středa 4. prosince 2013

...mikulášská nadílka...
Již zítra můžeme očekávat návštěvu Mikuláše se svým doprovodem. 
Věděli jste, že postava anděla je nejmladší z celé trojice?
Mikuláš je jako jediný z nebeské návštěvy historicky doloženou osobností.

Svatý Mikuláš z Myry se narodil ve 3. století a byl mezi lidmi oblíbený již za svého života. Působil jako biskup v Malé Asii.
Proslul svou štědrostí pro potřebné, svou dobročinností a laskavostí. Byl obráncem víry před pohanstvím a chránil nespravedlivě odsouzené.
Díky jeho přímluvám se stalo mnoho zázraků.
Svatý Mikuláš se stal patronem námořníků, obchodníků, lékárníků, právníků studentů, lukostřelců i vězňů. Je nejuctívanějším svatým v celém křesťanství.
Svatý Mikuláš zemřel zřejmě 6. prosince ve 4. století.

Jako všichni světci jeho doby nebyl nikdy oficiálně prohlášen svatým.
Jeho uctívání se zkrátka stalo součástí víry široké vrstvy lidí a zvolna se šířilo křesťanským světem.


...tady mám fotky ze školy z loňské návštěvy v první třídě...
Domu tuto trojici zkrátka zvát nemohu. Jen povídání o čertech vzbuzuje takový stres a paniku u mých né vždy hodných princezen.
Bydlíme poblíž Koněpruských jeskyní, kde každoročně pořádají Mikulášskou nadílku přímo v jeskyních....z pekla se hodné děti dostanou do nebe k Mikuláši a andělům.
Tak bych chtěla Mikulášské jeskyně vidět na vlastní oči! Viděla jsem fotografie  a je tam nádherná atmosféra, ale asi by to nepřežily naše holky:-)

Ať s návštěvou nebo jen s balíčky za okny....užijte si s dětmi ten kouzelný čas
Mějte se moc krásně a nezapomínejte, že Vánoce nám neudělá naklizený byt a plné krabice cukroví.....Je to o nás, o rodině, o pokoře, o víře, o odpouštění, zastavení se a přehodnocení...
Kéž jsou u vás svátky jen a jen požehnané
S láskou Monča

6 komentářů:

 1. Krásné povídání.... Žila jsem léta poblíž Koněpruských jeskyní, ale tenkrát se tam podobné akce neodehrávaly. Musí to být nádhera!

  Synek se jako malý čertů bál, ale dcerka se podstatně víc bála Mikuláše a odmítala od něj převzít jakýkoliv balíček. S čerty se klidně fotila, i dárečky vyráběla pro čerty, občas pro anděly, ale pro Mikuláše nikdy:-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Janí, moc díky za milou návštěvu.
   Kdo ví, koho ji ten velký Mikuláš připomíná, že k němu odmítá jít:-)))))
   A´t se dnešek dětem líbí,
   Krásné dny, Monča

   Vymazat
 2. Milá moje Moni, díky za milé povídání. S dovětkem absolutně souhlasím. Slovo Vánoce a radost mají totožně 6 písmen a mají také stejný význam. Vánoce jsou o radosti a ne o šílení, honění, půjčkách na dárky, chaosu ... to pak nejsou vánoce ... Tobě a Tvé rodině přeji kupu radosti nejen v čase vánočním. Věrka

  OdpovědětVymazat
 3. Milá Věruško, moc díky za krásná slova.
  a my z kopečku posíláme k vám domů také spoustu dobré nálady, klidu a lásky♥
  pa a užívej si to krásné čekání, Monča

  OdpovědětVymazat
 4. Moni, moc krásně jsi to napsala. Já se teda na pečení cukroví moc těším, ale nejvíc se těším na to, že budeme doma, spolu v teple si povídat, někdy na procházku, nějakou návštěvu na kterou není přes rok čas.
  přeji Vám na kopečku moc pohody v adventním čase.
  Majka

  OdpovědětVymazat
 5. Moni,já se toho čerta až lekla,jak je opravdový! Nedivím se Tvým princezničkám:-) Také přeji krásný usebraný adventní čas,mějte se všichni na kopečku moc hezky. Daja

  OdpovědětVymazat

Mějte se hezky a předem děkuji za vaše milá slova a řádky, kterých si velmi cením.
S láskou Monča ♥