně Vás chápu, Péťo♥
   Krásný leden při vánoční výzdobě, MOnča

   Vymazat
 4. Máte to tam krásné:). Inu, doba vánoční končí až se svátkem Křtu Páně:). Uzavírá se tím sváteční okruh.

  OdpovědětVymazat
 5. Ráda se k vám chodím dívat, jak to vypadá v uklizené a nazdobené domácnosti. U nás doma s tím množstvím vlastních i cizích dětí, tj. kamarádů, jsou neustále někde sklínky, hrnečky, talířky, hračky, pastelky, papíry, hry, hračky. Občas i nějaký ten svršek se najde. Mám pocit, že libovolně velký počet mufinek, libovolně velký koláč, hrnec rajské omáčky s těstovinami nebo libovolně velká pizza k nám přiláká příslušný počet strávníků, aby během čtvrt hodiny u nás nikdy nic nezbylo:-))) Ale tak to má asi být... Nejspíš mám organizační antitalent na úklid, protože podle vašich zápisků jste také v jednom kole, a přesto máte vše vzorně naklizené a nazdobené. Obdivuji a skláním se. A jdu zadělat na dnes již druhý plech muffinek, neboť nemám nic pro děti na zítra na svačinu... Těch prvních téměř třicet kousků nějak zmizelo...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Janičko, na fotku poklidím a potom to také tak nevypadá celý den....dole se to jakžtakž dá udržet, ale vyfotit vám pokojíčky, to byste koukali:o) Jsme fakt normální, ale když vám chci něco ukázat, chci ukazovat to hezké, aby to potěšilo:o)
   Jsem ráda, že muffinky chutnají, také se na ně chystám. Jsou stálicí.
   krásný týden, Monča

   Vymazat
  2. Dobrá, budu Ti věřit, a budu doufat, že i já se dostanu k fotce naklizeného bydlení někdy jindy, než v době, kdy jsou obě děti se svými kamarády na táboře:-))) I když oni už jezdí každý jinam a jindy:-( Asi bude rozumnější pořídit si fotoaparát, který dokáže fotit v noci...

   Vymazat
 6. ...vánoce miluji, ale když odchází, cítím stesk, jako bych je nechtěla pustit a přitom je pak člověku nějak v duši čisto...tak jako u vás...Věrka

  OdpovědětVymazat
 7. ...zase něco společného, víš, že už se ani nedivím♥ A Ty to umíš vždy tak krásně popsat.
  Děkujeme, Věruško, měj se krásně.
  monča

  OdpovědětVymazat
 8. Ahoj Moni, máte nádherný blog a nádherné bydlení. Nedávno jsem blog objevila a každý den se kochám.Také už jsem několikrát pekla focaciu podle vás.Prozraďte mi, ty krásné látkové uzdoby na stromek jste šila sama?Ráda bych se příště také o něco takového pokusila.Mějte se krásně a hezký start do nového roku. Soňa.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ano Soňo, nejprve jsem je šila v ruce a potom na stroji, a konec musíte v ruce zapošít, až naplníte. Chce to nešetřit náplní, teprve potom docílíte hezkého plného tvaru.
   Jen předesílám, že když to zvládnu já, tak každý...opravdu nešiju NIC a závidím těm šikovným švadlenkám.
   děkuji a krásný den. Monča

   Vymazat
 9. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Milá Eli, děkuji.
   Barva je míchaný Dulux. Nevím přesně číslo, ale je to ve vzorníčku, kde je Celtic Forest....to už potom poznáte. je to tmavší odstín.
   Krásný den, M

   Vymazat
 10. Milá Monika,
  dúfam, že môžem tykať:-).....tvoj blog som objavila medzi sviatkami a hneď som si ťa pridala medzi obľúbené:-).
  So stromčekom ste ti vymysleli super, aj náš už veru schne, a to sme sa snažili kúriť v krbe "primerane"....škoda, že nemáme možnosť vymeniť za stromček v črepníku:-). Moc sa mi to u vás páči:-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Helenka, můžeš tykat, v blogerském světě je to samozřejmostí:o)
   Moc děkuji za milá slova, jsem ráda, že se líbí.
   krásné dny na Slovensko, MOnča

