pondělí 15. července 2013

voňavý krámek U Salvátora


Dnes jsme si udělali výlet do matičky Prahy. Nikoli za nákupy, ale do historické části za památkami. Ale proč vám o tom vůbec píši? Jeden z důvodů naší cesty bylo doplnění koření. Od svého kamaráda  Lukáše jsme dostali už více než před rokem tip na krámek s kořením a od té doby nikde jinde koření nekupujeme.

Voňavý krámek, kde máte pocit, že se čas zastavil na konci 19. století, leží poblíž Karlova mostu v malebné zapadlé uličce. Jmenuje se Prodejna U Salvátora.


Už když do krámku vejdete, zacinká nad dveřmi zvonek, poličky jsou plné voňavého, čerstvého koření tu i cizozemského, jak je nazývá majitelka paní Jana Velebilová. Koření je naváženo v malých jednoduchých pytlíčcích. Paní Velebilová bravurně sečte všechny položky za nákup na papírovém pytlíku rycheji než kalkulačka a poté zatočí klikou na historické pokladně.

A nejenom, že je to tady nostalgické zastavení v čase.... její koření je famózní. V provensálském koření si pochutnáte na  levanduli, vše voní čerstvou vůní, skořice od ní se nedá srovnat s tou, co jsem kdysi kupovala od Kotány a Vitany! Zkrátka..... jestli budete mít před sebou výlet do Prahy, vřele doporučuji. Člověk si řekne, no tak tam to bude pěkně drahé, v takové lokalitě..... Opak je pravdou, všechno koření je o několik korun levnější než to, co jsme zvyklé kupovat. Opravdu, máme to prověřené.
Krámek má i své stránky, kde podle kterých si můžete dopředu napsat "blbenku", kterou paní Velebilová od vás převezme a "jede" :o) Je to požitek nejenom pro čichové buňky:o))))Podle mé reklamy to vypadá, jako kdyby to byla naše příbuzná, z které máme provize, že? Ale opravdu je to čistě z nadšení, které v nás vyvolala a z úcty k takovým poctivým lidem, kteří svou práci milují......
                                                             
.... tak výletům zdar a dejte vědět, jestli jsme vás nalákaly:o)))))))) Monča a naše slečny
14 komentářů:

 1. Krámek je stejný jako před 3O-ti lety, kdy jsem tam chodila s mamkou při každé návštěvě Prahy:-)))Eva

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ano, tam se nic nezměnilo a tím je to krásné:o) M.

   Smazat
 2. NO tak to je tip k nezaplacení. Dneska jsem byla také v centru matičky, leč pobíhala po úřadech. :( Krásně jste si to užily a i počasí se vám vydařilo nebylo vedro, ale foukalo :)A je ta stará Praha krásná, že? :)
  Krásný večer
  Radana

  PS: skořicoví šneci byli dneska podruhé :) a asi to zkusím s tvarohem a tou samou polevou... :) Jinak začínám si psát kuchařku na kopečku :) Ty recepty nemají chybu :D

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Radanko, tak to jsem moc ráda, že šneci jdou na odbyt:o)
   Stará Praha je kouzelná až na ty nekonečné davy! S kořením budete spokojená a to potom budou šneci! :o)))))
   Krásný den, M.

   Smazat
 3. Díky za tip, chystám se do Prahy, tak doufám, že stihnu navštívit tenhle podle všeho nádherný krámek. Podle fotek to vypadá, že jste si to pěkně užili :-) Romana

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Děkuji, Romanko a ať stihnete doplnit voňavé zásoby:o) M.

   Smazat
 4. Mony,
  děkuji za hezkou procháku Prahou. Sice to po dálnici není zas taková dálka, ale naposledy jsem tam byla asi někdy v únoru. Miluji tu atmosféru starých krámků, obzvlášť těch s kořením. Musím se pochlubit, že u nás v Plzni máme také jeden takový - Koření od Antonína. Ideální kombinace hezkého interiéru a moc ochotného prodavače. Díky také za Tvoji fotku s holčičkami. Sluníčkový den.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pavlí, teď jsme se vrátili z Plzně. Byli jsme v podzemí a v muzeu loutek... to je super pro děti. Zdravíme na západ:o) A děkuji za milou návštěvu. M.

   Smazat
 5. Nádherné fotky z Prahy. Moc vám to sluší.

  OdpovědětSmazat
 6. TEDA MONČO,TEN NAHOŘE TI NADĚLIL I KRÁSU,JAK TAK KOUKÁM......JSI MOC SYMPATICKÁ,ŠIKOVNÁ,NÁPADITÁ,ACH JO-TO SE NĚKDO MÁ........PA KLÁRA

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Klárko, Ty jsi ale lichotnice, děkuju moc a jdu se červenat:o)

   Smazat
 7. Zlatá stará Praha! Jak ráda bych se tam zase vydala...ale máme to tááák daleko. Ten krámek by mě taky nenechal v klidu :)))

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Je tam krásně, Januško, ale v přírodě mi je lépe:o)

   Smazat

Mějte se hezky a předem děkuji za vaše milá slova a řádky, kterých si velmi cením.
S láskou Monča ♥