   Vymazat
 11. Moni, stromeček na druhou je krásný!!! My už jsme včera také uklidili. Jindy necháváme déle, ale letos (asi i tím nezimním, nevánočním počasím) jsme měli náladu stromeček "uklidit" už teď. Ale máme ještě dva malé stromečky v květináčích u kluků v pokojích a tak za týden je přesunu do obýváku a budou nám dělat radost tam :-)
  Šárka

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Milá Šárko,
   moc díky. Já sklidila vánoční dekorace, ale stromeček ještě do opadání necháme, když už nepřekáží.
   krásný večer, M

   Vymazat
 12. Milá Moni s tím stromečkem jsi to moc hezky vymyslela a tím pádemsis i prodloužila doma vánoce :-) Ložnici máte moc útulnou a to okno nad postelí musí být bezva, můžeš koukat večer na hvězdy před spaním..:-) Doufám, že dnešní den byl ve škole klidný a děti hodné. Akorát u nás dnes vstávání byla katastrofa. Malý kňučel, že do školky nejde a že chce ještě spinkat...musíme se vrátit do starých kolejí, přes vánoce jsem trochu povolila s režimem a chodil spát později než obvykle a tohle je výsledek...tak snad zítra už to bude o něco lepší...Zdravím na kopeček a přeji pohodový týden KatkaB

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Milá Kačko,
   děkuji moc za Tvá hezká slůvka.
   Děti moc mile překvapuly...před Vánoci byly jak utržené z řetězu a dnes to opravdu šlo. poslední hodinu jsme si vyrobili tříkrálové koruny, šly v nich na oběd i domů...moc jim to slušelo. Řekli jsme si vše k tomuto svátku, i křížky jsme si vysvětlili a zaujala mne otázka Tomáška, jak se dělá ta svěcená voda...tak půjdeme k místnímu faráři na návštěvu, aby nám všechny naše otázky zodpověděl:-) moc se těším. Místní farář dojíždí i o chrámu sv. Víta. tak nějak nenásilně vrátíme hodiny náboženství:o) Myslím, že v této době trocha pokory a zklidnění dětem jenom prospěje.
   A mé holky mě velmi překvapily, vstávaly bez remcání a byly skvělé.
   Kačí, doufám, že Tě brzy uvidím, moc se těším. Ať se vám zítra vstává lépe:o)
   papa Monča

   Vymazat
  2. Moni tak to jste měli dnes stejný nápad s těmi korunkami jako u nás paní učitelky. Taky s dětmi vyráběly tříkrálové koruny, takže jsme šli s ní domů na hlavě :-) Je to moc fajn, že už v té školce vedou ty děti k tomu, že jsou nějaké svátky a snaží se jim to přiblížit. Ten nápad s návštěvou místního faráře jsi krásně vymyslela. Je to moc hezká myšlenka a možná ne všechny ale některé si z té návštěvy určitě odnesou hezké vzpomínky a hlavně se jim rozšíří obzory o nové poznatky :-) A plně s Tebou to dětem jen a jen prospěje. Budu doufat, že zítřejší vstávání bude alespoň o trochu lepší, ale možná Kubík překvapí a bude to úplně v pohodě, ale znám ho a vím, že to klapne až tak na třetí den, kdy se vrátí do starých kolejí :-) Moni určitě plánuji cestu v lednu do Prahy, akorát ještě nevím termín, protože zákazníci se teprve probouzejí po vánocích, takže budu vědět tak v dalším týdnu, kdy je to reálné a pak se Ti hned ozvu ju. Moc se těším, měj se krásně a ať se vše daří. KatkaB

   Vymazat
  3. Jejda teď když čtu po sobě text, tak koukám že mi chybí někde slova...to jak člověk píše pomaleji než myslí :-) :-)...Správně má být věta: "A plně s Tebou souhlasím, že to dětem jen a jen prospěje. Omlouvám se za chyby...KatkaB

   Vymazat

Mějte se hezky a předem děkuji za vaše milá slova a řádky, kterých si velmi cením.
S láskou Monča ♥